Pan Septime (Louis de Funès) je majitelem jedné z nejlepších restaurací a v jeho Grand restaurantu se scházejí bohatí a mocní, aby ochutnali to nejlepší z francouzské gastronomie. Na večeři zde příjde také prezident spřátelené země, který je však v průběhu večera unesen... Louis de Funès je v roli despotického majitele restaurace tradičně ve svém živlu, což má za následek hned několik legendárních scén, kterých se dočkáme především v úvodu tohoto snímku (Septimův recept v němčině, inspekce v přestrojení nebo školení číšníků). První polovina snímku je tak naprosto skvostná, v té druhé polovině už to taková sláva není, ale pořád je to více než solidní zábava, navíc okořeněna zajímavou pointou. Samotný film byl debutem francouzského scénaristy a režiséra Jacquese Besnarda, který tak zažil velice úspěšný start své kariéry a je celkem škoda, že se jednalo o jeho jedinou spolupráci s Louisem de Funès. Stejně jako v ostatních filmech slavného francouzského komika i zde je tradičně silné herecké obsazení, kde nechybí taková jména jako Bernard Blier, Venantino Venantini nebo Paul Préboist. Grand restaurant pana Septima je tak dalším z řady skvělých francouzských komedií s Louisem de Funès, které dokážou i po takřka padesáti letech skvěle pobavit.(7.9.2015)

• Frajer42

Grand restaurant pana Septima je určitě jedna z těch méně vtipných komedií, ve kterých je možno viděl Louis de Funése. Předpokládám, že to je přesně ten důvod proč jste film viděli, či se na něj chystáte. Od té doby, kdy se začně hledat schovaného prezidenta je to téměř nepozorovatelná nuda. Do té doby to ještě celkem ušlo. Ovšem ani předtím, než se nám z komedie stala nevtipná detaktivka jsem se úplně smích neřezal. Napočítal jsem tak dva až tři vtipné momenty. Nezlobte se na mě, ale je to trošku méně, než jsem očekával. Nenapadají mě vhodná slova k obhájení 2*, tudíž jsem se rozhodl pro zbabělý krok. Dám hvězdičku jedinou, kterou netřeba obhajovat.(21.9.2012)

Louis de Funès coby majitel jednoho velkého restaurantu. Tradiční funèsovský humor - třeba kdy dá Septim klavíristovi pokyn, aby přepsal státní hymnu, kterou hraje celý orchestr, pro tři muzikanty. Za to, že se toho úkolu zhostí, mu pak přivře ruce do klavíru... Souhlasím, že první polovina je lepší (to je jedna perla za druhou - Pojďte sem a napište mu trestné body! nebo Za trest opíšete ?krát menu!!). V té druhé jsou některé scény přehnané (jízda autem po střeše). A ta pointa mi také neseděla.(10.8.2007)

Prva polovica sa mi pacila omnoho viac, lebo Funes si tu zahral sefa restauracie, ktory "tyranizoval" svojich zamestnancov - casnikov, z coho vzniklo obrovske mnozstvo humornych situacii. Okrem toho je tu i jedna scena, na ktorej som sa nasmial, kde Funes napodobnuje Hitlera, takze ak ste tento film este nevideli, tak teraz mate prilezitost. Avsak v druhej polovici po unose prezidenta, ked uz bol prenasledovany zlocincami a musel na seba zobrat zodpovednost za unos, uz tak humorna nebola, aj ked v detstve sa mi naopak viac pacila ta druha polovica, lebo bola plna nahanaciek a akcie... 06.09.2010 _______ Louis de Funès - (Septime) +++ Bernard Blier - (Policajný komisár) +++ Maria-Rosa Rodriguez - (Sophia) +++ Venantino Venantini - (Henrique) +++ Juan Ramírez - (Generál) +++ Folco Lulli - (Prezident Novalès) +++ Hudba: Jean Marion +++ Nemecka Cinema - 100%(6.9.2010)

Tak, jako mnoho dalších, je i tento film s Louis de Funèsem hojně hrán českými televizními stanicemi. Jeho humor dokáže i po letech stále pobavit a rozveselit. Sice to není výjimečné komediální dílo francouzské kinematografie, které by něčím vybočovalo z průměru hojnosti, ale i tak je sledování tohoto filmu stále příjemnou zábavou. Zábava je založená na jednom muži. Tím je náročný restauratér pro vyšší vrstvu Septime (skvělý Louis de Funès). Jako obvykle je v plné síle. Poskakuje, čílí se, umravňuje, povykuje, kárá, úslužně se klaní, hrdinně se bije v prsa, zkouší a pokouší, trestá, vystrašeně se klepe, poslušně hledá a utíká. Nezastaví se, je stále v pohybu, tančí a létá. A opět ta výbušná síla mimiky emocí! Nakonec dokáže Septime vycepovat každého zaměstnance, překonat každou překážku a slavit velkolepé a zasloužené vítězství s gurmánským povyražením. Z dalších rolí: nervózní a překvapovaný divizní policejní komisař (Bernard Blier), obětavá a oddaná prezidentova sekretářka Sophia (pohledná María-Rosa Rodriguez), prezidentův vrchní ochránce dvou rozdílných tváří Henrique (Venantino Venantini), šokovaný francouzský ministr (Noël Roquevert), rozverný, mizející a objevující se prezident Novalès (Folco Lulli), odhodlaní a zaskočení opoziční konspirátoři prezidenta Novalése (Albert Dagnant, Robert Dalban, René Berthier a Frédéric Santaya), Novalésův strážný anděl (Eugene Deckers), z míry vyváděná obsluha restaurantu (Pierre Tornade), podlézavý číšník Roger (Michel Modo), potácející se sommelier (Paul Préboist), nešťastný pianista (Roger Caccia), neústupný šéfkuchař Marcel (Raoul Delfosse), či Marcelův synovec a odmlouvající kuchtík (Olivier de Funès). Je to jedna z klasických francouzských komedií. Nevyčnívá, ale má stále dostatek sil k příjemné a odlehčené zábavě. Překvapení podniku může přivést mnoha osobám opravdovou ránu šokem.(17.8.2016)

• - Při jízdě ve francouzských Alpách si všimněte stříbrného Chevroletu Bel Air 1957. Střídavě má a nemá promáčklý blatník. (slatkac)

• - Restaurace pana Septima (Louis de Funès) se nachází v Paříži na Avenue Dutuit 1. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčelo se v reálu u města Ledoyen. (M.B)