Metallica: Through the Never

• USA Metallica: Through the Never (více)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiální text distributora)

dannyd14

Film, ktorý vlastne ani nie je filmom, s dejom, ktorý slúži len na okrasu. Ako film o ničom, ako live concert top a chvála patrí aj kamere a strihu. Mierne sklamanie asi možno aj preto, že som si to nevychutnal v kine, alebo aj možno preto, že existuje také niečo a volá sa to youtube. ()

Rastabilly

(92%) Skvělý nápad. Antalovi s Metallicou se podařilo namíchat nečekaně atmosférický koktejl. A je to Metallica. METALLICA. Takže zvuk je naprosto famózní. Fakt zážitek. Víc takových. ()

Colchack

Ak by som mal hodnotiť čisto ako koncert tak za 5* ak ako film tak za 3*....Spriemerované mi to vychádza na 4*.Metallica je proste klasa :) ()

ClapTrap

Pro mě není o čem. Jako fanoušek Metallici od malička prostě nemohu hodnotit jinak než 5*, protože hudební doprovod přebije cokoliv ať už se v tom "filmu děje" nebo ne. Nimrod se snažil, ale vcelku jediné o co v tom filmu jde, tak je ta hudba, alespoň já to tak beru. ()

himor

Podľa mňa výborný koncert s prídavkom...tu nieje o čom, hudba výborná, hlavne staršie songy, kamera ako na koncerte...príbeh v pozadí celkom smiešny, neviem celkom prečo to spravili...ja to hodnotím ako fanúšik metalovej hudby a Metallica má ešte stále čo hudobne ponúknuť. Takže kvalitný hudobný a miestami aj vizuálny zážitok. 95%. ()

Korbelka

Jsem ráda, že jsem se nechala ukecat a šla na tento jedinečný zážitek. Skvělá show, efekty a hudba. Ano pokud se Vám hudba Metallicy nelíbí, tak na to nechoďte, ale pro rockery je to jasná volba. ()

Mire

Kontroverzná záležitosť. Ten príbeh bola proste kokotina, úplná zbytočnosť ktorú tam netrebalo. Alebo som mu len nepochopil? Koncert ako taký ušiel. Chcel som vidieť Metallicu v kine, dostal som Metallicu v kine a dokonca v 3D, ktoré sa podarilo - cítil som sa ako keby som bol na mieste činu a hlavných aktérov videl naživo. Vadilo mi akurát že zvuk bol trochu tichší ako som čakal, čo je škoda. Takže ako to ohodnotiť, keď dejová linka nestojí za nič a koncert ktorý miestami trošičku nudil vďaka prevarenému playlistu (aj keď zopár vecí potešilo)? Druhýkrát by som na to už určite nešiel do kina a neviem či to stojí za návštevu kina ako takú. Ak chcete vidieť týchto borcov na veľkom plátne a vychutnať si hlavne atmosféru koncertu, tak nech sa páči. Je to naozaj záležitosť pre skalných fandov. Vy ostatní si to pokojne pozrite z BD/DVD/XviD-ov a neprídete o nič. Videné 13.10.2013, kino Star Century Cinemax, Žilina. ()

hynn3k

Koncertní část je fajn, to uznávám jako někdo, kdo si Metallicu občas poslechne. Ale ten "příběh" mi absolutně nedával smysl, takže proč tam vůbec byl? Teda pokud to není nějaká hyper metafora, ale tu od Metallicy nečekám. Dohromady to působí jako ždímačka peněz, aby si Lars mohl koupit pozlacenou nádrž se zřalokem. Vzrušující 3D zážitek se taky nekonal, jen pár trčících mikrofonů a stojanů od bicích. Pokud máte Metallicu rádi, tak si to pusťte doma na televizi, klasicky ve 2D, a dostanete super koncert. Jen si při příběhových částech zavřete oči nebo si odskočte. ()

miki68cz

Nádhera navždy. Storylinka sice trochu pokulhává, ale na koncert to nemá vliv. Nádherná pódiová architektura, super zvuk, sympatickej DeHaan a jeden z největších bigbítů v historii metalu. Vřele doporučuji všem opravdovým fanouškúm tvrdý muziky. ()

TarzanLesni

Scény s Dane DeHaan měly svůj smysl, ale podle mě byly zbytečné. Nicméně, při sledování tohoto filmu (koncertu) jsem byl ve svém živlu. Metallica, tuhle kapelu můžu :) ()

MartinTerran

Koncertní pasáže jsou naprosto super zde nemám co vytknout. Co se týče příběhové, ta je velmi zvláštní a nevysvětlená, lecos jsem si domyslel, ale i tak mám shlédnutí celého filmu mnoho otazníků. Čili koncert za 5* a příběh za 1*. Hodnocení: 60/100. ()

BardDeLune

Metallica a Dane pro mne bylo lákadlo, které se ovšem nenaplnilo. Metallica vždy uměla po umělecké stránce zaujmout ale tady to bylo pouze pyrotechnicky. Texty pana puntičkáře Hetfielda jsou proslulé svou historickou přesností a hloubkou ale filmový "děj" nabídl pouze nesedící blá blá. Hraje jim to (ačkoliv už to tolik nezpívá) a atmosféru to mělo dobrou a jedna a půl hvězdy patří hlavně DeHaanovi, který jako v Kronice dělá film lepším. ()

Dinsberg

Nejde to hodnotit ani jako film, ani jako záznam koncertu. Dlužno dodat, že ač pár skladem Metallicy mám rád, nikdy jsem jejímu kouzlu nepropadl. Moje hodnocení možná vyznívá negativně, ale bohužel pokus o The Wall se metalovém hávu prostě nepovedl. Jde jen o kompilaci největších hitů trashového fenoménu a o naroubování jakého si příběhu posledního poskoka, který kladivem srovná Vancouver se zemí. Kdo to je? Proč je jeho poslání tak důležité? A proč vidí to co vidí? Bohužel jen hollywoodsky zrežírovaná reklama na legendu, která reklamu nepotřebuje. Ale prachy se vždy hodí. ()

Ernie_13

Celý ten "filmový" príbeh tam je totálne zbytočný, pretože je tak slabý, bezvýznamný a primitívny, že ťahá celú vec na dno. Metllica proste mala urobiť z toho koncertné video DVD a koniec. Kamery, stage a efekty boli dobre naplánované, žiaľ výsledný efekt - sklamanie. ()

magu

Kroch, kroch.... Krochkám blahom. Nech si kdekto hovorí čo chce, toto bol zážitok. A užívali si to aj James s Larsom. Je vidieť, že ich hranie baví aj po toľkých (a v toľkých) rokoch. Kirk ako keby ani nestarol. Robert mi po odchode skvelého Jasona veľmi v kapele nesedel a nesedí doteraz, ale je to tiež pán muzikant. Basu ovláda skvele. Nemám rád videá z koncertov a vystúpení, ale toto bol nárez a super šou. Ja som absolvoval koncert v roku 1993 v Brne, ale to bola iba demoverzia tohto koncertu. Ak v budúcnosti bude niekde v mojej blízkosti koncert Metallicy, musím si to zopakovať Metallicááá, budem prvý dnu a posledný vonku, motherf.......! A verím tomu, že v taške bola duša Cliffa - Rest in Piece. Kroch, kroch... ()

Max Q.

Jako koncert Metallicy bez chyb. 3D tady mělo smysl, připadal jsem si jako přímo pod pódiem. Nicméně když už tam dali vedlejší dějovou linii, udělal bych ji se vším všudy - smysluplný příběh, mohli si v něm zahrát i členové kapely, prostě jako odškodnění pro toho, kdo na film zavítá omylem nebo se svou druhou polovičkou :) Mimochodem, v té tašce jsou samozřejmě Larsovy paličky. ()

Scarsyan

Zaujímavý hudobný film veru, i keď ako len občasný, resp. nie fanatický fanúšik Metallica-i ma to až natoľko nezaujalo. Každopádne musím uznať, že po hudobno-koncertnej stránke je to niečo geniálne. Kamera neskutočná, 3D taktiež skvelé, hoci miestami, hlavne zábery jednotlivých členov kapely na pódiu, mi to prišlo ako z traileru na FIFU :D bez urážky samozrejme. Príbeh, ak sa tak vôbec dá nazvať, je zamýšľania hodný, hlavne s prepojením jednotlivých skladieb. Ale čo bolo do pekla v tom báglu, to ani srnky v lese netušia :D ()

petr137

Když jsem v roce 1992 poprvé slyšel tuhle partičku naživo nebylo mi sice hned jasné že z toho bude láska na celý život, ale už tehdy jsem to cítil jako srdcovou záležitost . Na tenhle film sem se těšil již dříve než se objevil na CSFD a samozřejmě moje očekávání nezklamal. Být na koncertu této legendy v páté řadě a dostat se dokonce tak blízko , že si téměř můžete sáhnout Jamesovi na kytaru by vám jinde asi ochranka jistě neumožnila. Příběh provázející tenhle koncert není sice zcela realistický, ale i tak a možná právě proto se mi místy tajil dech nad očekáváním dalšího děje. A úžasná závěrečná instrumentálka Orion je jen důkazem co tenhle film dokázal, vždyť kdy se vám stalo že lidi sedí zařezaní v sedačkách až do posledního písmenka titulek a posledního taktu hudby která je jak vidno nejen pro mně jedničkou svého druhu. ()

gotham

Through the never není film, a už vůbec to není podívaná pro běžného filmového diváka, takže kdo nemá rád Metallicu anebo aspoň neposlouchá tvrdší muziku, ať se na to vůbec nedívá. Naopak pro členy Metallica family je to neskutečný zážitek, zejména tedy v Imaxu. Odcházel jsem s pocity jako kdybych odcházel s koncertu, akorát jsem se cítil divně, když tam do toho řezaj a já místo skákání a řvaní v kotli mám sedět potichu na sedačce. Dost divný. Jinak ale být metr od Jamese a spol. je super zážitek, navíc moc povedenej koncert. Je to hlavně o koncertu, o hudbě, ta dějová linie mi přijde taková zbytečná, i když zase některý ty akční scény jsou pěkně natočený. Hlavně si ale myslím, že to chce vidět na obřím plátně v Imaxu, tam z toho má člověk opravdu nevšední zážitek. 90% ()