V.Silver

Překvapivě dobře napsané a natočené výstřižky z jednoho zajímavého víkendu v blíže nespecifikovaném americkém městě. Člověka to donutí zamyslet se nad tím, jaké vlastně bylo jeho poprvé a tak trochu i potěšit tím, že těmhle Amíkům to proběhlo podstatně divněji a hůře :)) Nicméně byl jsem velice mile překvapen hereckými výkony i scénářem, dneska natočit teen komedii, která není úplně o hovně, ale naopak je z toho cítit i cosi jako upřímnost a spojení se skutečným světem, to už se až tak často nestává. Thumbs up a 75% ! ()

Guzo

Výborný romantický teenage film, sympatická Britt Robertson, a i když je tu klišé až nad hlavu, každý divák to od tohohle žánru určitě předem očekává. 7/10 ()

L_A_D_A_S

Takovej film ani ryba ani rak. Rozhodně to neni ani komedie, ani drama a k romantice to má taky docela daleko. Přirovnal bych to k teenage verzi "Before Sunrise". Sćenář je celkem klišovitý a předvídatelný (přiblblí kamarádi, přítel idiot, kondom na poličce..), většinu už jsem navíc viděl jinde a líp. Co je ovšem úplně do očí bijící je casting. Jak může někdo věřit svalnatýmu dvacetiletýmu klukovi s obličejem jak z Armani katalogu že je školní loser co nikdy neměl sex a jeho jediní dva přátelé jsou tlustej černoch a metr vysokej brejlatej McLovin s ofinou. Průměr který neurazí ani nenadchne ale Second Time už bych to vidět nechtěl. ()

Mr.Dogman

Po TOM se to docela originálně zvrhlo do upřímné, ale velmi krátké, studie uspěchaných vztahů naší generace. Škoda, že to už do konce filmu zbývalo sotva 20 minut a tohle o něco hlubší zamyšlení nedostalo více času. ()

lofa

Bez problému si lze tipnout, jak film o postupném sbližování dvou mladých teenagerů nakonec dopadne, ale přesto se jedná o velmi milé překvapení. Hodnocení 70% ()

Sheffield

Tato romantická dramedie jede přesně ve vyjetých kolejích svého žánru, akorát dělá všechno o třídu hůř (v případě dialogů o dvě). Po půlhodině nesmělé oťukávačky přijde půlhodina zasraný červený knihovny, aby se to v poslední třetině začalo komplikovat a následně zase spravovat. Herecké výkony, diplomaticky řečeno, tristní. ()

Čarodějka

Ok, musím přiznat: Jsem okouzlena. Přes veškerou naivitu snímku a dokonalost nedokonalostí hlavních postav, věřila jsem. Náctileté pochyby, hledání a zkoušení, touha. Cítila jsem a chápala. ()

Fisek

Sympatický páreček, který to místy přehání, ale tak co se dalo čekat... Kdyby to nebrali tak vážně a natočili to se zábavnějším přístupem, udělali by lépe. Každopádně se nejedná o nic výjimečného. Výplach to taky není a vymlouvat se na předem jasný konec je mimo mísu. V tom si může drtivá většina "slaďáků" podat ruku. Průměrný romantický biják na zabití nudy s příjemnou společností. ()

Seti

Řadová teen romantika, kterou jsem si dal jen kvůli Britt Robertson. Její postavy sice začínají být povážlivě všechny stejné (takový Jason Statham v ženském a o dost hezčím provedení), což však neznamená, že si jí nemůžu užít, že? (...) Překvapivě jsem se k tomu již několikrát vrátil, takže přihazuju jednu šerifskou. ()

Gogo333

Tohle mi docela sedlo do nálady. Máme tady dvě seriálové hvězdičky Britt a Dylana. Britt je pěkná a ta její role je perfektní. Dylan je sympoš, ale víc se mi líbí jeho role v Teen Wolf. Čekal jsem další průměrnou americkou komedii o školacích typu prcičky, ale kupodivu se jedná o velice zábavnou, ukecanou a sympatickou pohodovku. 70% ()

Sufferer

Keď filmový Boh nadeľoval originalitu, romantické komédie sa nenásytne napchávali sladkosťami a po výslužku prišli medzi poslednými. Aspoň ostatné roky tomu nasvedčujú. V nejednom divákovi rovnako neevokujú predstavu hodnotného filmu, a preto zástupcov tohto žánrového spektra apriorne zavrhnú. Patrilo by sa podotknúť, že ja patrím medzi ľudí, ktorí do týchto žánrových vôd skáču rybičku po hlave. Nesmejte sa, má to aj svoje výhody. Z času na čas sa totiž nájdu borci, ktorí hladinu týchto stojatých vôd šikovne rozčeria svojou žabkou. A môžete trikrát hádať, do akej skupiny patrí The First Time. Pre tých menej chápavých mám aj štvrtý, bonusový pokus. ___ Mladý režisér a scenárista Jon Kashdan odsunul stranou fekálny humor a trápne vtipy a sústredil sa predovšetkým na vzťah dvoch tínedžerov - Aubrey (Britt Robertson) a Davea (Dylan O'Brien). Dvojica si našu náklonnosť získava prakticky okamžite. Už pri prvom očnom kontakte to medzi nimi iskrí na všetky svetové strany, pričom s každým ďalším prehodením viet sa k sebe i divákovi približujú viac a viac. Ich oťukávanie a zbližovanie sa tiahne naprieč celým filmom, počas ktorého z nich režisér žmýka pocity a prirodzenosť tak silno, že jeden by si až vravel, či si cestou domov z natáčania občas nestrihli jedno číslo na zadnom sedadle. Vy sa už opäť rehocete. Ale vážne, ich vzájomná príťažlivosť je natoľko intenzívna, že ani všetky tie konvenčné vzťahové vzostupy a pády i odreté lakte o žánrové mantinely s ňou nevedia otriasť. A to je, podľa môjho názoru, najväčším víťazstvom filmu. ___ Vo vedľajších úlohách sa nám takisto predstaví zopár neokúkaných a sympatických hercov, a keď vravím zopár, tak na počítanie okrem rúk nič potrebovať nebudete. Majú len veľmi ľahký charakterový (neviem, či by tomuto adjektívu nebolo lepšie v úvodzovkách) náčrt a jednoducho mapujú prostredie. V porovnaní so žánrovými súrodencami má The First Time na dôvažok solídne napísané dialógy - prekrúcať očami určite nebudete, zato vaše kútiky úst sa budú neraz ťahať k ušiam - aj vďaka čomu obratne lavíruje medzi infantilnosťou a vyzretosťou. Ako som už vyššie spomenul, fekálny humor a trápne vtipy mali na pľaci prísny zákaz vstupu, zostal iba ten nefalšovaný. Keď nad tým teraz tak rozmýšľam, je ho celkovo vo filme poskromnejšie, ale zato je trefne úderný. Scéna s otváraním vína, kondómová dilema i rozprávanie sa s vlastným odrazom v zrkadle na mňa rozhodne zaúčinkovali. ___ Vo filme padne aj niekoľko slov či záberov, ktoré mne osobne pohladili ego a ktoré "modernému" jedincovi ukazujú zdvihnutý prostredník so slovami: "Old School, bitches". Čo si pod tým máme predstaviť, pýtate sa? V podstate ide o ľahkú kritiku spoločnosti (s dôrazom na slovo ľahkú) a za všetky možno spomenúť napríklad to, ako vám snímka nenápadne naznačí, že keď si budete naďalej dávať špeka za volantom, možno skončíte omotaný okolo stromu. Ďalej si berie na paškál správanie sa mládeže v kine, sociálne siete i korporatokraciu. Samozrejme, sú to len krátke šteky alebo niekoľkosekundové zábery, čo nepodporujú naratív príbehu, lenže práve detaily robia celok celkom. ___The First Time sa vonkoncom netají tým, že nemá ambície stať sa cez noc klasikou. Mladý tvorca si zaumienil, že ukáže vzťah dvoch mladých ľudí čo možno najviac naturalisticky, a to sa mu podarilo na výbornú. Navyše z toho vylúskal milý film, ktorý divákovi na poldruha hodinu navodí priblblý úškrn. Jedným dychom musím na záver dodať, že pokiaľ nemáte radi romkomi, odpočítajte si z mnou udelenej osmičky jeden bod. Ak ste muž, možno ešte jeden naviac. Každopádne by ste sa pod hranicu lepšieho priemeru dostať nemali. () (méně) (více)

Mrs.Blue

Už už to vypadalo, že se vyhneme zbytečným kýčům a klišé díky hlavní hrdince a oni to tak zmrší v druhé polovině. Nicméně já jsem překvapivě spokojená, film se mi jako celek líbil, takže za mě 75%. ()

lucijelucije

Opravdu jsem myslela, že po úvodních deseti minutách The First Time nedám šanci. Někdo se v lidských konverzačních hovorech vyžívá, já ovšem potřebuju víc, než jen hledání dobrého slova a pravého slova smyslu. Tohle moderní rozmluvačné drama má ale něco do sebe. Je tady konverzace jako hlavní střed a vše kolem je doplňkem, který ale dodává filmu tu správnou zábavu a energií. A v konečné fázi se člověk ani nenudí, ba naopak se i dobře baví =) ()

santiamén

Do písmene souhlasím s grizly007, jestli něco horko těžko rozdýchám, pak indie dramata o rádoby problémech ufňukaných, přemoudřelých teenagerů, kteří nepřekvapivě nemají co sdělit. I mainstreamové středoškolské oblbovačky plné karikatur, chlastu a večírků jsou nakonec upřímnější než podobné výblitky s narcistickýma, plochýma postavama, kterým má člověk chuť vyliskat. ()

Rufete

"Have you had sex yet?" - "Honestly?" - "No, lie to me." Komentář může obsahovat spoilery. Velice jednoduchý film a kolik dokáže přinést radosti. Neprobíhají tady žádné zmatky okolo, hned se jde na věc a celých 80% filmu se kamera soustředí jen na dvě hlavní postavy, což mě naprosto uchvátilo. Bylo to spíš povídání, dlouhé rozebírání života, rodiny, lásky, ale to se mi hrozně moc líbilo. Herci dostávali svůj vlastní prostor, nejsou zde žádné zbytečné střihy. Ve velkém množství filmů se točí pětisekundové scény s nějakým "nesmírně hlubokým výrazem" a pořád se to opakuje, herec ještě dohodí do kamery tajemný výraz a film je na světě. Ale tady tomu tak není. Scény jsou dlouhé, postavy se pěkně vypovídají a upřímně, o tomhle je přece hraní. Ne naučit se jednu větu a pak ji říct na kameru. Mluvit třeba minutu, vědět kdy zastavit, kdy se opět hodí promluvit a tak dál a tak dál. Vytváření atmosféry hercem, ne střihem. Tenhle film je dokonalým příkladem. Teď něco k hercům: Britt Robertson jsem si ihned zamiloval (stejně jako cca. 89 dalších hereček) a nemohl jsem od ní odtrhnout oči. Její postava byla ztělesním dívky, kterou by si přál každý chlap. Bože, kdyby mě někdy nějaká taková oslovila, tak bych byl v nebi. Dokonalost sama. No a poměrně dost sympatický Dylan, který hrál tak trochu mě. Jediný rozdíl mezi námi byl v tom, že měl tak dokonalou holku na dosah ruky. A nezaváhal, protože upřímně; byla by největší pitomost pustit tak dokonalou holku jakou byla Aubrey. No a ještě stojí za zmínku Daveovi rádci, zvláště ten větší (kdo by to byl řekl, že se v něm ukrývá takový láskyznalec) a Aubreyin přítel (hovado), kterému jsem přál pomalou smrt v nádobě se želé. Příběh není nijak hluboký, je to sladkej slaďák, není v něm žádná těžká zápletka (i když sex v podání Aubrey a Davea tak docela působí). První půlka filmu byla naprosto geniální, s nastolením zápletky to šlo trošku dolů, ale konec to bohatě napravil. Tyhle filmy se mi snadno dostanou pod kůži a já je rád sleduji. Pokud budete chtít kvalitní romantiku, nemusíte chodit do kina na film se světoznámými hvězdami, stačí si pustit tuhle obyčejně neobyčejnou romantickou pohádku se svou drahou polovičkou a budete nadmíru spokojeni. A ještě něco na závěr: písničky ze soundtracku poslouchám dva dny v kuse a nemůžu si je vynachválit. Luxusní výběr. ()

Dman

Pribeh, u ktereho od sameho zacatku presne vite, o cem bude. Kazdopadne prijemny zazitek a i kdyz bych film hodnotil jako prumerny, tak si tihle dva mladi blazinci urcite zaslouzi hvezdu navic za super hereckou akci ;) ()

AndieSpark

Normálně bych dala tak tři hvězdičky, tuctový teenagerovský film plný klišé...Ale co už, já jsem teenager a líbilo se mi to! Navíc tam hraje tam můj milovaný Dylan O'Brien a ten mě prostě ukecal! <3 ()