Winx Club (TV seriál)

Winx Club: Enchantix

Animovaný / Dobrodružný

USA, 2011

• animaxis

Rád bych napsal svůj komentář,ale jen bych kopíroval Danulindu.(3.10.2013)

To, že jsou série 4-7 zvlášť je volovina. Můj koment najdete u původního seriálu.(21.9.2015)

• vrch07256732

Teda ja tu nechcem nejak obhajovať tento druh seriálov, ale z druhej strany večných zástancov Kremienka, Krtka a Rumcajsa by som rád upozornil že doba odvtedy sa posunula inam a tento druh seriálov je určený pre dospievajúce nácť ročné dievčatá. V dobe krtkov a rumcajsov u nás bohužiaľ pre túto vekovú kategóriu bola určená pionierska šatka resp. zväzácka kravata. Alebo nejaký hraný seriál typu Spadla z oblakov. S týmto v súčasnosti bohužiaľ nácť leté dievčatá neoslovíte - lebo všetko sú to snímky z 60-70 rokov. Máme 21 storočie haló - a to netvrdím že tento štýl života obhajujem ale žijeme bohužiaľ v konzumnej dobe. A decká chcú byť IN a ísť s dobou. Alebo sa treba presťahovať na Kamčatku tam poznajú len Rozprávku o Snehovej kráľovnej.(18.6.2018)

Seriál plný barev a lesku, někdy až téměř moc. Přesto hezký a občas i nečekaný, když se například dotkne tématu adopce a následného žití s oběma rodinami. U nové řady docela hodně pokročila grafika a je trochu ostřejší, než pohádkové předsérie, kde se neumíralo atd. Na druhou stranu, narozdíl od 3 a 4 řady tahle už trochu těží z vody a občas mám pocit, že jde skutečně jen o prezentaci šatů, kostýmů a bot. Hlavní hrdinky povyrostly a na vysokých jehlách už chodí skutečně všude, včetně lesů a koupání. Ale upřímně, Winx se nikdy nesnažily tvářit jako nic jiného, než seriál běžící za účelem prodeje doplňkových předmětů, a na to, že běží už deset let, je to moc hezká podíváná, když se podívám na mnoho současných kousků působících dojmem, že rozpočet byl dolar. A když už nic, asi by mi neuškodilo, kdyby mě před těmi desety lety Stella naučila stylizovat oblečení :D(10.10.2013)

• Danulinda

To, co dnes dávají tvůrci pohádek dětem na talíř, je opravdu jedna velká ostuda a hanba. Všude je sice spousta lesku a barev, honosné šaty jako např. zde apod., avšak náplň pořadu je zcela nulová a dětem do života nic-nepřinášející. A argumenty typu, že "to děti sledují", eventuelně, že "se jim to líbí" - a co jiného mají sledovat, když většina současných pohádek je pouze bída a utrpení. Naštěstí já mám v archívu staré dobré Rumcajse, Křemílky atd., kde ještě kvalita zajímavého děje nepotřebovala mít kolem sebe ohromující šaty, aby se vůbec bylo na co dívat, a kde se dětská fantazie a mravní návyky mohly rozvíjet, namísto současného tzv. oblbování mozkových závitů mnoha barvami, módními doplňky - tedy pouze a jen povrchnostmi.(30.3.2012)