Asi jeden z nejlepších funesovských filmů. Restaurační i kriminální část filmu mě baví stejně, honička na horách je vtipná a akční a podle mého celkový dojem z filmu nijak neohrožuje. Je sice fakt, že Funes jako terorizující šéf restaurace je zábavnější než jako vějička pro teroristy, ale v obou polohách je klasicky vtipný a nenudí. Parádní jsou vedlejší postavy... klavírista, nápojový číšník a uhlazený uvaděč do restaurace se svým neustálým "Můj bože"....(2.1.2015)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s "Funesem". Opravdu prostředí luxusní restaurace poskytlo živnou půdu pro kvantum obzvláště vypečených a polosladkých situací. Špičkový výkon pana Septima spolu s vynikajícím českým dabingem není snad třeba zdůrazňovat. Jedinou pihou na kráse je, že zhruba od druhé poloviny, když se děj přesune do exteriérů, to začíná ztrácet kouzlo. Na výsledku to však u mně moc nemění. Jednou bych si chtěl, coby rozmazlený host, vyzkoušet v nějakém lepším podniku objednat ředkvičku....ale nééé já nemám nůž!!(29.6.2011)

„Bože můj!“ - pan Septime by odpověděl: „Vy už mi taky začínáte jít na nervy s tím vaším Bože můj, Bože můj!!“ ...a co teprve, když v němčině (s tím stínem na obličeji) popisuje bramborovou kaši...“und Muscatnuss Herr Müller!!“ Všechny scény v restauraci jsou skvělé! Podílí se na nich klavírista, patolízal Roger, šéfkuchař Marcelek a komisař. Olivier de Funes tu hraje svoji druhou malou, ale důležitou roli - veze pyramidu pana Septima. A pak už jen hledají pana prezidenta..., automobilové honičky, nejdřív podzim v Saint-Claude, potom přímo sníh...(8.10.2003)

Prva polovica sa mi pacila omnoho viac, lebo Funes si tu zahral sefa restauracie, ktory "tyranizoval" svojich zamestnancov - casnikov, z coho vzniklo obrovske mnozstvo humornych situacii. Okrem toho je tu i jedna scena, na ktorej som sa nasmial, kde Funes napodobnuje Hitlera, takze ak ste tento film este nevideli, tak teraz mate prilezitost. Avsak v druhej polovici po unose prezidenta, ked uz bol prenasledovany zlocincami a musel na seba zobrat zodpovednost za unos, uz tak humorna nebola, aj ked v detstve sa mi naopak viac pacila ta druha polovica, lebo bola plna nahanaciek a akcie... 06.09.2010 _______ Louis de Funès - (Septime) +++ Bernard Blier - (Policajný komisár) +++ Maria-Rosa Rodriguez - (Sophia) +++ Venantino Venantini - (Henrique) +++ Juan Ramírez - (Generál) +++ Folco Lulli - (Prezident Novalès) +++ Hudba: Jean Marion +++ Nemecka Cinema - 100%(6.9.2010)

Grand restaurant pana Septima je dalším z fenomenálních kousků z dílny francouzského humoru, jemuž velí Louis de Funès. Až na, zhruba poslední půl hodinku. Tam se skvělý humor a eskapády, které byly stavebními prvky od počátku filmu, přehoupnou do jiné roviny, kde následuje dlouhá honička, která začne po chvíli být jednotvárná a dokázala mě po zbytek filmu uspat:) Ale když promineme tuto část, jedná se o parádní kousek, v němž se setkávají snad všichni "Četníci" z kultovních kousků s Funèsem, které by se daly nazvat "Eskapády četníků ze Saint-Tropez.":)(25.1.2013)

• - Imitovanie Adolfa Hitlera si vymyslel sám Louis de Funès. (Hudino)

• - Jednoho z kuchařů si zahrál syn Louis de funèse, Olivier de Funès. (Duoscop)

• - Když pan Septim (Louis de Funès) obíhá stánek, v detailním záběru u okénka stojí žena s mužem. Následuje záběr z okna, kdy dostává Septim pokyny, přičemž zmíněná žena k muži teprve přichází. (slatkac)