Smrt v labyrintu

• Velká Británie The Two Faces of January (více)

Příběh se odehrává v roce 1962 v Athénách. Tam přicestoval mladý americký pár. Charismatický Chester (Viggo Mortensen) a jeho krásná manželka Colette (Kirsten Dunst). Setkávají se s průvodcem Rydalem (Oscar Isaac), který často podvádí bohaté turisty. Později je párem pozván na večeři. Večer ale skončí nešťastnou smrtí řeckého policisty. Rydal jim za příslib peněz pomůže zbavit se těla a dostane je do Turecka. Trojici sužuje posedlost, žárlivost a paranoia, čemuž napomáhá i fakt, že mladý průvodce začne ke Colette chovat jisté city. (mentos.)

Eluin

Během filmu jsem si pořád říkal, že to má takovou lehce paranoidní "hitchcockovsku" atmosféru... a ejhle, předlohu má na svědomí autorka "Cizinců ve vlaku". Potěší i sympatické lokality v Řecku (Athény a Kréta) a pohodové herectví hlavního trojlístku. ()

burton

Někdy vám lež projde. Ale někdy lžete a pořád se do těch lží zaplétáte a pak najednou jste sakra pěkně v háji. A o tom je tenhle film. Takže se podívejte a vezměte si z toho sakra ponaučení. ()

ER

Zajímavě se odvíjející příběh,jenž trochu klame tělem.Zdánlivá nuda buduje prostor pro finální část příběhu,která je však z celého filmu jednoznačně nej.Je jen škoda,že především v prostřední části to nemá nic,co by bylo více přítažlivější. ()

bearmeedek

Minimálně půl roku jsem váhal. Pak jsem viděl, že u kámošky to zabodovalo, i když vím, že ona prostě ujíždí na Viggovi. Za mě se film dá vidět. Není to žádná akční kriminálka. Příběh má docela dobrou atmosféru a možná komornější podání. A ústřední trojice rozhodně baví. Určitě se nejedná o ztracený čas, za což hovoří mých 70%. ()

Mabe22

Kviff 49. - Jedno z největších zklamání letošního festivalu. Klasické klišé dnešní doby, kterého je všude mraky nad mraky. Aneb, jak si všichni vesele vyjeli na výlet do Řecka, pak se všichni skamarádili, poté se všichni rozhádali, a na konec(PŘEKVAPIVĚ) se všichni pozabíjeli. Hmmmmm..... Ne - ztráta času. ()

dwbmb

Mdlé, nudné, i při pouhých 96 minutách strašlivě vleklé. Tohle nechcete vidět. (ale Kirsten je tu nádherná) ()

TommyDiamond

Okouzlující exteriéry slunného řecka-turecka vytvořili podmanivou atmosféru celému příběhu. Vynikající herecké výkony přesně vystihli rozpoložení a pocity postav. A napínavý, leč prostý příběh u kterého si člověk není až do konce jistý, jak vše dopadne... Co dodat? Snímek mě zaujal, nenudil jsem se a dávám jasné čtyři hvězdy ()

papadoce

Mať k dispozícií takýto herecký potenciál a natočiť absolútne nudnú, nezáživnú a človeka pomaly ubíjajúcu pičovinu, nato treba mať talent, že pán Amini. Ak sa nechcete uhrýzť nudov, z ďaleka tento film obíďte. Kaliméra. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Čekal jsem "thriller smrt" a "thriller labyrint" a ono hovno zlatá rybko :D 96 minutový děj se dá použít jako 8 minutová část jiného filmu :D ()

Looka

80% příjemné retro, jediné co mi nesedělo bylo, když začal protřelý podvodník absurdně žárlit. Což se nakonec ukázalo jako celý motor příběhu. ()

mac000

Co se tvůrcům opravdu povedlo, je evokace doby před více než půlstoletím: žádné mobily, ipady, notebooky... když se chci s někým domluvit, musím do telefonní budky a doufat, že volaný bude doma. I budování atmosféry vzrůstajícího napětí se tvůrcům daří. Kromě Hitchcocka mi film připomněl jinou zdařilou adaptaci P.Highsmithové - francouzský V plném slunci s A. Delonem a M.Ronetem v hlavních rolích. Tady je podoba daná právě literární předlohou. Ale celkově - film mi sednul a hodnotím 3 1/2 ()

llydeb

Kdyby Two faces of January nevznikl, nemusela bych se 94 z 96 minut nudit. A to se prosím na plátně odehrála alespoň jedna vražda a nějaká ta zabití. Hlavním kladem filmu jsou hezké oblečky Kirsten Dunst. ()

Pitryx

Koukám, že náš distributor, či kdo vlastně „překládá“ názvy filmů zase chtěl vydělat na názvu. Já sice neumím anglicky ani blafnout, ale z titulku jsem poznal, že se překladatel od původního názvu „mírně“ odchýlil. No, nevadí, zase až taková ptákovina to nebyla, i když to mohlo být o hodinku kratší. Postavy i herci nevýrazní, dějově to ujde, ale moc se to vleče. ()

eMeMko

Pěkný thriller, který se sice ze začátku chová poněkud nudně, nicméně zhruba v polovině se plně probere k životu. Nutno však říci, že první (nudnější) půli vynahrazuje krásná retro atmosféra, tenkrát ještě (tolik) nezadluženého Řecka. Výsledný dojem z filmu bohužel trochu kazí konec, nicméně čtyři hvězdy si snímek zaslouží, ať už za skvělého Vigga Mortensena či krásnou Kirsten Dunst. Na to, že se jedná o řežisérův debut, velmi slušný počin. ()

petrusqa

Po dlouhé době přichází thriller, kde jsou všechny postavy tak negativní, že divácká touha někomu fandit, se naprosto vytrácí. Americký turista Chester se v průběhu fillmu mění z beránka v naprostou hyenou. Jeho pomocník a posléze sok Rydal se snaží vydělat peníze jakýmkoliv způsobem, především parazituje na lidech v úzkých. Jako ozdobný dopněk zde figuruje Chestrova naivní manželka Colette, která mlčky toleruje manželovy špinavé praktiky. Pro mě byl největší zážitek výkon Viggo Mortensena, jako slizského chameleona, který mění tvář jak je potřeba, i když má zároven problémy s nervovým zvládnutím situace. Debutujícímu režisérovi se bohužel nepovedlo dostatečně vytvořil thrillerovou atmosféru a chemie dvou hlavních postav nefunguje tak, jak je v takovém žánru potřeba. ()

robfi

Je to vizuálně pěkné a příjemně zahrané, ale na můj vkus poněkud prázdné. Pokud chcete na pár chvil zabít nudu, tak ok, ale nic hlubšího bych v tom nehledal. ()

retrix

Film je dobře natočen, herecké výkony jsou excelující, ale po celý film jsem čekal, že ke konci bude nějaká nečekaná pointa. Film k tomu nějak nabádal, ale čekal jsem marně, pointa žádná se nedostavila, což mně zklamalo, protože jinak je děj zcela prostý až malicherný. ()