Blbec k večeři

• Francie Le Dîner de cons (více)

Nikdy se neptej, kdo je tu větší blb! Nakladatel Pierre Brochant má zvláštní druh zábavy. Jednou týdně se schází se svými přáteli na tzv. „Večeři blbců“. Každý má za úkol sehnat na večeři jednoho blbce. Čím větší blb, tím líp – o to větší bude zábava. Tentokrát se Pierrovi podařilo získat jakéhosi Francoise Pignona, který pracuje na berním úřadě. Jeho životní vášní je stavění různých objektů ze sirek. Má dokonce svůj katalog. Je nesnesitelně otravný a nekonečně přihlouplý. Jenže tentokrát to Pierrovi tak snadno neprojde. Při golfu mu vypoví záda, nemůže se ani hýbat a v tom přichází Pignon na večeři. Pierre si jen potřebuje pustit záznamník…, aby si společně s Pignonem vyslechl vzkaz o tom, že ho opouští žena. A tím začínají Pignonovy eskapády, které Pierra psychicky i fyzicky téměř zruinují... Vynikající situační komedii, jejíž divadelní verze byla uvedena i na našich jevištích, natočil „odborník na komedie“ režisér Francis Veber (Hračka, Kopyto, Otec a otec, Uprchlíci), který do hlavních rolí obsadil Jacquese Villereta, Thierryho Lhermitta a Daniela Prévosta. (Česká televize)

ill

Všeobecné nadšení a adorace snímku jsou mi opravdu záhadou. Pilíře na kterých by měl stát, tedy humor a konverzační ostrovtip povážlivě kolísají, pokud jsou vůbec nějaké. Několik málo úsměvných okamžiků lze najít, ale není to nic co bych nevystopoval i v běžné, všednodenní televizní produkci. Francouzský (Evropský) film mám rád, ale tohle je opravdu málo. ()

SphAnel

Od tohoto filmu jsem moc nečekal nebo spíše jsem vůbec nevěděl do čeho jdu. Našel jsem to náhodou a tak jsem si řekl, proč ne. Začátek mi dal zabrat abych to nevypl, protože na komedii to bylo "ze začátku" slabé, ale jsem rád, že jsem vydržel, protože co potom předvedl Jacques Villeret (pro mě do té doby neznámý herec) mě strhlo neuvěřitelným způsobem! Ani nevím jak to všechno mám popsat, prostě moc příjemný a jemný humor s krásným příběhem, za mě luxus a rozhodně srdcovka. ()

paniColombova

Francouzi opět potvrdili svoji orginalitu. To se s americkými filmy nedá vůbec srovnat. Prostě vynikající francouzský film s milou a vtipnou zápletkou. ()

freEDelL

Hodně zajímavá nízkorozpočtová inscenace. De facto se celý tento film se odehrával v jednom pokoji a ani herců nebylo mnoho. U komedií mám ten problém, že většinou předpovím co se stane. Ale u této... Opravdu jsem se nasmál, protože mnohokrát se stalo něco, co jsem neočekával. Nemůžu jinak, než doporučit :-) 5* ()

Mizhell

Good film u kterýho se člověk vžije do situace hlavního hrdiny a říká si, že to snad není možný co tam Jacques Villeret předvede :-D Dávám za 5* ()

Joke_47

=D ještě teď se směju když ho vidím...=DD pan "Piňon" =DDD tenhle film se mi usadí u mýho chechtacího traktu asi navždycky...=) takhle má vypadat správná forma francouzské komedie...pro mě trošku odkaz na legendární komedie s Pierrem Richardem...=) nejlepší hláška: "Máme ty práva!!" =DDDDD ()

Grim

...príjemná a originálna komédia, pri ktorej, podobne ako pri filme U-Turn som sa len chytal za hlavu a neveril, že je možné mať toľko smoly zhmotnenej v jednej osobe... ()

jjjerry

Skvělá komedie, ale čekal sem trochu víc. Je to skvělý konverzační humor. Vzhledem k tomu, že děj se odehrává v jednom pokoji mně to přišlo spíše jako dobrá "divadelní hra". Bavil sem se dobře ()

Holobrádek

Francis Veber rozhodně není nováčkem mazi režiséry francouzských komedií. Jeho humor sice není kdovíjak nápaditý, ale konkrétně v Blbci k večeři rezonuje dokonale. Kupodivu i česká verze je velmi vtipná. S kamarády se na tuto komedii můžeme dívat prakticky pořád dokola. Škoda jen trochu slabšího závěru. Mimochodem český překlad názvu filmu je ještě trefnější než originál, který v podstatě znamená doslova pouze "Večeře blbců". ()

Hans07

Francouzský film, který se odehrává (90% filmu) sice jen v jedné místnosti, ale pobaví Vás mnohem víc, než kdybyste s ním obletěli polovinu zeměkoule. Nezapomenutelný Jacques Villeret jako Francoise Pignon, který Vás mnohokrát zvedne ze židle, ale také Vás v ní mnohokrát pořádně usadí. Skvělý film => jednoznačných 100% (5 hvězd). Podle mého nejlepší komedie „na úrovni“, která byla kdy natočena. ()

Ondrew

Nadherna komedia, ktora dokazuje, ze Francuzi stale "valej". Filmik nie je nijak zbytocne dlhy, jeden for strieda druhy absolutne nenasilne a prirodzene. Proste, radost pozerat! 85%. ()