Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

ondrasimic

pohodová oddychovka...rozhodně jsem se nenudil, Taclík je výborný, vtipný, Palovič dokonalý a Kristýna je prostě nejkrásnější na světě.... (takže nejsem objektivní). Co mi však vadilo je kolovrátek s Hrůzovou písní...jednou, dvakrát prosím, ale pořád dokola celý film? ()

vinson003

Pro mě trochu srdcovka kvůli Bokové, je to naše novodobá diva, škoda, že k tomu ještě nedovede trochu hrát :) Jinak soundtrack jako víno, no co bych ještě tak dodal...světlé chvilky s Budařem, no a přátelé, to je asi tak všechno...jinak to je čistokrevná hovadina...dětské role nedokonalé a Taclík - radši nepravit nic - každopádně vzhledem k pozitivitě celého snímku nezbývají než tři, myslím, slušné hvězdy ()

AmikCZ

Jako rodiče dětí v podobném věku jsme se s manželkou u tohoto filmu hodně pobavili. Herci včetně dětí super. Je to odpočinkové, pěkně to plyne, jsou tam nečekané zvraty, je to vtipné, moc se mi to líbilo. ()

j1c2

No teda nic moc... Rozpačitý pocit, moc mě to nebavilo, holčičky hrály na můj vkus dost toporně, rodiče žádná hloubka, jen povrchní dialogy. Asi dva nebo tři dobré vtipy. Občas hezké záběry přírody. Děj nuda, občas nepochopitelné "odbočky" viz Kraus a jeho vycpaniny.. jaktože o tom pak Boková s někým aspoň nemluvila?...Chápu, že ve filmu nemusí být všechno vysvětleno doslova, ale tady přece jenom spousta věcí byla tak silně nelogická až mi to vadilo.. Zkrátka nic moc. ()

Spanki

Jednu hvězdičku za docela dobry fóry, byť dohromady to úplně nehraje. Druhou za zvládnuté herecké party. A třetí za hudbu Michala Hrůzy. ()

Fibonacci

Toto bolo také nesúrodé, a také nepodarené až som to vydržal pozerať celé do konca. Až ten film ako keby sa ma spýtal po tom všetkom: "Vy ste ma kukali?" ()

Korpy22

Proč máme neustále potřebu vytvářet trapno filmy o tom, že chlap je z Marsu a žena z Venuše. Chápu, že žensko-mužské stereotypy byly kdysi důležité, ale myslím, že žijeme v době, kdy už není potřeba. Dokáže se muž postarat měsíc o svoje děti. Samozřejmě že dokáže, vždyť jsou to jeho děti. Sledovat tenhle námět, že muž neví jak obstarat děti mi přijde směšný. Film je chvílemi vtipný, Taclík s Bokovou spolu taky fungují, ale bohužel jim to kazí velmi prvoplánový námět. ()