Bezpečný přístav

• USA Safe Haven (více)

Johnny.ARN

Čakal som romantický výplach. Už začiatok naznačil, že to tak nemusí byť. Ako film pokračoval, utvrdil som sa v tom, že je to typický romantický výplach na nedelné odpoludnie, vhodný do TV. Zápletka, dej, všetko klišoidné, aj keď s prekvapeniami. Duhamela môžem, Hough potešila, úplne nádherna bola. Skrátiť o pol hodinu, viac opiť nesmrteľného manžela, bolo by lepšie. Len vďaka tomu záveru, ktorý Vás prinúti znova sa zamyslieť nad celým filmom dávam slabé 3 z 5. ()

haushinkaa

Klasická romantika "okořeněná" krimi zápletkou, která neurazí, tudíž by to bylo tak za 3 hvězdy. Ale Julianne (opravdu naprosto typ Ashley Judd) je v blond velice krásná a Josh je jako vždy úplnětotálněnaprosto k sežrání, takže asi tak... ()

Ryuuhei

Myslel jsem, že thrillery mám už v malíku a dokážu předem odhadnout pointu každého z nich. Proto jsem i na tento začal koukat s tím, že mě ničím nepřekvapí. Vskutku, už od začátku bylo jasné, že nepůjde jen o čistě romantický a tím pádem i dost řadový film, jako který se to tvářilo, leč dával jistá vodítka. Ale jak děj pokročil, odhalil sice pořád ne moc propracovanou, ale dostatečně zajímavou zápletku a i tak si to nejzajímavější nechal až na samotný konec. Dobrá, pořád je to jednohubka, navíc houpačkovitě zpracovaná (některé záběry dobré, jiné jako kdyby z levného filmu vypadly), ale nemohu říct, že bych se vyloženě nudil. 60% ()

venison

Tak jsem se po dlouhé době uchýlila do vod červené knihovny.. Celkem to bylo i koukatelné - thrillerový podtext s manželem/pronásledovatelem/alkoholikem/násilníkem, relativně pohodovým prodavačem s cukrovýma dětičkama a příjemnou sympatickou přirozenou blondýnkou.. Sladká Julianne Hough, prkenný Josh Duhamel a nepřesvědčivý David Lyons.. Dávivý reflex se dostavil až na závěr, když se provalilo, kdo je vlastně ta "sousedka" z lesa.. Snad jedině díky režiséru Lasse Hallström jde o příjemnou relaxační záležitost :-) ()

asirtes

Hallström holt zase sere len drobné bobky (alebo ako sa tu tomu hovorí hviezdičky) a človek nikdy nevie koľko ich vytlačí. Nakoniec ich vytlačil slušnú kôpku. Čiastočne to vykompenzujú aj krivky Julianne Hough, ktorá je v najlepšej kondícii, toto je asi jej najhodnotnejšia rola a na plac očividne chodila hneď po solárku rovno z fitka. A z fitka sa robí pekná ritka! ()

Phietros

Oba ztratili toho druhého, jemu zemřela manželka na rakovinu, jí týral manžel před kterým utekla a je jí v patách! Cestu k sobě naleznou v restauraci u přístavu, kde se do sebe postupně zamilují. Když se zdá vše idealistické, do města přijede její bývalí(policista) a pokusí se ohrozit jak jí, tak i jeho rodinu! Myslím, že né jedno oko zůstane suché. A ikdyž se jedná o jednoduchý, romantický ale zárověn napínavý příběh, tak právě v tom je to kouzlo! Za mě 85% ()

Sany33

Popravde už som zgrcaný z toho že každý romantický film musí byť buď komédia alebo plytká sračka pre slaboduchých invalidov. A tadáááá konečne niečo čo potešilo moje k romantickým filmom zatrpknuté alter ego a to je Safe Haven. Je to síce príbeh ako každý iný a vymyslieť ho netrvalo asi nijak moc dlho ale celková krása prostredia a sympatie k hlavným hercom a ich životnému príbehu u mňa jednoznačne vyhrali. Palec hore 70%. ()

Mishqo

Až na ten celkom predvídateľný zvrat, to bol len obyčajný príbeh spracovaný obyčajným spôsobom s nevydarenými hereckými výkonmi (najmä hlavná predstaviteľka) a jalovým scenárom (skorej by som sa rozplakal nad rozliatym poldecákom než pri tomto). A úplný záver bol už nad hranice môjho chápania. =D ()

Autogram

Film vhodný na pozretie popri ťukaní do počítača a raz za pol hodiny mrknúť okom, či sa niečo deje alebo ešte nie. Tak stačí vystihnúť útek, príchod, ubytovanie, zoznámenie, prvý sex a záver, ktorý radšej neprezradím. Za milý mysteriózny záver som ochotný pridať jednu hviezdu naviac. ()

Elleannie

Přiznávám, že jsem si film vybrala kvůli tomu, že jsou mi sympatiční hlavní hrdinové a měla jsem chuť na nějakou sladkost.. Trošku jsem se bála, že to bude kopie nějaké starší verze filmu s podobným námětem, ale naštěstí se to nestalo. Líbí se mi prostředí, kde se natáčelo, líbí se mi dialogy, chemie fungovala skvěle, trocha napětí se taky objevila, rozuzlení z části překvapilo a celkově jsem měla z filmu milý pocit, no paráda, co víc si přát. ()

jefff

Musím uznat, že to nebylo natočené zle. Z filmu sálá country jižanská pohoda Ameriky a vtíravá dokonalost bije do očí. Co se týče zápletky, tak ta není špatná, ale ani kdovíjak světoborná, herecké obsazení neokoukané, což je u romantických filmů veeeeeliké plus. Škoda jen utahaného prostředku filmu, kde se toho opravdu moc neděje a film se prakticky skládá pouze s malebných obrazů jihu. ()

jenik71

Hlavním plusem je rozhodně obsazení obou hlavních rolí - on je sympaťák, ona přirozeně zajímavý typ dívky. A hlavně jim to spolu skutečně ladí a jejich vztah jsem jim opravdu uvěřil. Po dějové stránce to není nic zvláštního a vlastně ani originálního, přesto je to také díky pointě docela koukatelný film. Bohužel je to tak na jedno zhlédnutí, znovu už to vidět asi nemusím. ()

pavcas

Ok, další Notebook to nebyl, jak tady někdo trefně poznamenal, hlavní dvojice se taky nedá porovnávat, ale co. Na Joshe Duhamela se dobře kouká, konec mně celkem překvapil, i když mi poznání blesklo hlavou v posledních 10 min, ale byl to tak prchavej okamžik, že rázem odezněl. Nemůžu teda říct, že jsem to čekala od začátku. Každopádně na takový víkendový odpoledne to byl příjemnej milej film, kterej mně nijak neurazil. Věděla jsem totiž, co při výběru filmu podle Nicholase Sparkse očekávat. Dala bych i trochu víc, ale nebylo by to fér vůči jinejm filmům.. ()

Babous

Jedna hvězdička za hezké osazenstvo. Jinak je to souhrn všech klišé o romantických komedií dovedený do absurdna: je zde SPOILER ALERT! duch v podání Robin Scherbatské (miscasted jako prase!), polibek proti hořícímu domu, plápolající americká vlajka v sutinách, dlouhé záběry na jižanskou přírodu a kýčovité dialogy o ničem. ()

netahlo

Romantika az za hrob, ale tohle mi sedlo. Hallström v tom holt umi chodit. Za nejmodrejsi oci v Hollywoodu - Julianne Hough - v hlavni roli, dalsi body pro nej. ()

Seti

Ještě jsem to s Lasse Hallstromem zkusil, ale musím buhužel konstatovat, že se z něj s konečnou platností stal nudnej tuctovej ubulenej limonáďák, co točí skorobrak na jedno použití, a nic na tom nezmění ani chatrná rádoby thriller zápletka ani Robin v kraťáskách. ()

BluT

Mé přítelkyni se to líbilo o dvě hvězdičky víc než mě, ale já se u toho přejedl popkornu, sedělo se mi příjemně, hrála tam Robin a i na hlavní herečku se dobře koukalo, dostalo se mi i celkem zajímavýho děje (což rozhodně není pravidlem u romantických filmů) a hlavní zápletka byla taky fajná. Na můj vkus tam bylo až příliš hluchých míst, ale závěr filmu to naštěstí celkem vynahradil. 60% ()

cachina

Lasse Hallstrom je zkušený režisér a už má na svém kontě několik podařených adaptací literárních děl (Co žere Gilberta Grapea, Pravidla moštárny, Čokoláda atd). Již podruhé se vrhá do zfilmování románu od Nicholase Sparkse (nejprve se jednalo o Milý Johne). Snímek se podle klasických konvencí odehrává ve dvou liniích odpovídající normám romantického žánru respektive thrilleru. Ústřední hrdinka řeší novou lásku, přičemž se musí také vypořádat se svou minulostí. Ta je divákovi (i všem ostatním postavám z milostné linie) utajena a její odhalení je dávkováno prostřednictvím postupně se prodlužujících flashbacků. Bohužel film selhává na obou rovinách. Snímek je v obou případech plný klišé a hlavně bez originality. Ono tajemství je přesně to, co diváka napadne jako první. V romantické rovině vyprávění se dočkáme pouze okoukaných postupů a opakovaného vývoje příběhu. Po stylistické a technické stránce se jedná pouze o rutinně natočený film, jehož bezvýznamnost podtrhuje závěrečný ,,mysteriózní" prvek, který k předešlému dění vyznívá jako pěst na oko. ()