Gumballův úžasný svět (TV seriál)

The Amazing World of Gumball

• Německo

Die fantastische Welt von Gumball

Gumball

Animovaný / Komedie / Fantasy / Rodinný

Velká Británie / Německo / Irsko / USA, 2011–2019, 48 h (Minutáž: 12 min)

Neuvěřitelný slepenec různě animovaných postaviček, sesazených na reálném pozadí, mezi nimiž se odehrávají nepopsatelné dějové úlety - v nichž ovšem vždy dokážete vysledovat, které téma se dnes bude zdejším typickým (psychotropními substancemi ovlivněným) způsobem variovat. I když jsem si nemyslel, že bych na něco takového mohl ještě někdy mít náladu, tak prostě ano, takhle to klidně může být. A málem bych zapomněl - jestli je to pro nějaké děti, tak rozhodně až tak od osmi let výš, čím starší, tím pro obě strany lepší:) 80%(2.3.2015)

Konečně si ČT všimlo popularity těchto ztřeštěných seriálů a nasadilo ho do vysílání ČT:D. Pohltilo mě to přesně jako Adventure Time nebo Steven Universe. Nerozumím, jak dokážou do 10 minut narvat tolik vtípků a narážek. Když jsem viděl všechny díly v originále, tak jsem si říkal, že to prostě do češtiny nejde přeložit. Ale ČT překvapilo a dabing je opravdu dobrý, občas nějaký ten vtípek nevyzní tak jak by měl, ale většinou je to fakt super. Technické provedení je boží a postavy jsou ještě lepší. Nemohu dát nic jiného než plný počet!(14.10.2014)

U Adventure Time jsem se nudil a Regular show jsem přestal po 5 dílech sledovat. Zato Gumball jsem dokoukal pomalu na jeden zátah. Takhle šílenej seriál člověk jen tak nevidí. Jediným problémem může být že se mi občas zdálo že neví jestli chce být pro děti či dospělé. Ale to mě nesralo. Seriál je vtipnej a u každé epizody(která trvá sotva 10 minut) jsem měl záchvaty smíchu. Animace je ÚCHVATNÁ, najdesetu všechno od klasické 2D přes 3D po stop motion animaci, prostě všechno. Odkazy na hry byly luxusní. Nemá cenu tady o ničem psát tohle by měl vidět každý aby si udělal obrázek.(28.4.2018)

Začínam rozmýšľať, či tvorcovia podobných vecí na CN neberú dáke drogy, fakt magorina ale v dobrom samozrejme ale určite slabšie ako napr. Adventure time alebo Marvelous misadventures of FlapJack.... Ale musím vyzdvihnúť zaujímavý štýl animácie.... reálnosť prostredia kombinovaná s kreslenými a plastelínovými postavami. EDIT: Kedže som začala všetky časti pozerať postupne rad radom seriál sa mi zapáčil viac a viac. Ešte aj v práci som sa musela nahlas smiať, pretože to ani inak nešlo. A takisto mením názor, že je to určite slabšie ako spomenuté dva seriály. Je to bláznivé a rovnako dobré.(9.3.2013)

tohle je proste masterpiece. v podstate kazdy dil ma v sobe tolik napadu, ze by z toho klidne mohl byt celovecerak (tedka prehanim opravdu jen trosku). z dilu, ktere jsem videl u me jednoznacne vede s02e29 the game, tady uz jsem si rikal, ze to neni jen dokonala zabava, ale ze to ma i takovy az biblicky presah a po skonceni jsem potreboval chvilku na vydychani :)(12.1.2017)

• - Otec rodiny Wattersonů Richard měl být původně pes. (bignothing)

• - Pozadí na Elmore jsou vlastně fotografie pořízené v San Francisku a Vallejo, Kalifornii a na některých místech v Londýně. (kubca008)

• - Kocúr Gumball má 12, ryba Darwin 10 a králik Anais 4 roky. (Carol Pifková)