Úspěšný meteorolog Dallas hlásí počasí na místní televizní stanici. Je to především nenapravitelný sukničkář, který má stále hluboko do kapsy. Jeho přítel Ben je zase samotářský intelektuál s touhou změnit svět. Jednoho dne se Ben vřítí do budovy televizní stanice a Dallas se od něj dozví, že mu zemřel otec. Dozvídá se, že po něm zdědil velký majetek. Ben je zprvu nešťastný, pak si ale začne vymýšlet projekty, jak využít zděděného majetku k sociálním účelům. To se samozřejmě nelíbí Benově sestře Terry, která zdědila pouze 350 tisíc dolarů. Napadne otcovu závěť s tím, že Ben trpí psychickým onemocněním. Psychiatr sice zjistí, že Ben skutečně trpí mírnou formou jakési psychické poruchy, na prohlášení, že Ben je nesvéprávný, to však nestačí. Navíc se Terry obává vdovy po svém otci, mladičké Angely. (TV Nova)

curil

Zařazení filmu do žánru komedie je poněkud zavádějící, zřejmě proto, že hlavní roli hraje Owen Wilson. Já bych spíše volil společenské drama. Občas se objeví humorné chvilky a to je jenom dobře. Zajímavý děj, který se převážně může stát jen ve Státech. Do klasického příběhu o dědictví a rozdílného názoru dědiců na rozdělení a použití peněz se namotá kdeco. Děj se poněkud táhne a "kupodivu" končí tak, jak většina z diváků předpokládá. Nebude to asi pro mnoho diváků snesitelné, ale mě film zaujal a v rámci možností pobavil. Jinak jsem nevěděl, že si Simona Babčáková odskočí do Hollywoodu, kde si zahraje malou roli pomocné televizní rosničky. ()

Saljack

Komedie to není ani náhodou a Zach na drama nemá. Jde vlastně o příběh o holce, která nejprve žije s otcem potom tahá za nos synova kamaráda, který dostane dům. Nakonec se ještě vyspí se synem. Celé mi to přijde, že se macecha nechce vzdát bydlení na farmě. ()

JeffScylla

Pravdou je že s komedií to nemá nic společného. Ale není to vůbec špatný. Pokud tedy někdo nevyžaduje 20 mrtvých do prvních titulků. Nevím jak to definovat, každopádně mně to nepřišlo až moc špatný. Něco si člověk už musí holt domyslet sám. :) ()

ariari

obaja sú o dosť viac sympatickí ako hodnotiči dole uvedení. kto dofrasa chce plytkú komédiu? výnimočne dobre spracované. Owen ukázal, ako sa dá zahrať sám seba ()

Arsony

Divný mix mezi dramatem a komedií. Neuráželo mě to, ale není to ani nic co bych si pamatoval příští týden, nebo měl tendence vidět to znova. Tři hvězdičky za velké pěkné oči nevlastní maminky a za Galifianakise bez bradky. ()

Welsiot

Jsem rád, že mi zdejší hodnocení nepokazilo zážitek z tohoto melancholického drama. Komedie to opravdu není a pokud někdo čeká klasického Zacha G., bude zklamán. Weiner Vás nikam netlačí, film tak nějak plyne a můj oblíbenec Owen dokonce i hraje. Takže 70% a za krásnou Lauru Ramsey ještě 5% nahoru. ()

JITY

Trochu psychologický film na môj vkus, ale po hodine som konečne pochopila o čom to je a scenár začal byť zaujímavejší. Aspoň, že tam hrali v hlavných úlohách Zach Galifianakis a Owen Wilson to má najviac potešilo. Fakt som ešte nevidela Zacha oholeného, takže som sa na tom trošku pobavila, ale musím povedať, vyzeral fešný. Komédia miestami áno, romantika k záveru a dráma...? Tri hviezdičky a štvrtú som dala za herecké obsadenie - dobrá voľba. ()