Tuty

Pořád nastandardní podívaná s několikero výbornými okamžiky, hlavně úvod na zámku a Ludovic převlečený za hippiesáka... Zkrátka - každý díl má svoje dobré... ()

zigy

Střídají se vtipné pasáže se slabšími, asi nejlepší jsou scény se šklebícím se farářem žádajícím o příspěvek, anebo scéna s hipíky, kdy se četníci pod jejich vlivem vzájemně ujišťují o své lásce...:) nicméně lze doporučit jen zatvrzelým fanouškům četníků, k nimž se naštěstí počítám:) ()

brasek

Super. Toto ma baví, neustála naháňačka, neustále dobrodružstvo. Spolu s "mimozemšťanmi" najlepšie filmy zo série od Četníkov. ()

Kontryhelka

Vtipná komedie,plná převleků a omylů. Opět hláškující a do latě stavící všechny podřízené, včetně nadřízeného Gerbera náš malý vzteklý Cruchot. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Mangano

Tak čtvrtému dílu se to podařilo a uspal mě. Scénář je extrémně na hlavu a o nějakém smysluplném ději (i na komedii) se tu vůbec nedá mluvit. Nápady na pár vtipů by i fungovaly, ale v tomto provedení to prostě pro mladou generaci není vtipné ani za mák. Já jsem se celou stopáž ani nepousmál. Prostě nic. V polovině jsem usnul a za pár hodin se k filmu vrátil. Jednu hvězdu dávám za v té době kvalitní herecké výkony. ()

PeteBuck

Slabota. Dva je málo, 3 je moc. Fakt neviem, 50 %? Cruchot ide do výslužby, aby ich nahradila mladšia generácia. Začiatok, ako sa Cruchot vyrovnáva s výslužbou, je celkom zábavný, ale potom sa to nesie na vlne nostalgie za predchádzajúcimi dielmi a rádoby výpravou (Fugas stratí pamäť, tak mu idú pomôcť) a potom sa už len dostávajú do väčšej a väčšej šlamastiky, lebo si oblieknu uniformy, čo je trestné a zároveň im ide po krku parta mladých žandárov zo Saint-Tropez. Potiaľto je to vcelku nudné, občas som sa pousmial, ale potom sa objavuje na scéne sestrička z minulých dielov (v tomto dieli už matka predstavená, ktorá ešte k tomu svoje diabolské šoférovanie učí iné sestričky). A dostávame sa do zápletky, kde zmizne 5 deciek zo sirotinca, aby sa pohrali s malou raketou a čirej nevedomosti ukradli nielen prach na raketu ale aj jadrovú hlavicu. Toto len tak nevymyslíte. Neviem, čo je uletenejšie, či sestričky, čo čakajú s nahlásením nezvestných deciek, alebo fakt, že vojenská základňa vo Francúzsku, kde sa skladujú bomby, majú laxnejšiu ochranku než USA v tej dobe). Takže z nudnejšieho bizáru sa dostávame do vcelku šialenej naháňačky s časom. Aj tentokrát je to sled gagov, a mám ten dojem, že tam opäť chýba nejaká silnejšia dejová linka (starnúci žandári zápasiaci s nudou na dôchodku mi ako echt výplň nepripadá). Ale pár dobrých momentov to má (zhulení žandári preoblečení za hipíkov, ktorí si vyznávajú lásku; alebo likvidácia jadrovej hlavice). Za mňa asi najslabší diel, nepamätal som si z tohto ani prd. ()

PTuranyi

Po dobrodružstvách v Saint Tropez, New Yorku a potom ako sa oženil bol Cruchot so svojou partiou poslaný do výslužby. Cruchot sa nudí v svojom sídle a Fougasse je v blázninci so stratou pamäti. Partia jeho kamarátov sa rozhodne mu pamäť vrátiť v rámci čoho si znova oblečú uniformy. To so sebou prináša komické situácie so zámenou a naháňačky so skutočnými žandármi. Nesmie chýbať matka predstavená a jej šialená jazda aj keď vlastne riadi jej žiačka. Skutočná zábava však začne až hľadaním stratených chlapcov zo sirotinca, ktorí sa rozhodli ukradnúť výbušniny s vojenskej zbrojnice pre svoju raketu. Finálová naháňačka s raketou a jej deaktivácia sú Funesovou klasikou. 70% ()

tribys

Jediné, co to má s četníky společného jsou uniformy a představitelé. První tři četníky spojovalo tempo, soudržnost příběhu, výborný humor a mnoho dalšího. Mám pocit že film by se měl jmenovat spíše Scénárista ve výslužbě, protože nic z výše uvedeného tu není. Pár úsměvných gagů a zhulenecká scéna to nezachrání. A ďábelská jízda s jeptiškami na počtvrté nemůže být tak zábavná, jako na poprvé. ()

RoyBatty444

Napriek malým reminiscenciám je sa na čom z chuti zasmiať. Ksichtenie s kňazom a kvetinové deti sú zlaté klince filmu. Hláška filmu od Cruchota::"pane velitelia mne se už tady nelíbí, ja už tady nechci bít" ()