Blbec k večeři

• Francie Le Dîner de cons (více)

Nikdy se neptej, kdo je tu větší blb! Nakladatel Pierre Brochant má zvláštní druh zábavy. Jednou týdně se schází se svými přáteli na tzv. „Večeři blbců“. Každý má za úkol sehnat na večeři jednoho blbce. Čím větší blb, tím líp – o to větší bude zábava. Tentokrát se Pierrovi podařilo získat jakéhosi Francoise Pignona, který pracuje na berním úřadě. Jeho životní vášní je stavění různých objektů ze sirek. Má dokonce svůj katalog. Je nesnesitelně otravný a nekonečně přihlouplý. Jenže tentokrát to Pierrovi tak snadno neprojde. Při golfu mu vypoví záda, nemůže se ani hýbat a v tom přichází Pignon na večeři. Pierre si jen potřebuje pustit záznamník…, aby si společně s Pignonem vyslechl vzkaz o tom, že ho opouští žena. A tím začínají Pignonovy eskapády, které Pierra psychicky i fyzicky téměř zruinují... Vynikající situační komedii, jejíž divadelní verze byla uvedena i na našich jevištích, natočil „odborník na komedie“ režisér Francis Veber (Hračka, Kopyto, Otec a otec, Uprchlíci), který do hlavních rolí obsadil Jacquese Villereta, Thierryho Lhermitta a Daniela Prévosta. (Česká televize)

SobikGSXR

Téměř 80ti minutová inteligentní zábava odehrávající se po vetšinu času pouze v bytě nakladatele Pierra Brochanta, který si přivede na "večeři blbců" úředníka Francoise Pignona. Výborné obsazení i režie, které daly laťku francouzským komediím hodně vysoko. ()

SpeedyL

Komedie, která si na nic nehraje, má nápad a je nesměle vtipná... Nejsem velký příznivec komedií, ale toto si 80 % zaslouží (už jen za ten nápad). ()

Honzik1088

tak tohle je naprostá pecka =) pan "Piňon" je největší týpek,... film je vtipný od začátku do konce,.. jasných 100% =) brečel jsem smíchy,... u tohoto filmu nelze sledovat kvalitu atd,... sledujete jen ty herecké výkony, protože tahle show stojí za to =) ()

Mr.Hackels

Čekal jsem hodně, ale dostal jsem ještě víc! Za poslední dobu jediný film, který beze zbytku naplnil očekávání. Tohle byla asi nejlepší komedie, jakou jsem viděl od Drž hubu! A není překvapení, že od stejného režiséra. Nechápu, že jsem se k tomu dostal až tak pozdě. Oba dva hlavní představitelé se překonávají a co předvádí Pignon je prostě neuvěřitelný. Kdo napsal tyhle dialogy a vůbec scénář tomu by se měly líbat ruce! ()

Pignon

Kdybyste byli někdy náhodou na dně, tak toto vás vytáhne i z tekutého písku (Kopyto). Skutečně to funguje, za toto budu Francisi Veberovi vděčný snad navždy. Merci et a bientot?! ()

Chlo0opek

Taková trochu buranská komedie (hlavně tedy ze začátku). Člověk se u ní zasměje, ale že by mě to zrovna posadilo na prdel, to teda rozhodně ne.. ()

zero_zelo

na to, ze je to vicemene studiova zalezitost jednoho bytu, tak se mi to hovado nikdy neokouka;) nevim, kterej je vetsi blbec, kazdopadne i dabing v podani postraneckeho a preise nema konkurence... ()

Alchemilla

Francis Veber v roce 1993 napsal divadelní hru, aby ji o pět let později přetvořil na film. Napsat scénář mu nestačilo, tak si sedl i za režisérské křeslo. A výsledek? Úžasná, dokonalá, hravá a neuvěřitelně vtipná francouzská konverzační komedie. Bavila jsem se od první do poslední minuty. ()

agent_barton

Francouzi opět ukázali, že právem se můžou pyšnit nejlepšími komediemi na světě. V přibližně 80 minutách nám nabízejí nefalšovanou porci zábavy, která se prakticky nikdy neomrzí. Navíc to vše je natočené s výbornými herci v čele s T. Lhermittem, kterého jsem si oblíbil už ve filmu Prohnilí. ()

rakosabasta

Žádné spory, že je to sranda a herci jsou skvělí, ale film nepřekonal svou divadelní předlohu a zůstává sám sobě jako žánru "pohyblivých obrázků" hodně dlužen... Za scénář a předlohu jinak * pět. ()

SzenTi

Francouzské komedie mám rád, a tahle mě pobavila náramně.. Celý "blbý" příběh odehrávající se v jednom bytě je k popukání. ()

jakup57

Skutočná komédia, naozaj vtipná, nie ako tie rá-doby US komédie...Neviem či som sa na nejakom filme nasmial viacej...:) 90 % ()