Alena Brůžková (J. Hlaváčová), matka dospělé dcery Evy (E. Režnarová) a dospívajícího syna Pavla (J. Kalužný), se právě rozvedla se svým mužem Hynkem (L. Frej). Našla si nového přítele (V. Brabec), se kterým plánuje svatbu, a po rozvodu s ní bude bydlet syn, jak bylo soudem rozhodnuto. O těchto skutečnostech se děti dozvídají od otce. Rodina se rozpadla, zdá se, vinou manželky a její nevěry. Jenže nic není takové, jak to na první pohled vypadá. Na debaklu tohoto manželství se podílí stejnou měrou i manžel… (Česká televize)

Drom

Ha, to bylo drama. Hugo, tedy vlastně Hynek, hraje svou klasickou habaďůru a je pro tentokrát zvláště slizkým manipulátorem. Ale nechť hodí kamenem, kdo je bez viny? Sešla se totiž v tom studiovým zpracování řádka dobře vykreslených charakterů s různě vyhraněným postojem. A dialogy se daly poslouchat, aniž by měl člověk pocit, jako by se snažil domluvit zmatenej idiot s hluchoněmým dementem. Jedná se o holé drama a navíc televizní inscenaci, takže 95 % akce se nutně přesunuje na intelektuální úroveň a v někdy očividně papundeklových kulisách (které nevadí) tak nějak nepřijde ani bombastický výbuch celé ulice ani zběsilá honička možným i nemožným. Naopak exploze a maratón hereckých výkonů je solidní stavební kámen pro postupné divákovo poznávání postav v rámci svižně sestříhaného průběhu. Nevím jak moc to bude pro ostatní stravitelné, ale za mě sice slabší, ale čtyři hvězdičky. ()

Schlierkamp

Československé televizní drama zobrazující situaci následující po rozvodovém řízení mezi Alenou a Hynkem Brůžkovými. Dlouholetá nespokojenost mezi manžely vychovávajícími plnoletou dceru Evu a dospívajícího Tomáše vyvrcholila tímto činem. V rolích manželů, kteří nebyli rozhádaní, spíše mezi nimi převládala otupělost a chyběla důvěra a snaha ve svazku pokračovat, se objevil L. Frej a J. Hlaváčová. Oba podali naprosto bezchybné herecké výkony, role L. Freje však byla podle mého názoru psychologicky náročnější a složitější, neboť byl zmítán proměnlivými stavy zoufalosti a jeho postava měla problémy sama se sebou. Manželka byla označována jako původce rozvodu kvůli jejímu dřívějšímu mileneckému vztahu a především současnému partnerovi V. Brabcovi, s nímž a se svým synem, jehož dostala soudně do opatrovnictví, chtěla začít nový život, avšak je potřeba vzít v úvahu její dlouholetou nespokojenost ve svazku s despotickým mužem se sklony alkoholismu. Manželovo pití bylo ve snímku pouze naznačeno, nebylo jasné, jakou měrou se o krach manželství zasloužilo. V jednom okamžiku se zdálo, že se J. Hlaváčová podvolí manželovu naléhání a zůstane s rodinou, avšak příliš brzy se ukázalo, že by to byla z její strany velká chyba. Hynek tento malý závan naděje a následný dopad na dno zoufalosti neunesl a jeho závěrečné prosby usilující o Alenin návrat v novém bytě J. Hlaváčové a sympatického V. Brabce byly marné. V rolích dětí pochopitelně nedobře snášející rozvod rodičů se ukázala E. Režnarová a J. Kalužný, v roli souseda Turinského majícího povědomost o Aleniných tajemstvích se představil F. Filipovský a Hynkovu nepřívětivou tetu ztvárnila M. Marešová. Vynikajícímu dramatu o dvou nešťastných lidech trpících ve společném soužití od režiséra E. Němce podpořených opravdu skvělými výkony hlavních představitelů uděluji s plným vědomím maximální hodnocení. ()

tranquill

"Jde jen o to, jak si to srovnáte se svým svědomím..." Tohle rodinné drama mělo s přibývajícími minutami vzestupnou úroveň. ()

BigBang

Kvalitní inscenace, lze doporučit. Realistické zobrazení problému tehdejších běžných manželství mladých nezralých lidí, zejména zcela nesamostatných mužů. Když ubereme to obvyklé herecké přehánění, tak tu máme celkem podobný příběh těm, které ukázala ve svých úžasných časosběrných dokumentech pí. Třeštíková. ()

Pitryx

Klasická televizní inscenace s malým tajemstvím. Jen a jen zvědavost mne u toho udržela. Herci byli skvělí, ale bylo to skoro o ničem, stále dokola. Dějově je to ovšem takový paskvil, který mohl pokračovat do nekonečna. Podruhé raději v žádném případě. ()

ostravak30

Karel pije...a vlastně ne Karel, ale Hynek. Po rozvodu je totiž film, který by mohl při změně různých parametrů platit na všechny rozvádějící se. Jeden obviňuje druhého, tahají se do toho děti a dospělí doufají, že se přikloní právě na jejich stranu. Jenže vina je vždycky na u obou, jak já říkám. Takže i když se zpočátku zdá, že za rozpad rodiny může Alena, časem se vše ukazuje v jasnějších barvách. Herecký koncert obou hlavních hrdinů, (ne)manželského páru. ()

PTuranyi

Dramatický príbeh rozvodu Bružkovcov, keď manželka opúšťa neschopného manipulatívneho "narcisa". Scenár výborne pracuje so skrytými detailmi, takže pripraví viacero prekvapivých momentov. Film však zrádza televízna produkcia, ktorá nevytvára dostatočne dramatickú atmosféru, a tak celá dráma leží iba na pleciach hercov. Tí svoje roly stelesňujú výborne, ale bez atmosféry príbeh vyznieva priemerne a v rámci socialistickej reality až banálne. Film "Noci s nepriateľom", ktorý podobnú tému vyhnal až na úroveň thrilleru (a paradoxne má nižšie hodnotenie) oproti tomu vychádza takmer o triedu lepšie. 65% ()

vinducha

Ačkoliv mě v mém žebříčku nejsledovanějších žánrů vyskočilo drama na 2 pozici , tak opak je pravdou , moc mě to nebere. Na tomhle televizním díle , ale musim vyzdvihnout výkon paní Hlaváčové a hlavně pana Freje , ten toho ublíženeckýho psychouše zahrál teda parádně , brr něco takovýho mít v rodině , je to jasně na šaškárnu nebo kriminál.. ()

Mates Hradecky

Neuvěřitelná perla z televizního archívu. Jana Hlaváčová nehraje, anýbrž rolí žije, skvělý manipulátor a tradičně dokonalý záporák Frej a uměřeně civilní Filipovský, zbytečný Brabec. Na rok 1981 absolutně apolitický scénář, dokonale napsaný (dramaturg Marie Poledňáková). Objevil jsem náhodou tuto perlu ve vysílání ČT3 dokonale utajenou. Tahle inscenace si zaslouží prime time na ČT1! ()

Cesty timem

Herecký koncert. L. Frej tyhle role umí a tak jsme ho mohli vidět v podobných již párkrát. Vlastně když o tom přemýšlím, tak možná častěji či dokonce většinou postupem času sledování hodnocení spíše ubírám nebo tak nějak zůstává dokonce stejné. Tady to bylo tak, že nejdřív tak za 3* a postupem ke konci za 4* jak se to parádně rozjíždělo, ukazovaly se další a další podrobnosti a tajemství. Neprávem to bylo dlouho někde v šupleti, že jsem to viděl až nyní. ()

Peabody

Tenhle styl hrani pana Freje se mi moc nelíbil, ale když jsem pak viděl jeho reakci na pana Topfera v čele Vinohradského divadla, pochopil  jsem, nakolik je mu vlastní. Byl naprosto stejně hysterický a nekritický a sebestředný jako v tomto filmu. Paní Hlaváčová je vynikající jako vždy, poprvé jsem ji viděl s panem Horníčkem v KLam čert nemůže, kde byla mladý diblík, vyvíjela se dále a byla to myslím velká  herečka. Tohl enení šptaná inscenace, pro mne ,5, možná i 4, musím se podívat znova. ()