František Jech, lupič odborně vyškolený v Americe, nemá pro organizování loupežných akcí potřebnou míru fantazie. Vladimíru Hudcovi, autoru detektivních románu a scénářů, naopak vyčítají jeho kritici, že jeho zápletky jsou nepravděpodobné. Jech po přečtení Hudcových knih je přesvědčen, že spisovatel je ten pravý muž, který jemu a jeho spolupracovníkům může pomoci. Spisovatele navštíví a ten mu v nezávazném rozhovoru o detektivních zápletkách v literatuře poskytne nevědomky návod na krádež vzácné kostelní sochy. Bezmocný Hudec pak pozoruje jak se jeho fantazie stává realitou a chce všechno oznámit Bezpečnosti. Ale Jech dobře zaplatil, a navíc velkou chválou uspokojil Hudcovu ješitnost. Také další loupež podle Hudcova receptu je úspěšná. S finančním výsledkem je nejvíc spokojená Hudcova žena. Hudec se pokusí naznačit všechno příteli Klikarovi, kriminalistovi, který případ vyšetřuje. Ten se mu ale vysměje. Hudec proto napíše televizní hru, kde popíše seznámení s Jechem i průběh všech loupeží. Diváci však přijmou jeho hru jako komedii. Tehdy Hudec převezme velení v gangu a naplánuje uloupení módních modelů. Šéfem ale není dlouho, vedení se zmocní jeho žena, která se inspiruje starším Hudcovým námětem na vyloupení Národní banky s pomocí tanku během fingovaného natáčení filmu z pražské Květnové revoluce. (oficiální text distributora)

caba

Váhala jsem jak hodnotit-3-4*.Nakonec zvítězilo vyšší .Herecký výkon Jiřího Sováka a Čestmíra Řandy si to určitě zasloužilo. ()

predsedajs

Tenhle film mě velice potěšil a překvapil hlavně zajímavm námětem, a výbornými hereckými výkony, především Čestmír Řanda si roli gangstera vychutnal. Závěr mi sice k celému filmu nesedl, i tak je to rozhodně nadprůměrná komedie. ()

Stanix

Česťa Řanda solidně balamutí Sováka a celkem rychle se to zamotává, ale je to takové spíše slapší dílko jinak mnou velice uznávaného Friče. ()

xxlch

Tank v závěru filmu je prostě šupa! Byla to asi generálka na rok následující.Jinak je to na Maca Friče dost slabý počin ale za kouknutí určitě stojí. ()

Pitryx

Občas dobrý fórek, ale mne film nějak nezaujal a já sám nevím proč. Dobré herecké obsazení, dobrý děj, ale nevím, nevím. Prostě mi tam něco nejde přes pysky. Nedokážu napsat co. Nevím to. Možná naprosto stupidní spisovatelova manželka perfektně zahraná paní Bohdalovou. Možná také naprosto blbý konec. 211020118424/8424 ()

subic

Poněkud zvláštní příběh s excelujícím Jiřím Sovákem a Čestmírem Řandou. Až ta Bohdalka s tím tankem to tam zmastí. ()

tatopulos

Předposlední film Macíka Friče a trefa do černého. Vtipné, nápadité, žádná komunální satira, ale láska k detektivkám ! Skvělý Řandík + Sovák ()

SenFlxr

Pro mne především naprosto geniální Čestmír Řanda v roli šéfa zločinců Jecha. To jakou obdařil svoji postavu dokonalou grácií, suverenitou a drzostí zároveň je úžasné. Scény ve kterých vyvíjel nátlak na spisovatele Hudce v podání Jiřího Sováka jsou to nejzábavnější na celém filmu. Za nejlepší považuji tu, kde Jecha s Hudcem doplní v rozhovoru postava kapitána Klikara z kriminálky a rozjede se scéna plná narážek a dvousmyslů, během níž se vyplatí sledovat především mimiku Čestmíra Řandy. Závěr se mně nelíbil a Bohdalová taky nenadchla. V součtu za skvělého Řandu a výborně sekundujícícho Sováka i přes menší nedostatky pěkné čtyři hvězdičky a dobře jsem se bavil. ()

Max Q.

Tak Sovák pochopitelně skvělý, ovšem zde ho zastiňuje Čestmír Řanda svou rolí neodolatelného žoviálního padoucha. ()

japekli

Když pominu zápletku, která celkem ujde, tak poměry v tom filmovým manželství mi "drasticky" připomínaly můj reál- JEDEN O KOZE, DRUHÝ O VOZE. ()

Aidina

Jeden z posledních filmů Martina Friče. Mám tyto černobílé retro komedie ráda. Frič uměl své filmy kvalitně obsadit. Geniální Sovák a jeho úžasné hlášky, mají trvalé uplatnění .." Já neříkám, že se tady nekrade, krade, ale po našem, tak nějak česky a vytrvale..." Tak to by mělo být vytesáno, vyšito, napsáno, či jiným způsobem oznámeno na všech hraničních přechodech, letišti, aby to bylo hned po příjezdu jasné. ()

MrKrahujec

No, přece jenom je trochu vidět, že je to poslední Fričův film. Taky by šlo říci, že je to film krajního zoufalství nad aušusovostí celého socialistického způsobu života u nás. Teď jen hlavně, abysme tomu brzo zase nerozuměli až moc... ()

naiva

Třebaže nepatří Přísně tajné premiéry k všeobecně slavným peckám jako Zabil jsem Einsteina, pánové, Zítra vstanu a opařím se čajem nebo Kdo chce zabít Jessii, jde o povedenou svěží komedii s nadhledem a s výborným hereckým obsazením, Jiří Sovák, Čestmír Řanda nebo Vladimír Menšík byli výborní jako obvykle. Dobře jsem se bavil. "Proč neslídí, proč nezatýká, neudává, proč se plete do kritiky?! Fízl." ;-) ()

ssarka

dvojici Sovák-Bohdalová to prostě vždycky šlo...DOKONALÁ SOUHRA.....tu manželku bych bila od rána do večera a v noci radši třikrát....námět zajímavý,já se spisovateli Hudcovi nedivím,zachovala bych se stejně,všichni ho pořád zrazují od fantazie,tak bych jim natruc psala jeden zločin za druhým,navíc za takový prachy..:) takový Dannyho parťáci od 50 let dříve ()

JB001

V kontextu současného stavu filmové české komedie to je nadprůměrné dílko u kterého jsem se skvěle bavil. A vyloupení Státní banky československé bylo třešničkou na dortu ()