Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem

(TV film)
  • USA Titanic: Final Word with James Cameron

V jedné místnosti se sejde skupina vedená Jamesem Cameronem složená z vědců (Parks Stephenson), umělců (Ken Marshall), historiků (Don Lynch) i nadšenců, kteří se léta věnují potopení Titaniku. Místnost nehodlají opustit do té doby, než se jim podaří přesně zrekonstruovat, co se dělo s Titanikem po té, kdy se nad ním uzavřel Atlantik. Opírají se o všechny své letité znalosti a spousty dokumentů, skládajících se z výpovědí svědků, podmořských záběrů vraku či přepisu vyšetřování. Výchozím podkladem se pro ně stává mapa rozmístění trosek lodi na dně oceánu a společnými diskuzemi, či použitím výpočetních modelů se snaží dopracovat k co nejpřesnějšímu popisu zkázy Titaniku. Obstojí Cameronovo filmové ztvárnění ve světle nových zjištění? (bobrux)

JoSte

Asi nikdy nezapomenu na geniální nápad vzít úplně všechny záchranné vesty na lodi, nacpat je do jedné místnosti, a zabránit tak náklonu a potopení lodi. ()

Hpatrik

Závěrečná tečka za dlouholetým Cameronovo odhalování záhad Titaniku s velmi trefnou a podnětnou paralelou na konci. ()

Martensson35

Cameronova "definitivní" tečka v záležitosti Titaniku. A myslím že důstojná. Muž, který (přiznejme si) nejen svým filmem odstartoval celosvětový fenomén Titaniku, teď s partou vědců i nadšenců zakončuje svou dlouholetou práci a koníček. Jen to mohlo být místy méně polopatické. ()

Uberlord

Vynikající dokument, ve kterém jeden z největších géniů dneška, obklopen těmi nejpovolanějšími, rozebere celou událost potopení Titanicu. Od samého dopadnutí na dno, se postupným rozborem dostávají až k momentu, kdy ledovec prorazil trup lodi. Na konci dokumentu je finální animace, která nejlépe popisuje, co se stalo s parníkem, po osudné srážce. James Cameron tak utěšil své ego, když se mu podařilo objasnit jednu z největších záhad, dvacátého století. A jakožto správný futurista a vizionář, své poslední slovo věnuje poselství, na samotném konci snímku, které stojí za zamyšlení. Právě proto Jima tak žeru. ()

haffen

Zaujímavý a plne nabitý dokument rozboromi o potopení tejto lode, kde sa detailne primárne rieši ako sa loď poškodila, kedy sa rozlomila, ako padala na dno a v závere či bolo možné zachrániť cestujúcich. No a samozrejme aj samotné porovnanie s Cameronovým filmom. 90% ()

honzic

Velmi zajímavý dokument, který od plného počtu dělí jen několik nedostatků a více přehledových tabulek či gratiky. Hodnocení: 75 % ()

MFJD

Človek je zas o niečo múdrejší, aj keď tento dokument poukazuje na novú teóriu konca Titanicu. Nič na tom nemení fakt, že je to znova Cameron ktorý ju predstavuje. Ako presne to bolo sa nedozvieme ale je pekné, že existuje zopár ľudí ktorým nie je Titanic ľahostajní a majú ho vo svojom srdci. Príbeh či osud Titanicu je plnohodnotným obrazom toho aký je človek zraniteľný aj keď si myslí, že mu patrí všetko. Za sto rokov sa toho veľa udjalo a stále sa deje, človek si podmanil toho veľa, prírodu, zvieratá, ľudí či vesmír. Len sa zabudol pozrieť do zrkadla a spýťať sa Sám seba : ,,Stálo mi to vôbec za to?!" Za jedno storočie sme skoro zničili našu Zem a samých seba. Iluminátska svetovláda Nás drží v rhsťi a nedá nám dýchať, len aby mali pocit že sú viac ako Boh. Či chceme či nie, diabol drží šachu celé ľudstvo. A je len otázkou času kedy sa začne potápať! Vtedy sa ukáže koľkí dostanu šancu na reparát ak sa vôbec niekto zachráni.Titanic je toho dôkazom, nezábudajme na to! ()

LencaN

Téma ztroskotání Titanicu rozebráno ze všech úhlů. Kdo, jak, kdy, proč, jak by se tomu dalo předejít,... Vše prodebatováno s nadšenci, odborníky různých odvětví. Dokonce se Cameron i dozvěděl, co natočil špatně v jeho velkofilmu Titanicu s Winslet a DiCapriem. Doplněno kvalitními animacemi a simulacemi situací. Cameron vycházel i ze svých četných ponorů k samotnému vraku. Super super. ()

Keys1

Pred nedávnom to dávali an NGCéčku, je to skvelý dokument ohľadom natáčania tohto veľko filmu. Precízne detaily natáčania, najviac ma úchvatilo ako detailne museli preskúmať samotný Titanic pod vodou aby vedeli kde sa presne prelomil, ako prelom šiel po lodi, ako dlho sa potápal aby to presne sfilmovali ako to naozaj bolo. Samotný dokument sa mi viac páčil ako film .. Oplatí sa to pozrieť pre záujemcov a fanúšikov Jamesa ... ()

ohinek

No aspoň něco James Cameron dělá, když se rozhodl vydávat filmy ob deset let. Je fajn, že Jim tady upozorňuje na vlastní chyby ve filmu a nový CGI model potápění lodi je velmi přesvědčivý. ()