Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

corpsy

Snáď sa ani nedá spočítať, koľko príbehov sa natočilo na tento motív. Outsider porazí neprajníkov, stane sa hrdinom dňa a jeho sláva spočinie na veky. A to ani nehovorím, koľko z toho patrí práve do detského filmu. TURBO je presne to isté čo minule a to, čo príde potom. Takže nič nové na svete, dáme si repete, posadíme detváky do sedačiek a máme hodinku aj pol na muchlovanie sa s manželkami ( priateľkami ). ()

PauloZ

Je to strašně nadsazené, ale je to "pohádka", kde se může všechno a mě ta nadsázka velice bavila. Šnek, který si dá 370Km/h se nevidí každý den :). Je to výborně namluvené v čele s Ryanem, ale kdo by zapoměl na Snoopy Dogga a jeho pár rýmů. Má to spoustu originálních a "moderních" detailů a fórků a v rámci žánru je to poutavé, zábavné a rozhodně tomu nechybí šťáva. Taky je to po dlouhé době animák, který nestaví na přemíře rodinných hodnot a klišé, přičmež je to odvázaná, příjemná a zábavně vystavěná cesta za snem, která by se dala jednoduše utopit do průměru. Soren to ale dobře zmákl. Bráchové Tito a Angelo jako mexikáni very fajn. Je to sice dědinské a ne tak vyzrálé, ale zato je to správně střeštěné. "Hello Angelo, Letś get cooking " ()

FFilipCZ

"Žádný sen není příliš velký a žádný sen není příliš malý". Zbožňuju animáky, mám rád závody a ulítlý příběhy. Když se k tomu přidá ještě kvalitní soundtrack, mnoho zábavných momentů a konec závodu ala "Kokosy na sněhu", nemůžu jinak než za čtyři! ()

Kryton

Těžký podprůměr, který má jen jednu výhodu, že uteče rychle jako šnek namazaný olejem. Hlavní hrdina je nesympatický a uřvaný a od začátku je jasný konec. To by mě zajímalo, jaké pravidlo povolí startovat šnekům v Indy 500. Zřejmě za tím stojí EU a chce dávat rovné šance všem. Příště bude animák o amébě, která chce být filmovou hvězdou. Hodnocení OST: Přes uřvaný ansámbl zapadne jinak dobrý soundtrack od Jackmana. 6/10 ()

schizmo

Filmový tvůrci nemají rozhodně žádné zábrany ani předsudky, když si troufnou natočit animák o šnekovi, kterej závodí F1 :D. Celkem příjemná záležitost, která nepřekvapí ani neoslní nějakým fatalním humorem, ale díky opravdu nevšednímu tématu přináší poměrně zajímavé prostředí a kloubení žánrů... ()

MartinezZ

Podle šablony, samé klišé, žádné překvapení, milionkrát viděný příběh outsidera na vrcholu. Přesto se na to dá koukat, vypnout a pokoušet se vstřebávat těch několik nápadů zasazených do ne až tak běžného světa šneků a slimáků s převodovkou proklatě nízko. Jasně, do týdne už o filmu nevíte, ale... prostě se s tím smiřte :) ()

SaNcHeZ_cz

Hodina a půl, jeden šnek, jedno turbo a jedna zbytečně rutinní podívaná pro nejmenší. Turbo končí přesně tak, jak předpovídaly už trailery. Průměrnou animovanou výplň nezachrání ani pár světlých momentů a solidní dabing. [55%] ()

agentmiky

Hezký animovaný film,který pojednává o šnekovi,který má převeliké přání:chce se stát závodníkem a závodit na jedné z největších závodních soutěží Indianapolis 500.Sen se mu nakonec splní.Prostě příběh jednoduše vymyšlený,ale mě to stačilo.Sice film spíše pro menší děti,ale i tak jsem se někdy dokonce zasmál.Takovéto filmy mě velice uklidní a pořád se mi líbí a myslím,že z nich nikdy nevyrostu.Hodnocení:75% ()

Vxxx

"No dream is too big and no dreamer is too small" Jednou dobrý, ale asi stačilo :) Čekala jsem, že to bude vtipné, ale bylo to spíše roztomilé. Nicméně mě to nenudilo a bez sebemenších problému jsem to dokoukala do konce... 3* ()

Wysch

No velevážené panstvo, tomuhle říkám píčovinanakvadrát. Scénář je vyflusanej a vyždímanej do mrtě absolutníma totálníma kýčovitýma klišé(ma), který ke všemu jsou ještě jakžtakž míněný vážně. Alegorie pro děti? Leda prd. Děti se u toho budou nudit a dospělý jsou na to moc dospělý, aby vtípky a scénáristický kličky brali vážně. Děti budou pořád šneky zašlapávat a kochat se, jak jim křoupe ulita, a když už to dělat nebudou, budou dělat vrrrrrum vzuuuum se šnekem po asfaltu. Jenže kupodivu to ve [3D] vypadá aspoň pěkně a k tomu ke všemu je tam celkem povedený hlasový osazenstvo v čele s Peňou a Samuelem. Postrádá to nadhled, vtip, atmosféru, cokoliv, po scénáristický stránce je to sračka, ale nějak záhadně to funguje tak, že se to dá zhlídnout na jeden zátah, aniž by v sedačce bolel zadek. ()

SonGokussj

Ne, prostě ne :-) Trailer vypadal pěkně, těšil jsem se, co na nás vytáhnou a ... nepovedlo se. Ne, nepovedlo. Pohádka, která nemá v sobě nic hlubokého, je snadno předvídatelná a nudná se spoustou nelogičnosti. Den na to jsem se podíval na Lilo a Stitch, kde jsem skoro ronil slzy. Turbo proti tomu působilo jako sladkej preclík. Přecijen pro menší možná i povedený příběh. Kdo ví. 40% ()

numi

Animák s rutinním příběhem, který táhnou charismatické postavy a výborná režie. V závěru jsem nedýchal a minimálně na půl vteřiny zaváhal, jestli vše vůbec dopadne dle předpokladů. Nevídané! o) ()

Tony.cs

Z dětského pohledu by to bylo asi za plnej. Líbivá animace a hezký příběh. Ale dospělák potřebuje více "dospělých fórků". Ale podívejte se na to s dětmi a jistě budete spokojeni všichni. ()

Magyar

Jeden z nejhezčích animáků, co jsem viděla. A protože místní žrouti popcornu nemaj smysl pro humor, a taky proto, že jsem celou dobu držela palce, aby sympatického šnečka Turba někdo nerozkřápnul, dávám 5! ()

ABLABLABLA

Pro mě tedy lehký nadprůměr, a že mám takovou dobrou náladu po zhlédnutí snímku, tak tomu šoupnu 4*, ať si to Turbo užije. První, co mě napadlo, když se mu vliv nitroglycerin do žil, tak jen... joooo jasně, šnečí spiderman. Celou dobu jsem ale čekala, že i kdyby vyhrál, tak se tam furt něco zvrtne, protože přece nitro je zakázané používat v závodech.. nebo ne? A ono mu to prošlo. Jinak spousta vtipných scén, okamžiků a frků... jakože tleskají očima o sebe, ten závod se sekačkou o rajče udělaný jako televizní přenos či nějaká videohra, šichta sběru rajčat začíná a končí pískaním čajové konvice /by mě zajímalo, jak by to dělali, kdyby si někdo vařil čas nepravidelně) a spousta dalších. Parádní byly i závěrečné titulky. "Máš nějakej plán Tacobene? - No jasně že jo (nasadí brýle). - Doufám, že ten plán nejsou ty trapný brejle." ()

gogos

Turbo je klasickým příběhem toho, jak hlavní postava žijící na okraji společnosti má svůj sen, za který je odsuzována. Nu a shodou několika "náhod" se mu ten sen vyplní. Turbo má sice už tolikrát omletý koncept a zápletku, nicméně nápad naroubovat to na příběh závodního šneka je přecijen dostatečně originální. Příjemný je dabing, povedená je hudební stránka i animace je pěkná. Turbo je celkem sympatická postava, ostatní se starají o dostatečný přísun humoru a tak není jediný důvod, proč neudělit tomudle plžovi lehce nadprůměrný hodnocení. Přiznám se, že dost často lituju, že ČSFD neoplývá hodnocení, 0-10 ale pouze 0-5 a někdy je proto holt obtížné rozhodnout se. Dnes je to například ukázkový případ váhání mezi 3 a 4, ale já tomu šnekovi prostě fandím, takže dám 4*. ()

kaylin

Příběhově neskutečně obyčejný animák, který sází na to, že s outsidera se stane hvězda, která je nakonec nakopána do zadku jinou hvězdou, tentokrát opět závodnickou, aby se pak postavil na vlastní nohy, nebo na vlastní slizký sval v tomhle případě, a všem ukázal, že i šnek to zmákne v náročných závodech. Hezké prostředí a prapodivné postavy ještě nezajistí to, že před sebou budete mít skvělý film. Nebudete. Tohle už je podvod na děti, protože ani Američani nejsou schopni přijít s originální zápletkou, ale sází jenom na líbivé postavy. ()

kovi55

Nic světobornýho nic hroznýho. Děti určitě pobaví, ty starší už na tom budou hůře, ale bylo zde i par scén, které mě pobavily. Stejná úroveň jako nový Planes... 52% ()