Kovář z Podlesí

Kováč z Podlesia

The Blacksmith from Woodham

Animovaný / Fantasy / Komedie / Rodinný

Česko / Slovensko, 2013, 85 min

Koncept a styl vyprávění tohohle příběhu je natolik nezvyklý, že jsem si v podstatě celou dobu na ten styl musel zvykat a nějak to trávit. Díky tomu mi vůbec nezbyl čas se zabývat příběhem samotným. Na první dojem mne to tedy vůbec nebavilo. Pořád mám ale pocit, že to tak špatné nebylo a k závěru to dokonce začalo být i lepší. Takže přesně napůl...zatím 50%(17.11.2013)

• jenik71

Tohle dílko je důkazem, že natočit nějakou originální, zábavnou, vtipnou a poutavou pohádku, je už pro české filmaře velký problém. Rád bych se mýlil, protože pohádky mám rád. Ale obávám se, že zlatá éra tohoto žánru je už za námi a přijít s něčím kvalitnějším bude pro naše tvůrce zřejmě tvrdý oříšek. Kovář z Podlesí mě nezaujal a nebýt celkem pěkného draka, veverky a křečka, tak by nebylo na co koukat.(18.11.2013)

• dom156

Za mě osobně dějově a po trikové stránce slabá pohádka. Chápu, že asi neměli bůhví jaký rozpočet, ale to co jsem viděl, nemělo s technikou 21. století nic společného. Jediný drak vypadal obstojně v porovnání s ostatníma. Polívka jak stárne, bere jakoukoliv roli, hlavně aby jeho zadek byl skoro každý kvartál na plátně a přitom není zas tak špatnej herec. Rozhodně nedoporučuji, ani když jsem byl malý by mě to neba.(30.3.2017)

• Teg

Po přečtení všech dostupných materiálů a shlédnutí filmu o filmu jsem nabyl dojmu, že to nemůže být tak zlé a na projekci si čas udělal. V důsledku toto jsem měl od filmu malé očekávání a neustále se na něm snažil vidět jen to dobré, bohužel se to tak uplně nepodařilo. Několik dobrých hereckých výkonů a velice! slušně řemeslně odvedené triky a kulisy naprosto sráží nelogičnost veškerých dialogů a příběhu jako takového. Celou dobu jsem si říkal... no, ale dětem by se to líbit mohlo. Pochybuju, že děti budou chápat, co se na obrazovce vůbec děje, když jsem to nepochopil já. Takže tohle se opravdu nepovedlo. Vrcholem je vyjádření režiséra, že internetové komentáře (včetně CSFD) nelze brát vážně, protože jsou to všichni závistiví blbci.(14.2.2014)

• Radiq

Začnu postupně od toho, co mě během sledování sralo: Markovič - herec, co nikdy neuměl hrát a ani to nikdy umět nebude, navíc neumí ani pořádně mluvit a česky už vubec ne. Noha - při vyprávění úvodní story měl kdysi jakejsi kovář přijít o nohu, ale vubec sem nepochopil, jestli to byl ten samej, kteryho hrál Polivka a jestli ne, tak proč on byl taky bez nohy? Ono celkově v tom ději byl zmatek a myslim, že pro děcka to někdy muselo byt dost nepochopitelny. Nápadů tam bylo dost a originálních, ale jako celek to pusobilo přeplácaně a snažili se tam toho dostat co nejvíc na úkor kvality a srozumitelnosti. Často to postrádalo logiku, ale asi si řekli, že maly děcka tim oblbnou. Ale mě né. Prostě se to snažilo hrát si na moderní pohádku, což nemám rád. Přišly tam blby digi efekty a bylo jich moc. Mnohem lepší byli analogově animovaní hlodavci. Hlasy různejch postaviček se mi taky vubec nelibily. Mladí herci byli taky docela polena, ten kluk navíc s velkejma kudrnatejma afro-vlasama. Celkově dost o ničem...(27.12.2013)

• - Z účtu původního producenta filmu, firmy Lennox majitele Kamila Kožíška, zmizelo 1 600 000 Kč poskytnutých Českou televizí, aniž by byla provedena jakákoliv práce. Dalších 1 400 000 Kč poskytnutých Státním fondem pro podporu a rozvoj české kinematografie bylo zablokováno vymyšleným návrhem na exekuci bratra majitele producentské firmy, Milana Kožíška. Natáčení filmu proběhlo bez těchto peněz. (JoranProvenzano)

• - Ve scéně, kdy na lesní křížovatce Toník (Gregor Bauer) nabídne mluvícímu rozcestníku, že ho narovná, vezme si od dědy z pojízdného křesla kouzelný meč a začne hloubit díru. Ještě než Toník díru vyhloubí, tak kamera zabere dědu v křesle, jak si ukusuje chleba a ejhle... za dědovými zády stále trčí kouzelný meč. (Slimmer74)

• - Filmaři natáčeli ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nebo v jeskyních na Českolipsku, kde vznikla i pohádka S čerty nejsou žerty (1984). [Zdroj: Metro] (hippyman)