Válka bratrů (S02E01) (epizoda)

• Kanada

Brother's War

Bratova vojna

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2014, 48 min

9/10(9.4.2016)

• 0verseer

Nedá sa ináč, ale tentoraz musím byť na Vikingov prísny. Som detailista, takže sa mi nejedenkrát pozastavil rozum v dôsledku nelogických momentov počas úvodnej bitky a k tomu ešte ten telenovelo pôsobiaci zvrat s druhou ženou. Všetka tá minimalistickosť, ktorú som mal na prvej sezóne rád sa kamsi (dúfam len, že nie nenávratne) podela a ja som ostal po prvýkrát pri sledovaní tohto seriálu výrazne sklamaný. Travis tiež miestami doslova vtipne prehrával, takže na viac ako 2* to vytiahnuť nemôžem.(30.3.2017)

Rollo sa v boji postaví proti Ragnarovi keď každý z nich stojí v bitke jarla Borga s kráľom Horikom každý na jednej strane. Rollo povie, že nedokáže Ragnara zabiť a tak sa bitka skončí prímerím, ktoré, ako inak, vybaví Ragnar. Rolla, ako väzňa privedú domov a zato, že v boji zabil jednookého a zranil Flokiho mu hrozí poprava, avšak vďaka rozhodnutiu "bohov" je Rollo ušetrený. Na ich ostrov pripláva loď s tehotnou Auslag a Ragnar navrhuje aby žili všetci spolu aj s jeho manželkou Lagerthou. Lagertha sa rozhodne Ragnara opustiť a po ťažkom rozhodovaní sa k nej pridá aj ich syn Bjorn. Dúfajme, že sa Vikingovia nebudú uberať smerom Zúfalych manželiek, pretože okrem úvodnej, nie príliš dobre spracovanej bitky, to pôsobilo skôr ako telenovela...(16.11.2018)

První epizoda druhé sezóny začala naprosto skvěle ozbrojeným střetem a rozkolem mezi bratry, takže jsem se těšil, jak ji po skončení opětkuji, jenže pak se do seriálu v průběhu monologu k mrtvé dceři vplížil patos a korunu všemu nasadila otravná rodinná pasáž. Kdybych chtěl vidět něco takového, budu sledovat Honzu Musila na TV Barrandov. Ani přes tyto výhrady jsem se nedonutil k udělení nižší známky.(10.5.2018)

Excelentní! Po nudném posledním dílu první série přichází tento nářez. Souboj na začátku dílu byl naprosto úchvatný, neméně úchvatný byl i zbytek dílu. Celý díl byl skvěle emocionálně vykonstruován, scénář se (řečeno hezky česky) s ničím nes*al. Ragnar ukázal, že není jenom stroj na zabíjení nepřátel, ale že má i city.... Výborně, do detailu zpracovaná postava, navíc zahrána hercem, který se pro tuto roli snad narodil :).(15.1.2017)