Open Grave

• Velká Británie Open Grave

Muž sa prebudí v otvorenom hrobe plnom mŕtvych tiel. Postihla ho strata pamäti, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom tých obetí on sám alebo niekto iný. Zachráni ho tajomný muž a dostáva sa do domu plného cudzincov, ktorí taktiež trpia stratou pamäti. Pri odhaľovaní záhady, kto je vlastne vrahom, sa začína boj o život. (kubqo)

sochoking

Počítam, že hlavný hrdina by vôbec ''nemal'' problémy s tým mega predkusom spodnej gamby počas dlhých dažd'ových dní... ()

AppleCore

Já legenda a Podivní sjednocený do jednoho filmu, přičemž z prvního postrádá naléhavost a z druhýho styl. Skvělej úvod a téměř fenomenální závěr je tak za doprovodu slušnýho soundtracku naprosto sesazenej veškerým děním mezi tím, jelikož se tam neděje nic relevantního a děje-li se něco podstatnýho, vlastně vás to nezajímá, protože to nemá žádnej šmrnc ani vizi. Dokážu si to představit podstatně epičtější, drsnější, dějově rozmanitější a dynamičtější, ale hlavně mnohem líp natočený. Tohle je nuda! ()

korbitch22

U Gallegova Apolla 18 jsem 3x usnul a konec si nechal dovyprávět, u jeho dalšího filmu jsem usnul jenom jednou, pičo, ten kluk dělá pokroky.Předvídatelné, leč atmosferické dvd béčko, od kterého se nedočkáte ničeho většího, než sympatického konce a dokonalého Copleyho, kterého žeru čím dál víc.Jinak příběhově předvídatelné po 10 minutách filmu, fakt.50%. ()

rollman1

Každý se určitě po kalbě probudil na nevšedním místě. Někdo s kobylou v posteli (to asi jen já) a tak. V tomto snímku se týpek probouzí v masovém hrobě a ne však po párty. Nečekal jsem, že mě zrovna tenhle snímek může bavit. Naprosto skvělé podaný příběh, výborný casting, kamera i styl jakým to je natočené. Celý příběh jsme svědky odhalování střípků z minulosti a tak se pomalu dostáváme k famóznímu konci, který mě uchvátil asi nejvíce. Režisér se snaží udržet diváka co nejdéle v nevědomosti a neukázat mu vše po 20 minutách. Sice zde není žádný náznak nějaké velké brutality, ale to mi nevadilo a já se skvěle bavil celou stopáž. Díru do světa tento kousek asi neudělá, ale určitě stojí za zhlédnutí. Překvapení týdne! ()

SOLOM.

O tomto filmu jsem slyšel ze svého okolí dost rozporuplné ohlasy a tak jsem mu moc nadějí nedával. Zvláště když se děj měl údajně točit okolo zombie tématiky, která mi tedy rozhodně blízká není. Dal jsem mu však šanci a popravdě musím říct, že jsem nakonec vůbec zklamán nebyl. Dokáži se však vcítit do pocitů těch, kterým film přišel příliš zmatený, děj neucelený a tak jej vůbec nedokoukali dokonce, nebo jej úplně zatratili. Tentokrát jim však budu celkem oponovat, protože až na provařený a zbytečně kýčovitý závěr, jsem s jeho sledováním problém neměl. Líbila si mi ona „mysteriózní zápletka“ – potažmo postupné poodhalování příběhu a i samotné postavy mi byly celkem sympatické. Tvůrcům se dařilo docela dlouho držet diváky v napětí a nevědomosti, čímž samozřejmě získala potřebný náboj i samotná atmosféra. Místy jsem neskutečně chrochtal blahem. Zvláště když zápletku postupně doplňovali flashbacky z minulosti (vzpomínkové scény), takže Gallego si dle mého názoru nevedl vůbec špatně. Spíše bych to viděl tak, že jeho práce zůstala mnohými absolutně nedoceněna. Sám nemám rád, když tvůrci vytasí všechna esa z rukávu hned v první polovině filmu a já se pak znuděně musím dívat po časomíře, kdy už konečně bude konec. Zas na druhou stranu je však pravda, že ve filmu lze nalézt i dost nedostatků, které celkově sráží jeho kvalitu směrem k průměru. Především to chtělo nějakou pořádnou gore akci, když už se tu objevili zombie, tak se mohl rozpoutat menší masakr, ale zřejmě kvůli nepříliš velkému rozpočtu si to asi nemohli dovolit. 60% ()

Morholt

Hodinu a půl se skupina lidí probírá z amnézie. No občas sice chodí po lese, sem tam potkají podivnou existenci, ale pořád a neustále jsou v procesu rozpomínání se. Hrozný. V závěru konečně dojde k vysvětlení proč jsem na všechen ten zmatek skoro hodinu a třičtvrtě koukal, ale ani to mě příliš neuspokojilo. A neokouzlili mě ani mdlí herci, ačkoliv Kretschmann se snažil, co mu síly stačily. Dlouho se mi to tady válelo a nechtělo se mi do toho a teď už vím proč. 15% ()

Lacike

Ma to dobru pointu, ale kym sa k nej dopracujeme, tak je to dost nudne a niektore postavy su neskutocne otravne. Vdaka pointe môze tento film ovela lepsie fungovat pocas druheho zhliadnutia, ale zaroven teraz nemam prilis chut si ho pustit znova. 5/10. ()

PROROK14

Keď som sa pozrel na tie hodnotenia, tak som zapochyboval, či som spravil dobre, keď som sa rozhodol pozrieť si toto. Našťastie sa nekonal žiaden prepadák, ale od hororu to malo dosť ďaleko, dve ľakačky to predsa nemôžu zachrániť. A tak som len pekne čakal, kým si zúčastnení spomenú, čo sa to vlastne deje. Na záver som sa z rozuzlenia síce nedokakal, ale tiež som si vravel, že to mohlo byť aj oveľa horšie, takže spokojné 3* ()

JohnCZ

Nepřímé spoilery! Zajímavý příspěvek do mého oblíbeného žánru, ale pssst, film se tohle právě snaží co nejdéle maskovat. Divák je hezky hozen do studené vody, resp. do.. ehm... masového hrobu a společně s hlavní postavou zjišťuje, co se to sakra děje. Nebo alespoň to tak má být. Já jakožto zkušený harcovník zápletku odhadnul v podstatě hned ze začátku, byť i tak jsem s napětím očekával, jestli se můj odhad potvrdí. No... ve finále to nemuselo být tak zmateně podané. Vizuálně to taky není kdovíjaká pecka a zhruba v polovině jsem už začínal ztrácet pozornost, neb mě ty postavy kdovíjak nebavily a táhnul to hlavně Sharlto Copley a jeho cáklý akcent (i když se ho tu snaží krotit). Finále ale zase nabralo na tempu, takže konec dobrý, všechno dobré. Fajne béčko. ()

Ten Druhy

Je to také dobrodružstvo myslenia, nevypočítateľné, nepredvídateľné, ktoré ponúka logické vysvetlenia aj absurdné hádanky. Rozpamätávanie postáv na minulosť je napínavé, navyše sa po lesoch trmácajú nemŕtvi. Nebál som sa, ale ani nenudil. ()

Astaroth12

Tento film začal dosť nechutne.Toto je je čistá nefalšovaná psychopatia.Lebo hlavný aktéri nevedia kto sú,ani ako sa tam dostali ale hlavne prečo sú tam s ďalšími ľudmi.Je to veľmi zmetený film čo sa týka príbehu.A ani herecké osadenstvo nebolo dva krát sympatickejšie.Len škoda že film doplatil na často trvajúcu nudu.Tento film sa zameriava hlavne na dialógy.Moje dojmi sú rozpačité.Dosť dlho sa tam nič nedeje a asi posledných 30 minút to má dusné napätie.Lebo sa dostávame konečne kto sú hlavný aktéri a aké miesto majú v príbehu.Ale nemôžem sa ale ubrániť prekombinovanosti v príbehu,lebo čo bolo vysvetlené asi v polovici filmu,tak na konci som to zabudol.A tam vidím najväčšiu chybu tohoto filmu. ()

ledzepfan

Dobrý to bylo a určitě bych hodnotil lépe nebýt toho prvoplánového konce-taková zlomyslná tečka mohla fungovat v 90.letech ale dnes jde už -z mého pohledu- o přežitek který může oslovit jen člověka, který má nakoukáno minimum. ()

maddy

Čakal som pomerne rutinný thriller a dostal som vskutku originálnu fabulu. Scenár drží diváka v blaženej nevedomosti po vzore Saw od prvých minút. O postavách nevieme nič a postupne sa dozvedáme len informácie, ktoré kladú čoraz viac otázok: Prečo sa hlavná postava prebudila v hromadnom hrobe? Odkiaľ sú tie mŕtvoly? Prečo si nikto nič nepamätá? Prečo má modriny po injekciách? Kto je tá nemá záhadná aziatka? Prečo sú uväznení v lese? Kto sú tie divne zmutované postavy? atď. V úvode to funguje náramne, odhaľovanie odpovedí vytvára napätie a drží aj slušné tempo. Samotný záver je potom prekvapivou variáciou takmer na nedávny World War Z a skutočne nečakanou pointou. Bohužiaľ, problém je dianie medzí tým. Gonzalo Lopez-Gallego opäť dokázal, ako aj v prípade Apollo 18, doslovne zabiť pútavý scenáristický námet (v rámci hororu) svojou mdlou réžiou. Výsledkom je tak film, ktorý v úvode síce vyvolá až neprimerané očakávania, aby s pribúdajúcimi minútami mohol nádejný príbeh skĺznuť do nechceného chaosu, až absolútneho divákovho nezáujmu. A nezvládnuté vyrozprávanie sa pri podobnom námete odhalí ako prvé na ubúdajúcej atmosfére, čo zamrzí o to viac, že tento film si nie je problém predstaviť oveľa dynamickejší. Čo potom zo šokujúceho záveru, keď predošlé minúty ho nedokážu vôbec predať! Medzi atmosférickým úvodom a zakončením tak film väčšinou tiahnu len herci - Sharlto Copley je po Elysium a District 9 zárukou drňáckej charizmy, potešia aj celkom slušní televízni herci ako Joseph Morgan (The Vampire Diaries) alebo Thomas Kretschmann (Dracula), a mňa osobne aj rockerka Josie Ho (ale to bude mojou záľubou v Hong Kongu). CELKOVO tie 3* bez problémov udelím. Nie je to taká katastrofa ako iné hororové/thrillerové DVD/BluRay prírastky z posledného obdobia, ide o slušnú jednohubku v určitých momentoch s fungujúcim napätím a atmosférou, ale je až trestuhodné ako svojou nezáživnou réžiou dokázal Gallego zabiť už dva sľubné námety po sebe. ()

Zayl

Probudit se v jámě plné mrtvol s bouchačkou, zapalovačem a klíčema není vůbec hezké zjištění, a pokud se k tomu přidá ztráta paměti, tak už je to pořádnej průser. Za sebe musím říct, že Open Grave je příjemné překvapení, ze kterého doslova sálá znepokojivá atmosféra. Velký podíl na tom má především zručná kamera a perfektní casting, díky čemuž jsem si příběh, vsazený do krajiny s tuctem mrtvol a nakažených, užíval. V každém případě jsou to zasloužené čtyři hvězdičky. ()

Krissty

Dala bych jen čtyři hvězdičky, ale jsem rozlícená z komentářů některých zdejších uživatelů, tak jsem se rozhodla filmu přidat hvězdu k dobru. Hned na začátek musím případného budoucího diváka upozornit, že číst si obsah tady na databázi je úplně zbytečné, protože je úplně mimo. Herecké obsazení mi sedlo a když jsem film stahovala, nepředpokládala jsem ani, že by mě mohl nějak výrazněji zaujmout. Ale opak je pravdou a já se do děje neuvěřitelně zažrala a sledovala každou scénu se zatajeným dechem. Je možné, že někomu to mohlo připadat zmatené, ale nepochopení filmu je dáno spíš nepozorností nebo omezeností diváka, protože to tam postupně bylo vysvětleno úplně všechno do nejmenších detailů a každá jedna scéna do celkového děje seděla. Scénář je opravdu promyšlený a i režie se mi líbila, protože si libuji v záhadách a postupném odkrývání pravdy, což mi tady bylo nabídnuto v bohaté dávce. Není to sice horor, ale to mi nijak nevadí. Stejně mám radši tu hustou atmosféru a tajemno. Takže vlastně ani nemám co vytknout a nakonec si uvědomuji, že těch pět dávám asi s úplně čistým svědomím, míň si Open Grave nezaslouží. ()

stration

Tak tohle se mi hooooodně líbilo. Perfektní psycho zamotaný kousek, kde si nemůžete být ničím jistí. Největší klad spočívá v originalitě zápletky a způsoby, jakým je celý příběh odvyprávěn. Děj sice běží dopředu, ale odhalujeme hlavně minulost. Herecké výkony se mi zdály dobré, hudební doprovod pasující a konec je takovou malou třešničkou na dortu. Zvláště poslední záběr. Pro mě osobně jedna z nejlepších chuťovek za poslední měsíce. Jděte do toho! ()

AlistairMir

Nejlepší způsob jak začít novej den je probudit se v jámě plný mrtvol a jako bonus zjistit že máte v hlavě úplně vygumováno a nevíte nic jménem začínaje a tím kdo vás zbavil panictví konče. Takže docela síla. Naštěstí vám někdo hodí lano a vy se díky tomu dostanete do baráku kde jsou další vygumovaní lidé. Jenže místo toho aby vás přijali do party jako dalšího gumáka tak se jim vůbec nelíbíte. Venku jsou všude po okolí přivázané mrtvoly a když už potkáte někoho živého jde vám po krku. Hrdina tohoto filmu má vážně blbej den. Každopádně paměť se pomalu vrací jemu i ostatním gumákům a děj se tedy sune kupředu až k finálnímu odhalení. Krve moc není, napětí občas slušné, příběh mě celkem bavil a Nikolas z upířích deníků potěšil jako vedlejší postava. Jo a ještě jedna věc. Nechápu co je na tomto filmu zmateného. Myslím, že o co jde musí pochopit každý kdo má za sebou alespoň pár tříd základky a nebo jsem divnej a proto divné filmy chápu. Závěrečný pohled co se přeživším naskytne nemá chybu...Člověka až zamrazí. ()

Dexter1

Moje prvé stretnutie s Lópezom-Gallegom nedopadlo zrovna na jednotku, ale výrazne sklamaný nie som. Skvelá ťaživá atmosféra stavia na paranoických postavách, pričom neverí nikto nikomu a tajomným "nakazencom". Bohužiaľ je vidno, že nie vždy scenáristi vedeli "kam s konopí" a preto sa miestami na prvý pohľad banálna zápletka zbytočne naťahuje. Niektoré nápady vyložene skvelé (masturbácia s trieskaním hlavy) a na niektoré by som najradšej zabudol (chlapec a jeho pes). Každopádne López-Gallegoa si prelúskam viac a prajem mu lepšie ďalšie originálne zárezy do hororového sveta. ()

honajz2

Začne to zajímavě, je tam spousta záhad a asi celou první polovinu to šlape fakt dobře, i když i tam jsou chvíle, kdy to vypadá, že se děj naprosto zastavil. Jenže pak v druhé polovině zavládne obrovská nuda, nic zajímavého se tam nedělo a vrcholem všeho je, že jsem celý ten film (kromě toho s tou němou holkou) vlastně odhadl hnedka jak umřel první. A to jsem byl na tu pointu dost zvědavý... Jinak je to pro mě už druhý film za poslední dva týdny, kde se lidi proberou kdesi v lese, jsou v nějaké chatce a neví, kde se tam proboha vzali a ani neví, co jsou zač. Ten první byl Enter Nowhere a byl o mnoho zajímavější a napínavější, než tohle, a to se z toho dalo vytěžit dost. Ono udržet nějaké napětí po celý film, když je to vlastně celé jenom v lese je fuška a Enter Nowhere to vlastně dokázalo, takže mu jdu navýšit hodnocení, protože tam to fungovalo. V Open Grave tak první polovinu a i tam to pokulhávalo. Ve finále to na víc jak 2* nevidím a to jsem na to byl hodně zvědavý, ach jo... Tak snad budu mít štěstí na horor příště. ()