ostravak30

Totéž platí o Vinnetouovi, a mohli bychom jmenovat spousty dalších sérií. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš. Četníci měli být ukončeni u Četníkovy svatby, ale producenti chtěli, jak už to tak bývá, vytřískat ze slávy co nejvíc. V tomto filmu bohužel chybí špetka kvalitního humoru. Opravdu není moc pasáží, kde bych se zasmál. Celý díl je spíše přehlídka nudy a nezáživnosti. Scéna v drogovém doupěti s hipisáky je jedna ze silných výjimek, ale celý film nemůže zachránit. Dal bych dvě hvězdy, ale vzhledem k několika opravdu úsměvným scénám a opět skvělému Louis de Funèsovi, například jeho kreace při žádost kněze o sbírku byly ukázkou jeho mistrného umění, dávám nakonec tři hvězdy. ()

Tominni

Přestože žije Cruchot ve výslužbě na velkém zámku, tak se ukrutně nudí, jakmile se tedy naskytne příležitost obléci nelegálně znovu uniformu, tak neváhá ani sekundu a parta četníků může znovu spustit tradiční vtipné situace. Tento díl je sice o něco slabší, ale i tak stojí za zhlédnutí ()

Pitryx

Taková místy posmutnělá komedie, ale přesto dokáže rozesmát. A kdo by nefandil propuštěným četníkům, že jo. Přesto již nehodnotím v takové výši jako první filmy.  *** APŮL ()

Marg

Nastavovaná kaše policajtských komedíí, naštěstí ji trochu zachraňuje kdo jiný, než Louis De Funes. ()

Milivoj

Na tenhle díl mě rodiče do kina nevzali a jak teď vidím, vůbec o nic jsem nepřišel. Nebude to tím, že bych vyrostl, stále se směju dobrým (nebo praštěným, podle toho kdo hodnotí) komediím, ať už je jejich hrdinou Cruchot, Clouseau nebo třeba komisař Rizzo. Ovšem v tomhle případě mi moc do smíchu nebylo, dvě hvězdičky dávám za to, že mi několikrát během filmu zacukal koutek. ()

(fjw)

Myslím si, že nejslabší díl z četníků. Ale vše opět nahrazuje Funes:) Nejlepší vtipná scéna s Hipíkama:D "Miluje tě bratře" :D ()

MIchael90

Půjdu proti většině zdejších názorů, protože mě se i tento 4. díl četnické série nesmírně líbil a co víc.. nasmál jsem se (místy jsem měl až záchvaty smíchu) u něj nejvíce ze všech dílů!! Neskutečně (hlavně zahrané) vtipné byly například scény jako ksichtíky na (s) kněze, nudící se Cruchot chytající ryby či jezdící na koni, nevraživost služebnictva (I´m sorry .. I´m taky sorry ..), Cruchot vybírající peníze ze sejfu své ženy, četníci opět v akci při dopravní nehodě, hippies (scény na potrhání bránic) a další! Poslední půl hodinka už sice není tak vtipná, či naplněna vtipnými scénami, je v ní ovšem akce a závěrečná zápletka. Nedostatek humoru poslední půlhodiny ovšem vrchovatě zacelí konec, kdy se Crushot s Gerberem velmi velmi zapotí .. :) Pro mě jasných 5/5 i kdyby mě na nože brali! ()

Bercuss

Jako komedie sama o sobě to není zas až tak nejhorší, ale postavíme-li ji vedle geniálního prvního dílu, nestojí ani za prd. Napsal bych, že u Četníka ve výslužbě to mělo skončit, ale francouzům se podařilo oživení a zmrtvých vstání v díle Četník se žení a za zmínku stojí i ucházející Četník a četnice. ()

martins

Ano důstojná tečka za sérií. Kdyby to tímhle dílem skončilo, bylo by to fajn. Četníci jsou nahrazeni mladšími kolegy začnou se ve výslužbě trápit a tak se domluví, jak se vrátit zpět. Dobrá zábava 70%. Hlavně dobré scény na zámku, s partou výrostků a zlikvidování rakety. Bohužel Genevieve Grad jako Nicol už ve filmu chybí. ()

Gig

Pro mě důstojné zakončení četnické série. Já vím, že pak vznikla ještě dvě pokračovaní. Ale nejen to, že četník ve výslužbě značí zakončení, ale zde se naposled objevil Fugas a všichni staří známí. To je tedy bomba! Co jste to řekl? :) Miluji tě, miluji tě.... Já tě taky miluju, sestro :) No nádhera. A to se Ludvík tak nudil :) Jen si vzpomeň Fugasíčku, no! ()

Stanmi

Četnickou stanici v Saint-Tropez čeká změna v podobě nových mladých četníků a stávající osádka v čele s rotmistrem Gerberem (Michel Galabru) je nucena odejít do výslužby, kde však brzy zjišťují, že penze není nic pro ně… Jak by řekl John Matrix, četníkům pomalu, ale jistě začíná docházet pára, naštěstí to zase taková tragédie není. Příběh je tentokrát spíše sledem různých scén s větší či menší návazností, takže i díky tomu jsou některé scény skvělé (např. Cruchotovo trávení volného času), některé aspoň zábavné (návštěva hippíků) a jiné pouze vyplňují děj (nudisti či dopravní zácpa). Stejná proměnlivost je i vtipů a hlášek, které už mnohdy prostě nejsou tak úderné a humorné (ale najde se i pár těch geniálních). Filmu navíc jakoby scházela ona kouzelná atmosféra 60. let, kterou se mohli chlubit předchozí díly (a přitom od posledního filmu Četník se žení, uplynuly pouhé dva roky). Co se však snímku musí nechat je to, že herecké výkony jsou opět velmi zdařilé a tentokrát dostali mnohem větší prostor i ostatní četníci (takže to tentokrát není jenom o Cruchotovi) a celá ústřední šestice hereckých představitelů je tak na plátně prakticky po celou dobu děje spolu. S Četníkem ve výslužbě tak sice došlo k určitému poklesu zábavnosti celé série, ale i tak se zde najde hned několik povedených momentů, takže ostudu svým předchůdcům toto pokračování rozhodně nedělá. ()

da-a

Četník nadbytečný. Velmi netradiční (a patřičně crazy) úvod dává vzpomenout na styl nejlepších filmů Louise de Funèse z jiného ranku, než četnického. Též konec je výrazně nečetníkovský a signalizuje již mirný příklon k bláznivější komice, která má vyrovnat stárnoucí a prodlužující se život série. Hlavně ale film staví Cruchota do pozice, ve které ještě nebyl a která by mohla i posloužit jako důstojné uzavření jeho kariérní (tedy filmové) cesty. ()

MorraEddie

S přibývajícími díly šla kvalita mírně dolů,ale né zas o tolik,abych si četníka neužil. Spojení Funés - Galabru opět zafungovalo a vytvořilo příjemnou komedii,která je podle mě trošku podhodnocená a to je škoda. ()