Po pečlivém přečtení komentářů musím říct, že mě honička v horách docela příjemně překvapila :-D ale zdaleka to není nejlepší francouzská komedie. Nějaké vtipné chvíle tam byly, začátek vypadal slibně a poté už následovalo jen pár scének, které působily komicky. Třeba jak zahučel do toho sněhu a vylezl, to jsem sice přesně čekala, ale líbilo se mi to.(18.9.2013)

Funesa zboznujem ale zda sa mi ze tento film nebolo to prave orechove. Bolo tu niekolko velmi podarenych forov. Funes ala Hitler alebo jeho nezabudnutelna hlaska pri policajnej stanici :Hele pojdte sem. Delejte jakoby nic a jenom se kouknete na zadni sedadlo jestli tam neni terorista. Urcite tam bude :D :D Este niekolko dalsich by sa tu naslo ale aj tak mam pocit ze Funes v tomto pripade ostal akosi nevyuzity. V jeho pripade totiz plati jedna vec. Herci sa obvykle prisposobuju scenaru, rezii a podobne. U Funesa to byva tak ze scenar, rezia a cely film sa vlastne prisposobuje jemu. Mam pocit ze tu bolo az moc inych veci ktore zbytocne film tahali do inej sfery ako komedie a tym padom Funes akokeby nedostal tolko priestoru naplno sa prejavit. Priznam sa ze takuto vec som vo filme v ktorom hra videl poprvy krat. Mozno sa mi to iba zdalo ale po skonceni filmu bol ten pocit naozaj vyrazny. Ale urcite sa da na to pozerat a bez vacsich problemov sa na tom da aj dobre zabavit. Nicmenej Topiaci sa stebla chyta a Grand restaurant pana Septima povazujem za 2 najmenej podarene Funesove filmy ale za toto moje ohodnotenie sa hanbit v ziadnom pripade nemusia pretoze co je u Funesa priemer u inych by bolo siahanie skoro na vrchol svojich hereckych schopnosti.(29.4.2010)

Úžasná klasika. První třetinu Funés nesleze z obrazovky, sledujeme jednu nóbl restauraci, kde diriguje, cvičí a driluje své podřízené, aby restaurace fungovala tip top a hosté byli maximálně spokojení (existuje taková restaurace vůbec někde u nás?). Poté je ovšem z restaurace unesen jihoamerický prezident a začíná bláznivá honička s teroristy, policajty, šílenou sekretářkou vrcholící jízdou na sněhu. Funésovi hraje vše do karet - příběh funguje, vedlejší postavy jsou skvělé (kuchař, Rogérek, inspektor i sekretářka) a vše uzavírá skvělá pointa. Navíc na komedii akorát stopáž - a já se bavil skvěle. Nejlepší scéna kuchařský recept ala Hitler :-)(27.8.2013)

Podle mě role přímo pro Louise de Funése. Scény z tohoto filmu si každý vryje do paměti. První část je dějově o trochu více zajímavější než ta druhá, ale nakonec se navzájem vyvažují. Celý film provází skvělý scénář, postavy a úžasní herci, jako jsou Pierre Tornade (jeden z mých oblíbených - to kvůli Sedmé rotě) nebo Paul Préboist. Prostě dokonalý film se vším všudy. "Dnes večer třikrát opíšete menu!"(1.11.2010)

Další z mnoha skvělých "Funésovek", která jako vždy stojí z více jak 90 % na něm. Ovšem zde jsem se začal trochu nudit v druhé polovině filmu, která je až příliš detektivní a velice odlišná od první poloviny odehrávající se v restauraci, která je plná gagů a vtipných hlášek, situací a je zde jedna z nejkultovnějších scén, která je s "LdF" k vidění. Oceňuji sice detektivní zápletku, která má i překvapivě překvapivou pointu, ale jsem větší fanda Funésových čistokrevných komedií, ale i tak jde o famózní zábavu.(29.12.2009)

• - Při jízdě ve francouzských Alpách si všimněte stříbrného Chevroletu Bel Air 1957. Střídavě má a nemá promáčklý blatník. (slatkac)

• - Restaurace pana Septima (Louis de Funès) se nachází v Paříži na Avenue Dutuit 1. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Imitovanie Adolfa Hitlera si vymyslel sám Louis de Funès. (Hudino)