Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

SZYslak odpad!

Videl jsem jednonoheho srat, ale tento film, to bylo Utrpeni svateho Sebestiana. Neco tak debilniho musela vymyslet tvurci skupina Marie Retkove, nevim, zda-li za to muze i cesky dabing, ano muze. Nicmene, hydrocefalni rodinka s intelektem klientu ustavu socialni pece, v cele s hypermongoloidnim synem si pusti do baraku ciziho chlapa/cernocha a vsichni si pak spolecne hrajou na slepou babu. Jde jim o zivot, protoze nakej typek (ocividne nejnormalnejsi ze vsech) chce cernocha zabit. Cernoch je nekde v baraku, pul hodiny ho nikdo nehleda, mne se take bezne po byte producirujou cizi lide a co jako. Dceri malem zastreli otce, dcera neresi a odtahne strelce k sobe do pokojicku a tam si vzajemne kadi do pusy, dokud je jeho smrt nerozdeli. Dementni synek si hraje s robotem a s cernochem na sebe blikaji vysocesvitivymi diodami, maji se radi a tak se cernoch schova do skrine a nikdo ho tam nenajde. Tatka prodaval zabezpecovaci system, se kterym si poradi retez a starej Tranzit , nekteri uzivatele CSFD tomuto filmu dali 5 hvezd, stanice WTF vysila zpravy. Omlouvam se timto sve pritelkyni, ktera se na to se mnou "musela" koukat. ()

Abalzo

Značné zklamání. Nejen, že ve skutečnosti by něco takového naprosto nemohlo fungovat - vždyť by celý ten rok po Očistě obnovovali všechno, co by během těch 12 hodin bylo zničeno - ale ani v tom filmu to není vůbec dobře natočené. Obrovské mezery ve scénáři, dokonale předvídatelné, spoustu hluchým míst, kdy jsem se vyloženě nudil, snad jen herecké výkony se mi líbily - neboť i ve špatném filmu může herec podat dobrý výkon. ()

vasek.stejva odpad!

Jediné pozitivum, které ale nestačí ani na jednu hvězdičku je herecký výkon Lannisterovic incestní královny. Něco tak přihlouple bezduchého a nehumánního jsem dlouho neviděl, i když jako horror to na někoho asi zapůsobí... ()

czema

jako sci-fi dobrý, nápad se dnem očisty to by se ještě dalo. Ale toho malýho zmetka co pustil toho černocha dovnitř bych zliskal. Bylo ale vidět podle mrtvé sousedky(ta vlezlá blondýnka se sušenkami), že by se to i tak zvrtlo, hold závist. Nicméně nedokoukám to dokonce protože ani nemusím. Režie a tím pádem i scénař jsou úplně jinde to je bez debat. Kdyby očista byla v česku, stěhuju se pryč. ()

marekspanel

Slibný začátek a celková originální myšlenka verze blízké budoucnosti, která ovšem po hlubším zamyšlení není až zase tak důmyslná, jsou jediné klady. Zhruba po 20 min vcelku napínavé části, kdy vám to opravdu šrotuje, co se bude dít, přijde taková plejáda kýčů a předem očekávaných situací a momentů, že se z původního velkého nadšení ocitnete ve stavu mocného zklamání. Až na pár výjimek (matka) jsou herecké výkony průměrné až podprůměrné. Chování postav je někdy tak stupidní, že sem měl pořád tendenci mlátit se do hlavy a obracet oči v sloup. Hlavní chybou tedy je, že ze slibného konceptu, kdy člověk očekává i širší záběr na onu noc, zůstanete komorně v jednom domě, kde se pak všichni nesmyslně nahánějí, záporná postava je směšná a celkový dojem je až příliš laciný. Lehčí zvrat ke konci možná trochu zapůsobí (hlavně ta tečka tou brokovnicí do hlavy a následně do stolu byla fakt drsná), ale už to bohužel nemůže zachránit. Velká škoda tak dobrého námětu!! ()

Scaevola

Američané jednoduše mají rádi pragmatický utilitarismus - rozhodovat, jestli je správné zabít jednoho kvůli dvěma. Ostatně je to velmi zajímavá otázka všeobecně, zde navíc posunutá až do jakési mystické polohy slibující katarsi. Navíc ony sociální dopady… Ale udělat ze zrůdného nápadu vpouštět chaos do lidských životů po drobtech a organisovaně primitivní vybíjenou s několikanásobným deus ex machina momentem se prostě neodpouští. ()

klapqua

Nápad ppč, presne viem ktorých ľudí by som si v tú noc podala. Normálne by som aj zalobovala o to, aby to bolo u nás. Aspoň dva ročníky. Samotný film, čo ja viem... mňa už nezaujme asi žiadny horor, mám taký pocit. Snaha bola, ale moc ma to neuchvátilo, na jedno kuknutie v sobotu večer keď je nuda, akurát. Viac už asi nie. ()

Jyrka

Skvělej nápad, ale špatně využitej (stejně jako u Snowpiercer nebo Vyměřený čas), bylo tam několik fakt už moc nereálných věcí (když nepočítám zavedení dne očisty). 80% ()

Kassandra

Samotná myšlenka téhle očisty se mi v podstatě líbí. Myslím, že to má něco do sebe, ale přece jenom by to chtělo vychytat nějaké mouchy. Každopádně synek blbeček, který, jak se zdá, má natolik nadprůměrné IQ, aby sestrojil robotka a na druhou stranu nedokáže pochopit, že když se venku děje něco zlého, je lepší neotvírat. Jinak mě dost zklamal konec, doufala jsem, že všichni umřou, protože postavy měli žalostně nudné charisma a za celý film jsme se o nich v podstatě nic nedozvěděli. Kdyby se to vzalo za lepší konec, byla by z toho docela slušná řežba, ale v tomhle podání jsou 2* skoro až moc vysoké hodnocení. ()

Kelexro

Neskutečně blbej primitivní film,,, Prvních 15 minut si řikám,, ááá že by jeden z těch lepších horrorů? ,ale opak se stal pravdou , tak blbej horror jsem neviděl dlouho, kluk kterej je posranej ze dne očisty najednou otevře černému houmelesákovi no super ... Trošku jiný děj a film mohl vypadat úplně jinak. 2 Hvězdy , Jedna za Lenu Headey a druhá za Ethana. ()

nuwer

Dlouho jsem se Očistě vyhýbala,nakonec jsem se teda přece jen překonala a jsem ráda. Žádné přehnané nasilý a napinavý až do konce . ()

StanaB

Ne že by herecké výkony byly až tak perfektní, ale ten námět! V reálu by něco takového zřejmě nemohlo fungovat, ale proč ne ve filmu. Sice to bylo chvílemi předvídatelné, ale i tak jsem se od obrazovky nemohla odtrhnout. ()

Oxik49

Nápad. Nápad je jediná věc, která na tomhle filmu za něco stojí. Jinak má tohle dílo ke kvalitnímu filmu asi tak daleko jako Severní Korea k demokracii. Katastrofa začíná u samotného pojetí příběhu, pokračuje přes vlasatýho dětskýho humanistu Charlieho (nebo jak se jmenoval) a končí u dokonale předvídatelných scén, kdy někdo na někoho míří a mně už je v tu chvíli jasný, kdo ho na poslední chvíli sejme... Prostě "překvápko" za překvápkem... Teď se mi stahuje pokračování, tak doufám, že bude natočené líp. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)