poster

Coldwater (festivalový název)

 • USA

  Coldwater

Drama / Thriller

USA, 2013, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ****

  Myslel jsem si, že už jsem viděl snad všechny zápletky vězeňských / z výchových táborů filmů, děj tohoto konkrétního se ale zhruba od poloviny vyvíjí poměrně nečekaným směrem, okořeněným sympaticky mrazivým thrillerem. Podobný dramata mi v kině dost chyběj, letos už se do těch Karlovek zase fakt musim podívat. Aspoň na skok...(14.2.2016)

 • Marqta
  **

  Nedokážu najisto říct čím to bylo , že na mě snímek působil místy uměle a nepřirozeně, možná to mohlo být hereckými výkony ne úplně stoprocentními, což u filmu, který staví na emocích a postavách jako takových není zrovna fajn. Nebo to mohlo být velkými časovými přeskoky v rámci děje, občas mi chybělo trochu víc podrobností a to i k postavám. Postavy člověk nemá vlastně vůbec šanci moc poznat, jediné co se o nich dozvídá, je to jak se chovají v příběhu. S výjimkou hlavní postavy i když tam ani falshbacky nestačily. Potenciál by snímek měl, podle mě by stačilo dát všemu trochu víc hloubky a najednou by to nepůsobilo tolik lacině a jednoduše. Škoda. Váhám s hodnocením mezi dvěma a třemi hvězdičkami.(11.10.2014)

 • italka63
  ***

  Trošičku se mi to chvílemi zdálo nevěrohodně natočené, ale třeba se to zdálo jen mně. Každopádně mladiství delikventi na převýchově v horách pod vedením bývalého plukovníka a jeho poskoků, to nemusí vždy dopadnout dobře, ze strany jedné či druhé. A ještě jsem neviděla nikoho, kdo by byl z profilu tak moc podobný Goslingovi.(3.2.2016)

 • Aluska88
  ****

  Jenom dotaz na úvod, ví Ryan Gosling, že se po světě potuluje jeho identické dvojče?:) Filmy z prostředí nápravných ústavů pro mladistvé a věznic mám ráda a tento se mi opravdu líbil. Coldwater z počátku vystupuje jako nezávislý, dějově nijak komplikovaný snímek, s postupem děje se však situace začíná čím dál více vyhrocovat a celý příběh graduje silným závěrem. Obsazení všech herců je výborné. Režisér vsadil na neznámé tváře a vyšlo mu to. Rozhodně se jedná o snímek, který stojí za povšimnutí.(7.12.2014)

 • laik_60
  ****

  "Hlavnou postavou" - hlavnú ulohu v tomto filme nehrali herci, ale samotný nápravný ústav lakonicky nazývaný "ranč" a jeho ATMOSFÉRA. Mučenie, šikana, ponižovanie boli dennodenné charakteristiky v tomto prostredí. Príbeh rozprávaný (hraný) mladým chlapcom dopĺňaný častými nostalgicko smutnými až tragickými reminiscenciami na nedávnu minulosť . Záverečná krutosť striedaná s akousi bezradnou ľahostajnosťou miestnej polície a kontrolných orgánov dávajú nepeknú bodku tomuto zaujímavému filmovému snímku.(21.5.2017)

 • - Prvú verziu scenára napísal Vincent Grashaw už v roku 1999, ale trvalo 15 rokov, kým sa film dostal na plátna kín. (ambron)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v americkej Kalifornii. (MikaelSVK)

 • - Vo filme sa mali istý čas objaviť aj Ron Perlman a Lucas Black. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace