Smrt v labyrintu

• Velká Británie The Two Faces of January (více)

Příběh se odehrává v roce 1962 v Athénách. Tam přicestoval mladý americký pár. Charismatický Chester (Viggo Mortensen) a jeho krásná manželka Colette (Kirsten Dunst). Setkávají se s průvodcem Rydalem (Oscar Isaac), který často podvádí bohaté turisty. Později je párem pozván na večeři. Večer ale skončí nešťastnou smrtí řeckého policisty. Rydal jim za příslib peněz pomůže zbavit se těla a dostane je do Turecka. Trojici sužuje posedlost, žárlivost a paranoia, čemuž napomáhá i fakt, že mladý průvodce začne ke Colette chovat jisté city. (mentos.)

BoKo_CzT

Štandartný thriller na zabitie voľnej chvíľky, ktorý síce neohúri, no na víkendový večer postačuje. Bonusom je pohľadná Kirsten ;-) . ()

moriero

Hitchcock by měl radost. Takový nepřekombinovaný klasický thriller, tak jak to měl rád. Viggo tradičně exceluje, Oscar hraje taky velice gut, i když se pořád tváří, jakoby mu uletěly včely. A komorní drama uzavírá průměrná Kirsten. Nějak mi ani nevadilo pomalejší tempo. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Ale bohužel nic víc. ()

esmoke

Thriller natočený podle knižní předlohy popisuje neobvyklou "dovolenou" ve slunném Řecku. Knižní předloha od Patricie Highsmith (Talentovaný pan Ripley, Cizinec ve vlaku, V plném slunci) je bohužel opět ve stejném duchu a tak i film....(2D dabing) Rozpočet: $ 18-plus miliónů, Tržby: $ 13,551 miliónů. ()

Radek273

Nemůžu si pomoct, prostě musím sympatizovat s Viggem Mortensenem. Ano, je to zloděj, ale hned od počátku s Kirsten Dunst působí jako idylický páreček, který si přišel pouze užít dovolenou. A co na ně čekalo? Nejdříve na hotelu vyhrožování zbraní (obranu i nechtěné zabití chápu), potom mu doráží za ženou zloděj, který ho dokonce několikrát "napadne" (opět chápu tu ránu v kryptě, plně si ji zasloužil) a nakonec se mu nešťastnou náhodou zabije manželka (nezaviněné uklouznutí opět v kryptách). Prostě pech na třetí. A nakonec ho zastřelí?? Jako vážně?!! Korunu tomu snad dává jen fakt, že ten bralovskej floutek z toho vyvázne úplně bez ztráty kytičky. No, raději dál od takovýchto výtvorů!!! ()

Kamil111

Bylo to trošku artové (asi proto na MFFKV), trošku hitchcockovské, trošku bondovsky barvotiskové (ale mediteránské destinace miluju, takže tohle se mi líbilo) a trošku nijaké. Trošku zklamání, když film doporučil i slovutný Vogue (asi kvůli kostýmům a výpravě, ty byly bezchybné), čekal jsem něco onačejšího. Solidní tři hvězdy. ()

Wartord

Když se Američané rozhodnou lézt po řeckých památkách, po kapsách pár tisíc dolarů, nemůže to být přece jen tak! Mezi starověkými ruinami se odehrává pohádkové drama o burzovním makléři, který se nedopatřením stane vrahem. A ta jeho proměna je přímo výtečně zahraná, přestože je předloha od brakařky. Zatímco lidi tají nad těma pozitúrama od Marvelu, na modrý film se nepodívají. Škoda. ()

DrifterSoul

Český název filmu je zavádějící. Přitahuje totiž milovníky béčkových, nenáročných detektivek, kteří budou jistě zklamání - protože zkrátka nepochopí.... Podstatou je zcela něco jiného: psychologie vztahů manželského páru, vlivem mužovi minulosti a řetězce náhod vtahovaného ze svého pohodového, příjemného světa do mentální i fyzické hlubiny. Náladu příběhu dokresluje řecká retro-atmosféra a mysteriózní napětí. O "pouhou" smrt v labyrintu (zde navíc nešťastnou) skutečně nejde. Jméno režiséra i herecké obsazení je toho zárukou. A závěrem ještě znovu k názvu. Viděl jsem včera na ORF2 pod "Die zwei Gesichter des Januars". To se zcela kryje s titulem anglickým i slovenským, rozhodně výstižnějším. Být CZ distributorem, nazval bych film asi možná takto: "Před zrcadlem/za zrcadlem". Ale je to už rok 2014, tedy deep past :-).... ()

lineker

Film táhnou Kirsten s Viggem, atmosféra historického Řecka, potažmo Istanbulu. Bohužel, ani to všechno nedokáže vytáhnout slaboučký příběh alespoň na 70%. ()

dedavena

Gdyž tahněš mrtfolu a navic to je dedektyf, budu s teho velke problemy. A gdyž ešče dlužiš prachy, tak to je posrate totalně. Navic baba mezi dvuma chlapami. Teš paru vydupanych ludi a něščesti je hotove. Nakoněc se Čester spravedlnosti něvyhnul. Labyrynt jak cyp. ()

SaintMichael

Atmosféra Řecka v 60. letech tomuto filmu hodně pomohla, abych udělil 4* Ale kromě toho se mi líbilo sledovat osud 3 hlavních hrdinů(kromě nich je tam už vlastně skoro jenom komparz a že je ho tam opravdu hodně - všude spousty lidí pochodujích městem ať je noc nebo den). A jen si domýšlet, co se jim asi honí hlavou, protože toho hodně zůstane nevyřčeného. ()

poppy75

hm..od zaciatku som malla pocit,ze sa tam ukryva nejaky tajomny pribeh-ze Rydal ma s Chesterom nieco nevyrovnane z minulosti....a nic....grecko bolo posobive...toto nie je thriller,ale krimi na nedelne poobedie..a nechapem originalny nazov-aky januar? ()

andy60

Je docela těžké se rozhodnout, komu držet palce. Je tu zlodějíček, který se vydává za průvodce po památkách a pak je tu prachatý Američan, který si k penězům pomohl tím, že prodával neexistující akcie jakési ropné společnosti. Kupodivu se tu neobjeví žádný spravedlivý policajt, pouze pohledná magnátova manželka, ale ta je jaksi mimo hru. Bavilo mě sledovat tenhle trojúhelník, i film dokázal spolehlivě zabavit. ()

Marrakech86

Začátek filmu byl působivý, atmosféra Řecka, herci, příběh...ale pak se to nějak víc a víc kazilo a nechápal jsem mentalitu chování. no škoda, celkem nuda, přesto dokoukáno ()

Honzyg

Všechno podstatné se divák dozví už v traileru a žádný překvapivý zvrat už se pak nekoná. Herecky je to sice odvedené dobře, ale to bohužel nestačí, když to scénář sráží do zoufalého podprůměru. I přes přijatelnou stopáž se po většinu času nic moc neděje a znuděný divák se musí spokojit s Aragornem toulajícím se po řeckých exteriérech. A to je opravdu málo. ()