Peklo na talíři

(pořad)

Šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk pranýřuje úroveň české gastronomie a stolování. Přidává i pár praktických rad, čemu se vyhnout, na co si dát v restauracích pozor a čas od času rozbírá některé zajímavé potraviny. (oficiální text distributora)

Pajky3

Docela zajímavý a snad i originální produkt. Bohužel krátké díly kolikrát nestihnout ukázat vše co by člověka zajímalo. Jinak si ale myslim, že to povedený kousek, který stojí za to sledovat. ()

blitzer

Jasně, stručně a výstižně. Tak by se dalo shrnout heslo tohohle 3-5 minutového pořadu, kterým provází šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk. Ten vtipnou formou rozebírá jednak kulturu stolování, obsluhování, vaření, ale také složení některých potravin, které lze zakoupit v českých supermarketech. Zejména doporučuji díly o mražené šunkové pizze, grónské pomazánce a kečupech :D ()

sir-dave

Pořad s velkým potencionálem. Konečně se někdo snaží odhalit blafy, které jsou nám dennodenně podstrkávány. K dokonalosti mi chybí pár drobností. Poměrně zajímavé témata by si zasloužili daleko více prostoru než jen pár minut a troufnu si říct, že by se dalo na jedno téma mluvit i 20-30 minut pro větší obsáhlost. No a především mi vadí slovo "šmakuláda", opakovaný vtip už není vtipem a když tohle slyším a vidím u toho ten obličej, tak dostávám averzi jako prase. Nejlepší díly: Grónská pomazánka, výrobní salám, šmejdi ()

Prometheus69

Tenhle pořad nedává prakticky žádný smysl. Stejně to všichni žrát a kupovat budou i dál. Jen se nám to akorát všem snaží znechutit. Vlastně nám neříká nic co by už jsme nevěděli. A ty hvězdy tady.... žasnu. Tenhle člověk se prostě jen svezl na Pohlreichovém úspěchu. Mě je úplně ukradený co kde má a kde kolik E" mě to chutná i tak.... Jedinej díl kde snad něco pochválil, byl z Energie dringi.... a naopak pohanil Rett-bool neobsahující žádný cukr... tudíž je to předražené placebo. Jinak umí jen plivat a tvářit se důležitě jaká že je kapacita že jsme blbý že to žerem a co žerem. Co je mu sakra do mé CHUTĚ! Jsme národ žebráků a podle toho také vypadá nabýdka na trhu.... Že nehodnotil třeba pomerančové Jusi někdy? Z toho by asi vyšel nejlépe nejlevnější Aholt Euroshoper. Zbytek je jen hodně předražená obarvená voda. Výrobci si ještě dovolí otevřeně lhát do reklam, kdo ví kolik pomerančů se tam ani nevejde! Tohle by se mělo testovat, výrobky které jsou nám dennodenně doslova vypalovány do hlavy. To by hned vypadalo všechno jinak. Tohle vůbec nic nezmění. Právě že Naopak. Že někdo napíše že mu to změnilo život.... Úžasné. Cigarety jsou taky jeden velkej sajrait a stejně nám to chutná. I přesto že máme k dispozici tolik nechutných materiálu jak nám to škodí. Víte kolik je v cigaretě E? :D _____ Nic to neřeší. Akorát budu zhnusen. Ale lidi to budou i tak kupovat pořád a proč? Protože né každý má tak rozmazlený a vybíraví jazýček jako tady náš odborník.... hlava promovaná, né boží vůle všech odborníků král: Chtěl jsem dát odpad. Ale neubralo to ani procento. Tak dám aspoň jednu hvězdu. Bez tak mě tady každý ukamenuje.... no co. ()

vesper001

Roman Vaněk předkládá důkazy o tom, že nejíme to, co si myslíme, a že to jíme, protože nemyslíme. Některé díly jsou velmi zajímavé (skryté cukry), jiné nechutné (grónská E-pomazánka), vtipné („candle sauce“ :) či tragické („Sperma von Wassermann“), a drtivá většina v člověku vyvolává dojem, že pokoušet se jíst zdravě, v Čechách znamená umřít hlady. ()

karlik4801

Poučení o tom co je nejlepší si koupit za značku jídla. Peklo na talíři je zajímavý pořad i se zajímavými hosty. Díly jsou každým dílem lepší, od porovnání pizzy po kvalitu vína. I Roman Vaněk není žádný otravný moderátor. Hodně rad a kritizování sraček v českých obchodech, to je Peklo na talíři. ()

bubun

Zvedám svoje hodnocení ze tří na čtyři, a to za díl Angličtina pro gurmány. Candle sauce. Order two days ago. ()

Gothar

Prvé diely boli výborné, neskôr už nebolo veľmi o čom tvoriť a kvalita klesla. Naštastie to zastavili a vznikol nový program. Musím však uznať, že vďaka Peklu som začal čítať etikety na neznámych výrobkoch a veľakrát mi to ušetrilo peniaze a chuťové bunky. 70 % ()

Hnedoocko

Číst etikety a kupovat kvalitní potraviny se opravdu vyplatí. Nedokážu slušněji vyjádřit mé aktuální rozpoložení, než: "Je mi k zblití z toho, co se u nás prodává." ()

nevermore

Roman se snaží udělat si podobné renomé jako Z. Pohlreich, ale s dechem mu nestíhá. Hláškuje, seč síly stačí, kritizuje co se dá, ale pořád to jaksi není ono. Začalo to hezky upozorňováním na šmejdy v supermarketech, tyto díly hodnotím jako přínosné. Horší to už je, když se např. v jednom díle pustí do instantní, pak mleté a nakonec i většiny zrnkových káv, abychom se v závěru dozvěděli, že máme kupovat kávu z pražírny. To už se mi zdá přestřelené a trefně to glosoval jeden komentující na streamu, který zdařile vyjádřil mé pocity: "No chlapci, tenhle program začal dobře, ale zůstaňte na zemi a dělejte pořady pro normální lidi a ne fajnšmekry. Kávu si dneske mele zlomek obyvatelstva... To bych uměl taky, odsoudit sekt Bohemku a doporučit Veuve Cliquot Ponsardin..." Zkrátka nápad dobrý, a rozhodně přínosný než hodný zatracení, ale už mě to zkrátka někdy se*e.. :/ ()

H.Gordon

Na tomto pořadu je nejlepší jeho délka. Je v něm řečeno vše a stručně. Díky něj si opravdu čtu, co si kupuji. Navíc Roman Vaněk je perfektní řečník a dokáže to skvěle podat. Je dobré vědět, co jíme a pijeme. Dokonce, jak se máme chovat k číšníkům a servírkám a naopak. I když, to už jsme měli vědět dávno..:-). Díky němu jsme si to pouze mohli připomenout. ()

šerminator

Hodně se mi líbí, že alespoň někdo upozorňuje jak se to má s potravinama, které lze zakoupit v českých luzích a hájích snad všech superhypermarektech. Tento pořad se dle mého nazáru nesnaží vnutit jen "ty dražší" potraviny, pouze poukazuje na rozdíl mezi výrobkem uměle vyrobeným (obarvený, ochucený... ) a poctivým kvalitním. Obchodníci se do nás snaží nacpat ledacos, jen aby na tom neskutečně vydělali, takže buďme rádi, že nás vůbec někdo něco přiučí, a to ještě zadarmo. Pan Vaněk je jako šéf českého kulinářského institutu jistě člověk na pravém místě. Díl sice trvá pouhých 5 minut, ale je tam vždy řečeno vše podstatné, s praktickými ukázkami a lehce humornou formou. ()

ghatos

Veskrze dobrý pořad, kde se občas trochu přehání ve vtipkování (někdy je to trapné). Nejužitěčnější díl je o hrncích. 68%. ()

Kosmik 1

Za tyhle pořady jsem rád. A ne jednou mi některý díl z tohoto pořadu připomněl scénku z Červeného Trpaslíka, kdy Lister nabízí Rimmerovi toast s chilli a čatný a Rimmer se ho ptá: "A to je jídlo? Kdes vzal recept?" a Lister mu na to hbitě odpovídá: "Já Ti vlastně ani nevim, myslim, že jsem to četl v časopise o biochemických zbraních." 85% ()

JoseBenes

Pokud by někdo toužil po tom, aby mu bylo z jídla fakt špatně, stačí zakoupit jakýkoliv z výrobků společnosti Clever. Měl jsem sušenky, popcorn, pizzu a vše splnilo svůj účel. Konečně tedy přišel pořad, který na tyto shity upozorňuje, a učí nás číst etikety. Jenom bych Vaňka upozornil, ať si zjistí, co je to sorbitol, protože potom mu dojde, že všechny žvýkačky s tímto náhradním sladidlem mají projímavé účinky při konzumaci ve větším množství (třeba, když vyžvýkáte najednou jeden nebo dva balíčky)... ()