• kingik

Slabší kousek z de Funésovy filmografie. První polovina se nese ve znamení jeho živelné komiky, střídají se převleky a paruky a film sice nevybředne z poměrně monotonního ducha, ale na překážku to nebylo. Druhá polovina je však propad, který postrádal smysluplnost, gagy prakticky žádné, jen se to celé zbytečně shazovalo nasazenou trapností. Druhá polovina připomínala lacinou nálevnu, kde se podávají uleželé utopence, než nějaký luxusní podnik s předraženým menu. De Funés to spasil jak se dalo. 40%(16.6.2013)

Tenhle filmeček mi přijde lepší, než celá série Fantomase. Je tady pád docela dobrých fórů a po letech nabízí film dobrou retro atmosféru. Já jsem se dobře bavil a to je co říct, protože komedie zrovna nemusím. Navíc v kombinaci Filipovský-Funés je film snad ještě lepší než v originále. Je zajímavé, že v té době měly filmy lepší dabing, než dnes. Skoro každý dabující herec měl nezaměnitelný charismatický a zajímavý hlas.(21.12.2004)

Funesa zboznujem ale zda sa mi ze tento film nebolo to prave orechove. Bolo tu niekolko velmi podarenych forov. Funes ala Hitler alebo jeho nezabudnutelna hlaska pri policajnej stanici :Hele pojdte sem. Delejte jakoby nic a jenom se kouknete na zadni sedadlo jestli tam neni terorista. Urcite tam bude :D :D Este niekolko dalsich by sa tu naslo ale aj tak mam pocit ze Funes v tomto pripade ostal akosi nevyuzity. V jeho pripade totiz plati jedna vec. Herci sa obvykle prisposobuju scenaru, rezii a podobne. U Funesa to byva tak ze scenar, rezia a cely film sa vlastne prisposobuje jemu. Mam pocit ze tu bolo az moc inych veci ktore zbytocne film tahali do inej sfery ako komedie a tym padom Funes akokeby nedostal tolko priestoru naplno sa prejavit. Priznam sa ze takuto vec som vo filme v ktorom hra videl poprvy krat. Mozno sa mi to iba zdalo ale po skonceni filmu bol ten pocit naozaj vyrazny. Ale urcite sa da na to pozerat a bez vacsich problemov sa na tom da aj dobre zabavit. Nicmenej Topiaci sa stebla chyta a Grand restaurant pana Septima povazujem za 2 najmenej podarene Funesove filmy ale za toto moje ohodnotenie sa hanbit v ziadnom pripade nemusia pretoze co je u Funesa priemer u inych by bolo siahanie skoro na vrchol svojich hereckych schopnosti.(29.4.2010)

Vlastně souhlasím s tím, co tu již bylo řečeno. Grand restaurant měl potenciál stát se Louisovou nejlepší komedií a první část, ve které se seznamujeme s prostředím a provozem restaurace U Septima na to má dost solidně našlápnuto. V rolích číšníků jsou skoro všichni, co si zahráli Louisovy podřízené v jeho hvězdné éře (vlastně chybí jen Christian Marin a Jean Lefebvre z Četníků). Ale jakmile unesou prezidenta Novalese, všechno jde do háje a ačkoli se nadále vyskytují pěkná místa ("Silnice je mnohem lepší."), tak to mrzí už kvůli té nevyužité příleitosti s tím udělat něco víc. A divím se, že si Funés nevybrousil lepší zápletku, víc spjatou s prostředím restaurace, vždyť o podobném projektu snil už od Gentlemana z Epsomu, kde si zahrál menší roli restauratéra. Skvělý dabing F. Filipovského je už vlastně samozřejmostí, ale tady ho musím opravdu vyzdvihnout. Vznikl až v 70. nebo 80. letech, v době, kdy běžěl Septim v kině, byl FF nemocný a tak se dabing udělal v Brně a Funése daboval Jaroslav Dufek. Filipovský film později tedy předaboval a do role se tentokrát vžil snad ještě víc než jindy, až mu při rozhovoru Septima s ministrem ulítlo: "Á, jděte do prdele!" Schválně si toho všimněte. :-) .(6.8.2007)

Velice nápaditá komedie, která nestaví jen na školometském humoru Luise de Funese bohatého na pitvořivé grimasy a kotrmelce. Nezapomenutelná je pochopitelně scéna, kdy stín přetvoří Funesův obličej na Hitlerův. Vtip spočívá v jeho pokusu německým zákazníkům popsat v němčině složení jakéhosi menu. Pro jeho smůlu používá dikci podobnou té Hitlerovské. To je opravdu zdařilý kousek. Taková scéna rozesměje i po osmdesáté osmé.(27.6.2012)

• - Restaurace pana Septima (Louis de Funès) se nachází v Paříži na Avenue Dutuit 1. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčelo se v reálu u města Ledoyen. (M.B)

• - Imitovanie Adolfa Hitlera si vymyslel sám Louis de Funès. (Hudino)