Blbec k večeři

• Francie Le Dîner de cons (více)

Nikdy se neptej, kdo je tu větší blb! Nakladatel Pierre Brochant má zvláštní druh zábavy. Jednou týdně se schází se svými přáteli na tzv. „Večeři blbců“. Každý má za úkol sehnat na večeři jednoho blbce. Čím větší blb, tím líp – o to větší bude zábava. Tentokrát se Pierrovi podařilo získat jakéhosi Francoise Pignona, který pracuje na berním úřadě. Jeho životní vášní je stavění různých objektů ze sirek. Má dokonce svůj katalog. Je nesnesitelně otravný a nekonečně přihlouplý. Jenže tentokrát to Pierrovi tak snadno neprojde. Při golfu mu vypoví záda, nemůže se ani hýbat a v tom přichází Pignon na večeři. Pierre si jen potřebuje pustit záznamník…, aby si společně s Pignonem vyslechl vzkaz o tom, že ho opouští žena. A tím začínají Pignonovy eskapády, které Pierra psychicky i fyzicky téměř zruinují... Vynikající situační komedii, jejíž divadelní verze byla uvedena i na našich jevištích, natočil „odborník na komedie“ režisér Francis Veber (Hračka, Kopyto, Otec a otec, Uprchlíci), který do hlavních rolí obsadil Jacquese Villereta, Thierryho Lhermitta a Daniela Prévosta. (Česká televize)

Herbert007

Jedna z nejlepších francouzských komedií a snad vůbec nejlepší bez Funese či Belmonda :-) Herecký koncert pánů Lhermitta a Villereta ()

leon66

Ze začátku jsem měl velkou obavu,že přijde scéna s večeří,kde se sejde hromada "blbců" a spousta trapných vtípků,ale naštěstí k tomu nedošlo(třikrát hurá!).A právě proto jsem se u tohoto filmu skvěle bavil.Je to opravdu radostné zjištění,že Francouzi po všech těch letech pořád umí,i když jen někteří.Vivat Veber!! ()

eli.s

Připomněla jsem si neméně velkolepou podívanou v podání legendární dvojice Pierra Richarda a Gérarda Depardiera, jejichž situační humor jsem poznávala i zde. ()

Thrakan

V průběhu filmu bylo několik solidních okamžiků kdy jsem se zasmál, ale problém je v tom, že jich bylo jak šafránu! Po tom co jsem si přečetl zde na ČSFD, jsem byl zřejmě příliš namlsaný.... Nejlepší francouzská komedie je pro mě stále "Návštěnvíci". ()

Brkslav

Povedená komedie, postavená především na konverzačním humoru. V době prvního shlédnutí jsem komedii řadil níže, jako Veberova „předskokana“, o pět let mladšího Tais-toi (Drž hubu). Ale nyní již si nejsem tak jistý a s časem tenhle ukecaný film u mě nabývá na kvalitě. ()

Jurge

Milujem francúzske komédie,zvlášť tie od Francisa Vebera,a táto je spolu s Veľkým Flámom, Žandárom v New Yorku a filmom Bažanti Idú Do Boja moja naj francúzska komédia. Veber proste umí. Je tu dialógov na 5 filmov (však je to aj poctivá konverzačná komédia) a hrajú tu výborní herci na čele s brilantnými Thierrym Lhermittom a Jacquesom Villeretom. Navyše,film niekedy nepotrebuje extra výpravu - na skvelú komédiu stačí aj jedna miestnosť. VIVE FRANCIS VEBER! ()

Profík

Komorní divadelní komedie, která staví především na hereckých výkonech a vtipu scénáře, který je prakticky dokonalý. Jedna z top nejen francouzských komedií. 100%. ()

orionn

Včera som si túto komédiu pozrel asi po 10 rokoch a bavil som sa takmer rovnako ako vtedy. Na dobrý film netreba drahú výpravu, ani špeciálne efekty, stačí v podstate jedna miestnosť a dobré dialógy. ()

lialia

Nějaké poselství typu "kdo z nich je větší blbec" bych v tom křečovitě nehledala. Jednoduše brilantně sestavený a vygradovaný konverzační humor, asi to nejlepší, co jsem kdy viděla. ()

LameHand

Blbec "Francoa Piňon" je opravdu ukázkovým troubou, který dokáže svými dobrými úmysly zlikvidovat jednoho arogantního nakladatele. ()

Veny

Dle mého nejlepší komedie všech dob vůbec. V poslední době poznávám, jak skvělá je francouzská filmová škola co se komedií týče. Jednoduchý koncept, na němž je vystavěna důmyslná konstrukce plná překvapivých zvratů a koncert pana Pignona. Když už vypadá, že nebude kam pokračovat, vstoupí na scénu pan Cheval, který Pignonovi zdatně konkuruje. Královsky jsem se bavil od začátku do konce. Doporučuji všem, kteří ještě neviděli. ()

bloks

Veberova super komedia, ktora vychadza z tych najlepsich tradicii francuzskeho humoru. Villeret v ulohe ministerskeho uradnika, zasluzene dostal Cezara za najlepsieho herca... ()