Takoví jsme

Scénografie:

Russell Barnes

Kostýmy:

Elisabeth Vastola

Finální scéna u rodinného stolu umocnila jen to, co je celý film poctivě připravováno. We are what we are se mi líbilo zejména jako thriller (detektivní zápletka funguje dobře), méně pak už jako horor. Co film zbytečně posílá ke dnu je jeho odkazování k minulosti - zejména rodinné večeře a lá 19. století mi trochu lezly krkem. Mají mobily a nikomu nepřipadá divné to oblečení? A tak si myslim, že právě ta poctivá propracovanost tomuhle filmu škodí. Jako by do něj chtěli nacpat všechno, ale ve výsledku je to právě jen taková lepší americká detektivka s morbidním koncem.(26.10.2013)

Po většinu stopáže se jedná o táhlé rodinné drama, kde je kanibalismus sice přítomný, ale neřekl bych, že by byl úplně tím hlavním motivem. Jen se tu ukazuje, jak se jedna poněkud zvláštní rodina vyrovnává se ztrátou matky. Postupem času se ovšem chuť na lidské maso dostává do popředí, v časových skocích je vysvětleno proč je steak z dobře propečené brunety tak důležitý, přidá se mírně kriminální zápletka a na konci přichází vrchol, který mě donutil koulet očima. Rád bych ještě vypíchnul výborné výkony obou hlavních představitelek. Zejména Julia Garner zahrála výborně. 70%(10.11.2013)

Totální kanibalistický brutál! Musím uznat, že mě to vážně dostalo do pozice, kdy mi bylo až špatně, což mě nebylo ještě z žádného filmu. Tady je to ztvárněno opravdu bez cenzury a s detaily všeho. Dvě nevinné blondýnky mě naprosto překvapily a uchvátily. Navíc, tak klidná a příjemná hudba je opravdu povrchní vůči celému děj. Nevím, co víc dodat. Asi téměř nejlepší kanibalistický snímek ever.(9.11.2013)

Rose a Iris prežívajú spolu s bratom a otcom ťažké obdobie. Ich matka po nešťastnej nehode umiera. S rodinou Parkerových súcití celá komunita malého mestečka. Zdanlivo slušne pôsobiaca rodina však skrýva hrôzostrašné tajomstvo. V prvej zdanlivo zdĺhavej tretine filmu sa režisér snaží vyvolať súcit, čo sa mu miestami aj darí. V druhej následne vykresľuje dôvody konania chorej mysle s tak otrepanou, prostou obhajobou, nevyspytateľnej cesty pána. Film je možno trošku zvrátený (no skôr myšlienkou ako prevedením), nie však natoľko aby divák híkal a pohoršoval sa k nebesiam. Záver potláčajúci veškerý vzdor bol pre mňa milým prekvapením. Takto nejako by mal horor skončiť. Porovnávať tento snímok s filmom CHAINED mi príde trúfalé. Témou síce trošku podobný, no kvalitou na míle vzdialený - 60%.(20.10.2013)

Spíš bizarní rodinné drama s tíživou deštivou atmosférou, než horor. To je na jednu stranu dobře, mimo závěrečných minut se vyhýbá klišé, ani se totiž nesnaží za každou cenu šokovat co nejkrvavějšími scénami, a místo toho vcelku dobře pracuje se všemi postavami. Na druhou stranu se scénář příliš opírá o atmosféru, která sice chvílemi funguje, ale ne dost silně na to, aby film nějak výrazněji bavil. Naštěstí však vyloženě nenudí a ve svém pomalém tempu pomalu odsýpá až k sexy konci.(21.10.2013)

• - Natáčení trvalo 26 dní. Stejně jako režisérův předchozí film Stake Land (2010) se natáčelo v Catskills Mountain na severu státu New York (Rob Roy)

• - V 83. minúte, keď otec číta v Andersovom (Wyatt Russell) mobile SMS od doktora (Michael Parks), nečíta žiadnu SMS, ale dopredu napísanú poznámku v pripomienkovači. Zároveň si je možné všimnúť, že telefón je bez signálu. (gfrusvk)

• - Herec Wyatt Russell je syn slavného herce Kurta Russella. (Rob Roy)