poster

Gumballův úžasný svět (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Amazing World of Gumball

 • Německo

  Die fantastische Welt von Gumball

 • USA

  Gumball

Animovaný / Komedie / Fantasy / Rodinný

Velká Británie / Německo / Irsko / USA, 2011–2019, 48 h (Minutáž: 12 min)

 • Campbell
  *****

  U Adventure Time jsem se nudil a Regular show jsem přestal po 5 dílech sledovat. Zato Gumball jsem dokoukal pomalu na jeden zátah. Takhle šílenej seriál člověk jen tak nevidí. Jediným problémem může být že se mi občas zdálo že neví jestli chce být pro děti či dospělé. Ale to mě nesralo. Seriál je vtipnej a u každé epizody(která trvá sotva 10 minut) jsem měl záchvaty smíchu. Animace je ÚCHVATNÁ, najdesetu všechno od klasické 2D přes 3D po stop motion animaci, prostě všechno. Odkazy na hry byly luxusní. Nemá cenu tady o ničem psát tohle by měl vidět každý aby si udělal obrázek.(28.4.2018)

 • honajz2
  *****

  V tuhle chvíli nemohu jinak. Sice toho možná budu v budoucnu litovat, když mám za sebou teprve něco přes polovinu první série + pár dílů z 5.série (přesně jsem jich viděl 6 a všechny byly na 5*), ale mám ten pocit, že se mi tenhle seriál bude líbit čím dál tím víc a víc. Vidím tady totiž potenciál, který jsem u seriálu zažil jen jednou v životě - a to u Wandera na cestách (a nakonec ten seriál dopadl jako jeden z mých vůbec nejoblíbenějších). I tenhle jsem si kdysi dal do oblíbených, byť jsem sotva viděl pár epizod. Možná se u Gumballa pletu, to mi ukáže čas, ale jestli i novější epizody jsou stejně skvělé, zábavné, šílené a totálně ujeté (a z toho co jsem viděl to vypadá že jo), tak si tenhle seriál určitě oblíbím ještě víc než teď. Já si ho zamiloval už teďka, proto si ho dávám do oblíbených, protože přesně tenhle šílený styl humoru mám fakt rád a bavím se u něj tolik jako u žádného jiného. A pokud se v tom seriálu pletu, můžu ho jednoduše z oblíbených vyřadit. Za sebe zatím 5*, ale na pevno je ještě nedám. EDIT: Tak jsem v druhé polovině páté série, pořád mě to dost baví a kvalita klesla fakt jen maličko, tudíž tu těch 5* dám už napevno. Šestá série by můj dojem pokazila jedině, kdyby byla extrémně špatná - a jelikož jsem z ní pár epizod viděl, nevěřím tomu. Zároveň jsem si to vybral pro své 9000. hodnocení, jelikož pro tak významné číslo si ho tenhle seriál rozhodně zaslouží. 5*(5.4.2020)

 • Carol Pifková
  *****

  Začínam rozmýšľať, či tvorcovia podobných vecí na CN neberú dáke drogy, fakt magorina ale v dobrom samozrejme ale určite slabšie ako napr. Adventure time alebo Marvelous misadventures of FlapJack.... Ale musím vyzdvihnúť zaujímavý štýl animácie.... reálnosť prostredia kombinovaná s kreslenými a plastelínovými postavami. EDIT: Kedže som začala všetky časti pozerať postupne rad radom seriál sa mi zapáčil viac a viac. Ešte aj v práci som sa musela nahlas smiať, pretože to ani inak nešlo. A takisto mením názor, že je to určite slabšie ako spomenuté dva seriály. Je to bláznivé a rovnako dobré.(9.3.2013)

 • FOCKE_WULF
  *****

  S malou neteřinkou jsme skoukli díl s názvem Banán a málem jsme u toho chcípli smíchy. Jenom bych poznamenal, že za našeho mlada byly pohádky umírněnější; Křemílek s Vochomůrkou vařili povidla, například. Gumballův úžasný svět je o dost brutálnější, plný ulítlostí, drsné šikany, anarchie, agresivity a dětem se musí zákonitě líbit. Rozhodně je to na realitu připraví líp, než nějaký poťapaný lesní skřítečkové žijící v pařezu.(11.12.2015)

 • FriendWithin
  *****

  Konečně si ČT všimlo popularity těchto ztřeštěných seriálů a nasadilo ho do vysílání ČT:D. Pohltilo mě to přesně jako Adventure Time nebo Steven Universe. Nerozumím, jak dokážou do 10 minut narvat tolik vtípků a narážek. Když jsem viděl všechny díly v originále, tak jsem si říkal, že to prostě do češtiny nejde přeložit. Ale ČT překvapilo a dabing je opravdu dobrý, občas nějaký ten vtípek nevyzní tak jak by měl, ale většinou je to fakt super. Technické provedení je boží a postavy jsou ještě lepší. Nemohu dát nic jiného než plný počet!(14.10.2014)

 • - Rodina Wattersonových nese své jméno na počest slavného kreslíře a autora komixů Billa Wattersona. (kubca008)

 • - Kocúr Gumball má 12, ryba Darwin 10 a králik Anais 4 roky. (Carol Pifková)

 • - Postavu Gumballa v angličtině namluvili skrze celý seriál 4 lidé. (bignothing)