The Giant Mechanical Man

• Austrálie Love Is in the Air

Chce to len jednu osobu, pri ktorej sa budete cítiť milovaní, výnimoční a sami sebou bez ohľadu na to, akí čudní si pripadáte. Avšak, rovnako ako aj hlavnej hrdinke Janice (Jenna Fischer), niekedy to trvá možno dlhšie, ako by ste si sami priali... (miriamkah)

Aljak

Pekný netypický romantický film, ktorý ma chytil hneď od začiatku. Aj keď bohužiaľ do veľkej miery predvídateľné, no napriek tomu veľmi veľmi sympatický príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí sa cítia byť stratení a nepochopení. No byť stratený vo dvojici - to už je o niečom inom a razom sa aj z bezmocného trápenia stáva život oveľa krajším. Celý film pôsobil tak nenútene, a práve to si ma z veľkej časti získalo. Jenna Fischer ma zaujala už aj predtým, no v tomto filme priam žiari. No a ten konverzačný "génius" Doug, to bola nesmierne nesympatická postava, hoci práve vďaka nemu sa rozpútala ústredná zápletka. No je to také na hranici 3 a 4 hviezdičiek, ale vzhľadom na to, že príbeh a prostredie pôsobilo tak svojsky a originálne, zaokrúhlim to skôr k tým 4*. ()

roorybacky

Nádhernej film. Po všech stránkách. Skvěle zahraný, napsaný, ohudebněný a zrežírovaný. Pár chybiček by se našlo, ale na 5* to přesto je. Není to sice moc realistický, je to tak nějak "kindly bent to make us cry", nicméně jakožto celek zcela v pohodě. ()

bourec

Filmek s docela sympatickejma hercema,kterej se jen zčásti podobal klasice romantickejch filmečků.Ale kouká se na to v pohodě.60%. ()

laik_60

milá romantická ukážka o tom ako sa dá vyžiť hoc aj predávaním hroznovej malinovky za 6 dolárov, zametaním zvieracieho trusu a zachodov a este aj zaluubiť .. ajhla americké "výýýchodisko" z osobnostnej krízy, naviac končiace dobre. ()

lennyd

Tim (Chris Messina) se živí postávání po ulicích jako "velký mechanický muž", leč moc peněz si tím nevydělá, a ani jeho přítelkyně není jeho "zaměstnáním" nijak nadšena a opustí jej. Janice (Jenna Fischer) dostává výpověď ze zaměstnání i z bytu, a musí vzít zavděk ubytováním u své sestry. Oba nezávisle na sobě hledají nové uplatnění v životě, nové zaměstnání a třeba i lásku? Když se poprvé potkají u pohovoru v Zoo netuší, že jsou stvořeni jeden pro druhého ... U filmu jsem měl hodně podobné pocity jako u nedávno viděného Medianeras, ale Giant Mechanical Man se mi líbil možná ještě o něco více. Určitě k tomu přispívá herecké obsazení, které není sice "hvězdné", ale naopak je obsazení velmi sypmatické (příp. nesympatické, pokud tomu tak má být - Janicina sestra a její muž). Ale jak Jenna Fischer tak Chris Messina k sobě už od první chvilky patří, a romantické duše jen plesají. Pobavil mne taky Topher Grace v roli ukecaného spisovatele, ten byl fakt na zabití :). Ale jinak moc hezký romantický film na podzimní zamračené večery.. ()

hanagi

Ve světě orientovaném na úspěch (kariéra, peníze, sláva) a zavaleném motivačními příručkami jak toho "úspěchu" dosáhnout, je velice osvěžující potkat lidi, kteří se vydali jinou cestou anebo ten svůj směr prostě jen stále hledají. A že to hledání je mnohem příjemnější ve dvou...tak to je přece jasné. ()

Narya89

Poměrně neklisoidni mily film, který pro me stal především na osobnosti Janice. Na ni jsem asi jako všichni obdivovala jeji opravdovost a soucitila s ni při zoufalych pokusech jeji sestry, aby ji dohodila svého otresneho známého. Vcelku originálně na mne působil i "mechanicky muz", u kterého se mi zase líbilo, ze neztracel ideály a stal si za svým uměním, i kdyz nenechazel moc uznáni a oceněni. Samozřejmě v realitě je nutné vydělávat, takže občas skončíte i u podradne práce v zoo, nicméně pokud by tam pracovali stejně sympatičtí lidé jako ústřední dvojice, ani by mi to moc nevadilo. ()

VanTom

Taková pohodová, upřímně normální romantika, kde k sobě nacházejí cestu dva sympatičtí "looseři" (i když tohle označení je příliš silné, prostě dvě obyčejné ztracené osůbky s hlavou trošku v oblacích). Uplyne příjemně i díky milé Jenně Fischer (která mi v této roli velmi připomínala Amy Adams). ()

Killda

Nuda... Půl filmu hledíme na mlčící a zbědované hrdiny, druhou půlku se konečně začne rýsovat romantická zápletka, to je už ale pozdě. Studené jako psí čumák... takhle by se tento film dal definovat. ()

V.Silver

Jsem mile překvapen! Sice to komedie právě nebyla, spíše takové milé drama o lidech, kteří tak trochu hledají sebe sama. Pravda, tím koncem film vlastně popřel celou svou myšlenku - to jest, že lidé nemusí neustále mít nějaký vyšší cíl ani smysl života, stačí jej jen žít - ale bez toho konce by to zase nebyla taková zvláštní romance ze ZOO :) Nevím, jestli se to zdálo jenom mně, ale některé postavy mi přišly opravdu prvoplánové :) Každopádně ideální demotivátor na nedělní večer, protože po tomhle filmu se vám nebude chtít v pondělí ráno vstávat do práce :) 75% ()

Madluska

Eh? Nemám ráda sprostoty v komentářích, ale dnešní zážitek už by si skoro nějakou zasloužil... Od odpadu dělí tenhle film jen skvělý Topher Grace, ktarý si o scénáři nejspíš myslel totéž co já, a tak jako jediný zahrál svou postavu odpovídajícím způsobem - naprosto nevážně. Giant Mechanical Man obsahuje snad všechny filmová klišé (jejich výčet by mi trval opravdu dlouho - klišé o vztazích, o práci, o lidském úsilí, prostě o všem!), jen s tím rozdílem, že mu navíc ještě scházejí sympatické postavy, kterým by divák mohl fandit. Tohle už tedy víckrát ne. ()

dormouse

Komorní příběh o lásce, těžkostech raně dospělého života, kdy od vás všichni očekávají vyzrálost a zařazenost, zatímco vy se bojíte přiznat, že vlastně nevíte, co chcete. Chriss Messina bohužel není moc přesvědčivý, ale Jenna Fischer je skvělá a Topher Grace též. ()

Florfila

Asi nejvíc se mi líbila základní myšlenka filmu a naprosto s ní souhlasím. Není třeba se obklopovat hromadou lidí a doufat, že se v jejich přítomnosti budu cítit lépe. Polovina lidí dělá to, co je nebaví a násilně se snaží vlivem okolí zařadit do společnosti, která je postavena na falši. Potom se usmíváme, nalháváme si pocity štěstí, ale netušíme, že bychom mohli být šťastnější někde jinde a nějak jinak. Tohle všechno pro mě představoval mechanický muž a Janice to v něm viděla také... ()

Saur.us

Takové pěkné indie, které je ale už možná příliš ohranné. Zásady romantických filmů zde nejsou vůbec maskovány a to k ohranosti přidává o to víc. Více nápadů by bodlo protože takhle jen zapadne do moře podobných snímků. I když pravda je, že bude plovat celkem blízko hladiny. ()

brumbrum

Citliva romanca zo zivota citlivych ludi, ktori napriek svojej kazdodennej vsednost stale nezanevreli na chut najst svojho cloveka a lasku. Nic velkolepo akcneho, zato vsimavo a jemne. Sympaticki herci, sympaticky pribeh - a i ked nie je vobec tazke predvidat priebeh i koniec, clovek si to fakt rad uzije, ako dobre znamu cesticku lesom, ktoru pozname, ale vzdy je trocha ina a nikdy nenudi. Styri zasluzene hviezdicky. ()

dainio

Strašně příjemná záležitost. Obyčejná, nízkorozpočtová, na nic si nehrající komedie se sympatickým hereckým obsazením. Vše je tak civilní. Jak se říká, v jednoduchosti je síla a zde se to jenom potvrdilo. Dialogy jsou velice vkusné a vtipné. Chladné počasí dodává filmu, taky něco pozoruhodného. Stejně jako výpary a kouře ve městě, při procházce. To, jak se oba hrdinové seznamují, je zobrazeno tak, jak to opravdu bývá - jak se to opravdu děje. Problémy s nalezením zaměstnání a různé nálady pod psa, myslím, že ani nemusím vzpomínat, že to známe všichni. Vědomá blbost některých lidí, je taky obecně zažitá. A o tom to je ! Zobrazovat život, takový jaký je. Více takových filmů. ()

jafuska

Přitom tak obyčejný příběh a tak krásný, z obyčejné procházky můžeme potkat toho pravého, a co by tomu tak mohlo být i ve skutečnosti, ne jen ve filmu? No není to krásná představa? přitom oba herci tak sympatičtí, ano, toto se velmi povedlo ()

Dzegr

"Cítím se ... jako bych se právě narodila a měla hned vědět, co dělám. Jako bych měla mít už všechno vyřešený, ale já nemám všechno vyřešený. Jen se cítím ztracená." 6+/10 ()