Georges (Gérard Jugnot) pracuje už celá léta jako řidič Philippa Brunneau - Tessiera (Philippe Noiret), nepříjemného finančního magnáta. Když jednoho dne vyhraje v loterii milion, řekne šéfovi od plic, co si o něm ve skutečnosti myslí, podá výpověď a těší se, jak si s manželkou užije nabytého bohatství. Jenže Brunneau - Tessier má mnohem víc nepřátel - při atentátu na něj to omylem schytá i Georges. Na místě zemře, ale se světem se překvapivě neloučí - zůstává zde jako duch a totéž potká i jeho zaměstnavatele. Oba rozkmotření pánové se tedy znovu dávají dohromady a konsternovaně zjišťují, že ani jeden z nich nikomu nechybí... (Oskar)

sedm.1

Příjemná komedie,která nezapře ani na vteřinu svůj francouzký původ.Typická francouzká gesta,typické dialogy,gagy,herci,prostě vše nepopře jemný nenásilný styl humoru tak věrný pro kinematografii této země.Ke konci trochu moc moralizování,přesto po celou stopáž příjemně stravitelné + pár vychytaných opravdu vtipných scének,sumasumárum slušné odreagování na sobotní podvečer :). ()

ZackSawyer

Výborná komedie, plná dobrých a zajímavých nápadů, plynoucích z tématu... Kabinky supr, asi bych tam byl pořád (a nejen tam) Pánové chápou... Takhle má vypadat zajímavá, inteligentní komedie. ()

Ernie_13

No neviem čo to mal byť za pokus v rámci francúzskeho filmu, ale moc nevyšiel. Bolo síce zaujimavé sledovať, aké orgie v rámci efektov sa dali robiť v roku 1996, ale ináč mi to tam vôbec nepasovalo. Navyše zábavy na akú som zvyknutý z francúzskych filmov tam bolo takmer nič (na to že malo ísť o komédiu). Sklamanie. ()

revere

Devět let po Zuckerově Duchovi... za okouzlující Demi Moorovou tu supluje rutinovaný Gérard Jugnot, za médium Whoppi Goldbergové dokonce zaskakuje televize, která hlavní hrdiny "nějak vcucne" a nezapomenutelné efekty, provázející odchod z tohoto světa, téměř paroduje tajtrlíkující lavička v parku. Vtip tu nahrazují nekonečné variace prolínání postav předměty a jinými postavami. Jakoby se ho tvůrci nemohli nabažit, přitom však svědčí o jejich bezradné snaze oživit jinak zoufale čitelný děj a emoční prázdnotu. Obvykle nerad srovnávám, ale tenhle film si o to, ke své smůle, řekl příliš hlasitě. ()

draxxi

Francouzi maji proste pro tyhle mile dojemne, dobre obsazene a vazne vtipne komedie talent. A opet nezklamali. 3/3/2024 70% ()

thymus

Je to komedie, které nic nechybí. Řadí se mezi staré francouzské filmy z šedesátých a sedmdesátých let podobného ražení, a dokonce mám takový pocit, jakoby ona sama z této doby pocházela. Zkrátka - klasika. Musím ohodnotit nejvyšším počtem hvězdiček, bavila jsem se náramně. ()

Jean-Paul

Docela příjemný příběh, ale od komedie, pod kterou jsou podepsáni Oury a Veber, jsem očekával mnohem víc. A přitom premisa příběhu přímo vybízí k celé sérii vtipných situací a gagů, tento potenciál však využit nebyl. Jediným opravdu povedeným „gagem“ tak zůstala automobilová honička. (50 %) ()