Kdo by alespoň jednou nedostal chuť zabít svou ženu? Edouard bydlí na sídlišti, má manželku, která neustále mluví, či špíše mu neustále něco vyčítá a nadává, jeden velký sen. Při jedné zvláště „výživné“ hádce vypadne jeho žena z okna, když věší záclony. Byla to nešťastná náhoda, nebo už to Edouard nemohl poslouchat. Inspektor Baroni, který dostane případ na starosti, je přesvědčen, že Edouard své ženě z okna pomohl, a z Baroniho se tak stává honící pes. Setkání dvou vdovců, dvou mužů, kteří vědí o životě a o manželství své, je zároveň setkáním dvou velkých hvězd francouzského filmu Philippa Noireta a Michela Serraulta. (Česká televize)

progression

Trošku netradiční krimidrama staré francouzské školy, ve kterém excelují tehdejší legendy Philippe Noiret a Michel Serrault. Propracovaný scénář, vzájemný vývoj vztahu obou hlavních postav, výstižné zmapování "nezávislosti" policie versus "momentální mocní" a opravdu nepředvídatelný a překvapivý závěr. V průběhu sledování se mi vybavil rovněž velice silný snímek "Svědek" (opět "souboj" dvou francouzských hereckých legend), v němž byl Serraultovým protivníkem Lino Ventura. ()

hanagi

Noiret a Serrault jsou úžasní, škoda, že se celý film nevěnoval jen jejich nepředvídatelně gradujícímu vztahu. Vedlejší linie příběhu, včetně násilně našroubované kritiky policejního systému, mě vlastně jen rušily. Jsem naštvaná, jak to těm dvěma geniálním hercům přehnané ambice scénaristů pokazily. ()

VanTom

Protřelý policejní inspektor před výslužbou se natolik zaměří na (proná)sledování podezřelého vdovce, který své ženě nejspíš z toho okna pomohl, až se mezi nimi vytvoří něco na způsob porozumění a přátelství, přitom v mezičase ještě vyšetřuje jakési prohnile zpolitizované předávkování drogami. Psychologické kriminálce o dvou stárnoucích mužích vévodí herecké výkony Noireta a Serraulta (plus krása útloboké Dorothée), nicméně ten druhý případ nemá žádnou dramatickou stavbu ani rozuzlení a zajímavá pointa toho prvního se shazuje do frašky. Lepší 3 *. ()

Adramelech

Film přináší ponaučení, že před tím, než vyhodíme manželku z okna, je vhodné okno nejdřív otevřít. Pokud to člověk opomene učinit, může jej pak policie obtěžovat šťouravými dotazy. Melancholické psychologické krimi, na jedno shlédnutí určitě dobré. ()

Chřástal

Hlava, nebo orel? Krimi, drama, nebo černá komedie? Nic z toho a od všeho něco? Je to asi jedno, pokud máte rádi patinu některých francouzských filmů – řízení starých renaultů, neatletičtí komisaři v prošoupaných bačkorách (Noiret je vynikající) a holky, které v posteli nemají deku až pod bradu. ()

Vesecký

Dvě legendy francouzského filmu - Philippe Noiret a Michel Serrault - jsou zárukou kvalitní zábavy, ti prostě nikdy nezklamou. Kdyby tam hrál kdokoliv jiný bezvýznamnější, byl by to film spíše průměrný, lze dokonce říci, že Noiret a Sertrault ten film udělali. Základní motiv je jasný, Edouard nepochybně svou manželku z okna shodil, to divák vidí na vlastní oči. Ale až na konci se dozvídáme, proč Baroni nechává Edouarda "uzrát", jak se praví v jedné české komedii. Akorát jsem si vůbec nepřipouštěl, že by i policejní komisař mohl být vrahem své manželky... Mnohem závažnější je ta dramatická část, v níž si uvědomujeme, jak jsou i kriminalisté v každé společnosti vláčeni těmi "nahoře", vlivnými osobnostmi z obchodního a politického života. Druhá linie, vyšetřování předávkování chlapce drogami, už mi nebyla tak jasná a už vůbec nevím, jakou roli v tom hrála ten ženská transvestit. Ještě že se tam ukázal jen v epizodní roli a hned nato ho zavraždili... ()

kakadu

Lehký, ale propracovaný a poutavě podaný snímek kriminálního žánru, ze staré francouzské školy. Excelující výkony hlavních představitelů - P. Noireta a M. Serraulta. Nepředvídatelný a překvapivý závěr. Škoda, že již dnes se takové snímky netočí (alespoň já o nich nevím). Na druhé shlédnutí jsem si dal ještě více věcí do souvislostí a snímek zůstal hluboko v mé paměti. U mne jednoznačně *****. ()

lake-lake

Neuvěřitelná dramaturgie ČT srazila film ještě trochu níž. V pondělí jsme mohli sledovat rychlý přerod profesora řečtiny v policejního komisaře. Jestliže francouzská detektivka 50. a 60. let byla o rozervaných hrdinech a drsných, spravedlivých policistech a v 70. letech jsme byli konfrontováni se zločinem prorůstajícím do nejvyšších pater politiky, 80. léta už ukázala prohnilost i v prohnilém policejním sboru. Nesmyslné dialogy, prokládané pitím champagne (byť bez označení ročníku), krásná, mladá a tolerantní sousedka a vaření květové špičky v podání mužů zločinu vám utkví v paměti, i když to vůbec nechcete. Poznámka s možným spoilerem: Michel Serrault musel mít hodně špatné svědomí, protože o rok později se, ač nevinný, málem nechal zavřít. ()

Aniki

Vlastně bych hodnotil i níž, neboť mě za celou dobu sledování snímku filmaři nepřesvědčili o realitičnosti příběhu. Kdybych neměl rád Serraulta, který byl velmi civilní, musel bych toto drama v uvozovkách defacto označit za propadák. Mě se tedy film nelíbil. ()

gizi

Moc pěkné, prostě francouzské. Skvělý dabing Noiret - Donutil. A oba hlavní hrdinové excelují. 75% je snad i málo. ()

PORTER44

Serrault na záčatku vyhodí svou uječenou manželku z okna a pak si užívá ale pořád ho pronásleduje policajt Noiret který zažil něco podobného s tou svojí,zajímavé drama. ()