Poslední film režiséra Martina Friče se odehrává na maloměstské poště. Bezvýznamný pražský úředník (Jiří Sovák) vymyslí jednoduchou fintu, jak přijít k penězům. Vypraví se do malého města a na zdejší poště se vydává za experta, který má prověřovat údajné padělky bankovek. V místě, které si pro krádež vytipoval, však narazí na sympatickou poštmistrovou (Milena Dvorská). Půvabná a schopná žena trpí různými komplexy a má konfliktní vztahy s manželem (Zdeněk Řehoř). Právě ona však svou laskavostí přispěje k tomu, že se v cynickém podvodníkovi probudí svědomí... Námět morality s kriminální zápletkou pochází od Jaroslava Dietla a obsahuje autorův typický živočichopis obyčejných lidí. Točí se kolem přehnaných ambicí i partnerských problémů. S jemně ironickým nádechem líčí poměry v provinčním městě, kde nechybí zahořklý udavač a vystrašený zbohatlík. (oficiální text distributora)

honzic

Přepvapivě kvalitní a zajímavě ztvárněný monolog samotného hrdiny se sebou a figurální pojetí lidí okolo, herecký výkon Sováka výrazně vyčnívá nad ostatními. Hodnocení: 70 % ()

miza

Dobrý herecký výkon Jiřího Sováka alemě se nejvíce líbil Čestmír Řanda.Jeho vedoucí prodejny je skvělá role. ()

M+M

Vynikající komedie s Jirkou Sovákem v životní formě a skvělá tečka Maca Friče za jeho neuvěřitelnou životní prací. I proto dávám místo čtyř, five the stars. ()

artcha

Filmů, ve kterých sympatizujete se záporákem, není nikdy dost. Ikdyž v tomto případě jde spíš jen o záškodníka. Na každý pád není na škodu připomenout si, že polední pauza na poště bývala do půl třetí, né? ()

Zofinka2

Čím to je, že se mi více líbí starší filmy než dnešní? Zřejmě režiséry a scénářem. Tento film jsem viděla poněkolikáté, protože vím, že mě nezklame. Je to vtipné, Sovák hraje dobře, vnitřní hlas p. Sováka mi tam sedí a M. Dvorská také. Chemie mezi nimi funguje. ()

Hombre8

Parádička. Bezvadně napsané i zahrané. Sovák v nejlepší etapě svého herectví. Ten jeho vnitřní hlas nemá chybu. ()

Bragi66

Jiří Sovák realizuje svůj životní podvod s údajně falešnými bankovkami a u toho se promluvami obrací přímo k divákovi. Režisérský, scénáristický a herecký koncert, vřele doporučuji. Bohužel poslední film Martina Friče. ()

solver

Hláškující analog v akci, s památným "Vole!", skvělou Dvorskou a policistou Hanzlíkem, absolventem praktické školy :) ()

Ocinator

Film prošpikovaný vtipnými hláškami, konfrontace vnitřního a mluveného hlasu hlavního hrdiny baví diváka po celou dobu. Autor zde také nenásilně a velice vtipně popsal charaktery maloměšťáckých ochodníčků i obyčejných lidí, což zapadá do komediálního děje. Jednoduchý ucelený příběh, kde jsem nenašel vyloženě hluché místo. ()

mfanta

80% - Mam rad filmy, ve kterych nam jejich hrdinove umoznuji poslouchat svuj vnitrni hlas. V realnem zivote mame moznost porovnavat svuj hlasovy projev s hlasovym projevem ostatnich lidi, ale svuj vnitrni hlas nemame z pochopitelnych duvodu s cim porovnavat. Mozna z toho prameni zajimavost takovehoto skryteho naslouchani ve filmu. Nejlepsi zenska meho zivota naplnuje tuto touhu mirou vice nez vrchovatou. Jiri Sovak zde exceluje a diky jeho vnitrnimu hlasu dochazi k mnoha "uchechtavym" situacim. Byl jsem filmem prijemne vtazen a to i presto, ze jsem nemel moznost se na nej stoprocentne soustredit. ()

Awesomer

Vždycky jsem žil v domnění, že žádný film, kde ústřední postava vede komický, vnitřní monolog, se nemůže rovnat filmu HRDINA MÁ STRACH s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Jiří Sovák a jeho nejlepší ženská života, to dokázaly. Naprosto dokonalé. "Máte tady nějak veselo, na těch 15 stovek, co berete" "Ta paní si na něco hraje" "Babi nezlob, já Ti za postavu nemůžu" A další legendární hlášky. Tenhle film jsem viděl už 4krát a nemám problém si ho pustit kdykoliv znovu... ()

pavlamax

Na tento film se dá koukat - jednou. To mě pobavil. Problém nastává ve chvíli, kdy ho máte vidět podruhé. Není tak svižný, vtipný, ani složitý, aby jsem to vydržela. ALE pan Sovák hraje jako vždy skvěle a jeho myšlenkové pochody jsou prostě ultradelikátní. ()

JARDAHONDA

Ikona českého filmu : Jiří Sovák, se představí v příběhu geniálního amatéra. Film nejlepší ženská mého života natočil režisér Martin Frič podle námětu a scénáře Jaroslava Dietla. Vypráví v něm veselou i smutnou historku o muži, který si vymyslel " největší podvod století ", jehož realizace však rozhodně nevyšla tak, jak si představoval. Příběh se blíží kriminální veselohře, ale i psychologické studii profesionálního donchuána a amatérského podvodníka, ve kterém dominuje herecký výkon "sympatického darebáka" Jiřího Sováka. ()