Princezna se zlatou hvězdou

• Československo

Princezna se zlatou hvězdou na čele

(neoficiální název)
  • Československo

Princezná so zlatou hviezdou

Pohádka

Československo, 1959, 78 min

Veď dobre teda, je to klasika ale to je tak všetko u mňa.(14.1.2013)

Vždycky jsem chtěla myší kožíšek a aby princezna vyšla z televize za mnou do obýváku. Chci ještě někdy zažívat ten pocit, kdy sedím u pohádky a myslím jen a jen na ni.(20.4.2011)

Nádherná perla na blyštícím se náhrdelníku našich filmových pohádek :-)(26.8.2011)

Pohádková klasika, u níž mám menší problém s její přílišnou infantilitou. Ale jinak Marie Kyselková je krásně neokoukaná, Josef Zíma je sympaťák a Martin Růžek coby král Kazisvět je prostě nedostižný. 75%.(30.6.2007)

Klasika všech klasik, nemůžu dát nic jiného, než pět, i když už ji znám skoro nazpaměť. Líbí se mi i po 30 letech stále stejně a možná i o něco více, když vidím, co za "pohádky" se točí dnes.(5.4.2003)

• - Postavy kráľa Kazisveta a jeho družiny na základe režisérovho zámeru pripomínali pohlavárov nacistického hnutia. (Raccoon.city)

• - Marie Kyselková (Lada) mala so zlatou hviezdou nemalé problémy. Skoro ráno ju s parochňou prilepili a až večer dávali dole. Po niekoľkých dňoch mala cez čelo, od ucha k uchu, jeden červený rozožraný pruh. (Raccoon.city)

• - K vážnemu úrazu prišiel František Smolík (Kráľ), keď ho Marie Kyselková (princezná Lada) prišla ráno pozdraviť a takmer mu korunkou vypichla oko. (Raccoon.city)