Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Se svolením rodičů je dospívající chlapec uprostřed noci odvlečen do tvrdého nápravného zařízení pro mladistvé bez kontaktu s vnějším světem. Velící plukovník ve výslužbě se pyšní tím, že dokáže zlomit vůli chovanců a napravit jejich delikventní chování. Mocenský souboj mezi problémovými dětmi a narušenými dospělými, kteří neznají jinou formu výchovy než strach a násilí. Drama o moci s naturalistickým herectvím a přitažlivou kamerou. (Fresh Film Fest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VÍTEJTE V RÁJI, CHLAPCI…" /// Jsou místa v v Čechách, existujou léčebny a pak je tábor moderního střihu (dle mého gusta!), kterýmu vládne bejvalej mariňák. K převýchově tady mají svoje metody a mládenci to buď berou, nebo trpěj. Tečou tady potůčky krve, mluví se drsně a je to takový drama z uzavřenýho prostředí, který později upustí vod dramatičnosti a chce bejt thrillerem. Nevysvětluje se slovama, ale obrazem, takže rozhodně nečekejte ukecanej film. A na drama se tady dost umíra. Tak dlouho si to poletuje mezi žánry, abych si nakonec řekl, že je to prostě festivalovej snímek, kterej má upozornit na zacházení s „chlapci“ v nápravnejch zařízeních. A jako co? Mám si je brát domů? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, kam s ním (s parchantem vole…). 2.) Chtěl bych svůj soukromej tábor za státní peníze. 3.) Thx za titule ,,praescriptio“ a „hajdano“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Myslel jsem si, že už jsem viděl snad všechny zápletky vězeňských / z výchových táborů filmů, děj tohoto konkrétního se ale zhruba od poloviny vyvíjí poměrně nečekaným směrem, okořeněným sympaticky mrazivým thrillerem. Podobný dramata mi v kině dost chyběj, letos už se do těch Karlovek zase fakt musim podívat. Aspoň na skok... ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý námet, ale po dramatickej stránke dosť odbitý snímok. Niežeby tu nebolo dosť konfliktných a silných situácií, to nie, len akosi sa zabudlo na samotné postavy. Jednotlivé postavičky a vzťahy medzi nimi sa mi po dramatickej stránke zdali priemerné až mdlé, ako keby scenárista potreboval vyplniť prázdne miesta medzi akčnejšími pasážami a nevedel si s tým dostatočne dobre poradiť. V takomto prípade žiaľ príbeh ako celok moc nefunguje, pričom sa stáva zaujímavým iba svojimi "mučiacimi" scénami. Lepší dojem mi kazili aj flashbacky, ktoré mi v tomto prípade nesadli, ba skôr pôsobili rušivo, strih v tomto smere tiež nebol bohviečo. Na túto tému som už videl plno lepších filmov. 65/100 ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Jenom dotaz na úvod, ví Ryan Gosling, že se po světě potuluje jeho identické dvojče?:) Filmy z prostředí nápravných ústavů pro mladistvé a věznic mám ráda a tento se mi opravdu líbil. Coldwater z počátku vystupuje jako nezávislý, dějově nijak komplikovaný snímek, s postupem děje se však situace začíná čím dál více vyhrocovat a celý příběh graduje silným závěrem. Obsazení všech herců je výborné. Režisér vsadil na neznámé tváře a vyšlo mu to. Rozhodně se jedná o snímek, který stojí za povšimnutí. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Do podobných zařízení ani vězení bych se samozřejmě nikdy dostat nechtěl, to jen tak na okraj…Myslím si, že mnohdy to může být i mnohem tvrdší, nicméně si myslím, že podobné nápravní zařízení nejsou tak úplně na škodu – pokud se tam dodržují pravidla a nezvrtne se to tak jak tady v krvavý masakr. Závěr filmu se mi líbil, nicméně on celkově tento příběh měl jistou jiskru už od samotného počátku. Ponurá atmosféra, násilí, grázlíci, magoři dozorci, sadistický velitel, šikana, mučeníčko, touha po svobodě i odplatě – jo docela to tady fungovalo. Lepší průměr. 60% ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Vincent Grashaw, režisér a scenárista filmu, dostal nápad na príbeh na strednej škole po tom, ako bol jeho kamarát poslaný do nápravného zariadenia. (ambron)
  • Prvú verziu scenára napísal Vincent Grashaw už v roku 1999, ale trvalo 15 rokov, kým sa film dostal na plátna kín. (ambron)

Reklama

Reklama