Lisa srazila Antoina na mopedu. Před 20 lety, kdy oba studovali na Sorbonně, spolu prožili krátký románek - on je dnes profesorem řečtiny, ona policejní inspektorkou, což mu ale dlouho nechce prozradit. Jejich první společný oběd přeruší telefonní hovor: došlo k vraždě poslance Národního shromáždění! (oficiální text distributora)

Chlo0opek

Taková klasická komedie/thriller starších dob. Sympatická mladá holčina ve vedlejší roli s hezkýma... no, která se zkrátka přehnaně nestydí, fajn zápletka, děj, který není založený pouze na přehnaných tricíh, humor spíš než styl "plácání se do kolen", jen "pousmání". Teda až na tu honičku v autech, při které skoro usnul i řidič kvůli té "šílené" rychlosti:))))!! Jinak celkově slabší 4* (jj, přiznávám, že ta holčina tomu hodnocení pomohla:)). ()

Halloboys

Phillippe de Broca vždycky uměl točit tyhle komedie, i krimikomedie. Něžné kuře je skvělým zástupcem druhé jmenované skupiny filmů. ()

Ondrish

Áno, je to už trochu ošúchané, čo sa týka spádu aj humoru. Ale Nežné kura som nevidel minimálne 25 rokov a ak si dobre spomínam, videl som to iba raz a napriek tomu som si po zhruba štvrťstoročí pamätal veľa scén. Pri tomto filme som mal pocit, ako keby som na povale našiel nejaku starú knižku - veľmi príjemné spestrenie jedného zimného večera. ()

Khotzilla

Film cenný už jen pouhým setkáním dvou hereckých osobností - Annie Girardot a Philippa Noireta. Nezávazný, francouzsky lehký mix komedie a nekomplikované, ale ne trapně banální detektivky ukazuje nejen paletu hereckých poloh a krásnou ukázku minimalistického herectví bez velkých gest, které si vystačí s pouhou mimikou, ale zároveň vtipnou kombinaci sarkasmu a až dojemného "člověčenství" - představujícího hlavní hrdiny s jejich chybami, zcela vzdálené dokonalosti, tak časté v akčních filmech. ()

-marti-

Nostalgická kriminální komedie (z té trojice nejvíc to první), splavná, úsměvná, inteligentní. Vtipné momenty, kdy jsem se zasmála nahlas, i ty mrazivé, vše propojeno příjemnou atmosférou a romantickým jiskřením mezi hlavními hrdiny. Poklidný starý mládenec - svérázný profesor, jehož neopustil odlesk rebelantství z mládí, a akční policejní komisařka, jež je zároveň samoživitelkou své dcery a součástí domácnosti tvořené dále její matkou a tetou. Můžou tihle dva mít kdy něco společného? Evidentně ano a zřejmě to bude pro oba vybočením ze zajetých kolejí. ()

Benigni

Jedna z největších televizních klasik a stálice mého dětství. Kéž by se kinematografie obrátila zpět k takovým decentním a vtipným látkám se skvělou hudbou a báječnými herci. ()

Mixerka

Annie Girardot v úžasné roli, kdy zvládá vše v pohybu. Krásná francie. Smích a napětí. Netušila jsem co uvidím, ale jsem ráda, že jsem to nepřepla. ()

Generi

Plný počet za nostalgii za dobami, kdy komedie ještě byly vtipné i poetické zároveň, bez vulgárnosti a oplzlého humoru, a uměly navodit dobrou náladu. Krimi nehodnotím, jelikož jsem si ji tam ani nevšimla. Skvělí hlavní protagonisté, tleskám. ()

kusl

Za mě svěží, příjemná detektivka, která má výborný tempo. Nazapsal jsem žádný prázdý místo. Mezi Girardotkou a Noiretem to docela funguje a krásně to odráží francouzskou menatalitu. Výborná hláška v závěru filmu, kdy je Noiret unesen vrahem, zastaví a řekne "přece nepojedu do Španělska s prázdným žaludkem". Na 4 hvězdy to za mě není, ale příjemná podívaná. ()

Maskati

Anička Žirardotová ve své vrcholné formě, k tomu skvělý soc. dabing, francouzská nonšalance, ale v postatě herecký koncert dvou úžasných francouzských herců. Welmi gently film. Doporučuji. ()