Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

HMTD

Dobrý film, naprostá spokojenost splnil co jsem od něj očekával, herecké výkony byli na české poměry velmi dobré, holčičky nehráli dokonale, ale co od nich v jejich věku mohu čekat. Jen tu scénu s psychopatickým umělcem a domluvenou schůzkou mohli trochu probrat. ()

jardas

Maličko zklamání. Ja bych si asi dokázal lépe do role tatínka představit Filipa Blažka, který by tomu přidal minimálně ještě jednu hvezdičku (líbil se mi ve filmu Probudím se včera a věřím, že tohle by mu také sedlo). Takhle to bylo....no chvílemi jsem měl problém uvěřit Marku Taclíkovi jeho roli. Ale jinak dobrý. Solidní tři hvězdičky. ()

sha.piro

Pro mě velice příjemné překvapení. Film mě bavil, ač jsem se ho, vzhledem k danému tématu týkajícího se prohození manželských povinností, tak trochu obával. Trapná scéna byla jen ta s prodavačkou při telefonování v obchodě s oblečením a zbytečná s ošklivým Kausíkem v jeho preparovacím sklepě, ostatní byly už jen normální, úsměvné a častokrát i vtipné. Škoda jen nasazení (pro mě herecky naprosto "tupého") Tomáše Hanáka. 65% ()

pesbara odpad!

no ty vole to je teda masox.Tam je špatně úplně všechno a je to taaaak blbý a ani Lišková to svým půvabem nezachrání, protože její hraní je absolutně katastrofální. Ona je taková dekorativní někam do kouta:o) Pánové tedy zdatně sekundujou. Na jejich místě bych doufal že se na to brzo zapomene. Příšernej marketingovej produkt ()

POETA.KNO

Další průměrný český film, škoda chyb, třeba uprostřed filmu barva na čele Kristýny, jednou vpravo podruhé vlevo :-D ()

M_crha

Televzní klišé , bez nápadu. Film nepřekvapí jede v takových klasických kolejích. Budař klasický slizoun. Taclík klasický hodný medvídek. Sedí to to dost na zadku. ()

Apofis28

Viděno z nouze, od půlky filmu ( jelikož prostě naše TV v pátek v hlavní vysílací čas nic nedávají...) a musím říct že mě to nijak nenadchlo, nijak nezklamalo, nijak nepřekvapilo, takový šedý průměr. ()

R.E.M.

Žádný zázrak, ale v konkurenci současných hrůz, které mají nepravdivou nálepku komedie, dobrý průměr. Důvěrně známá zápletka. V zápletce bych mínus neviděla, protože v podstatě všechna základní témata už byla zfilmovaná, obměňují se jen detaily, rámec příběhu a kulisy. Horší je, že v polovině komedie začala ztrácet dech a, možná se tu projevilo zoufalství autorů "co dál?", v druhé polovině se to hemžilo absurdními skeči (viz např. scéna s Krausem), které nezapadaly do příběhu ani děj neposunovaly. Mrzí mě nevyužité téma práce malířky a výtvarnice. Ale přes všechna popsaná negativa byl film Martin a Venuše příjemný pro lehké pobavení, odpočinek a relaxaci. Z hereckých výkonů - Kristýna Boková-Lišková a Jan Budař fajn, M. Taclík také. A jako bonus zcela skvělý Ľubomír Paulovič. ()

Terezka969

Možná jsem ovlivněná tím, že jsem to viděla bezprostředně po Svatý čtveřici, což byla fakt megasrajda. Proto jsem od dalšího českého filmu moc nečekala, podle mě to splnilo vše, co to splnit melo. Páteční oddychovka. ()

kodwin

Komentář píšu po druhém shlédnutí a musím si trvat na čtyřech hvězdách bez ohledu na nízké celkové hodnocení. Myslím, že je celkem důležité, v které životní fázi film shlédnete. Pokud vám není přes třicet a nemáte děti, tak se obávám, že půlka kouzla filmu je pryč. Některé věci jsou pěkně vystihnuty a já se u nich dobře pobavil. Jasně, film má své chyby, třeba toporně hrající dvojčata, scénář, který je dost předvídatelný atd. Ale já stavím na tom pozitivním - velmi zajímavý výkon Pauloviče, slušný výkon Taclíka a krása Bokové k tomu to není málo. A pak některé situační vtipy byly opravdu zábavné. Ale to už se opakuji, stejně jako v tom, že čtyři hvězdy pro tenhle český film jsou zasloužené. ()

grejfurt odpad!

Víte proč jsem tomu dal odpad? Je spousta cz filmů, které tady mají o hodně méně procent a jsou podle mého názoru daleko lepší. Pro mě tam byly dobré jen ty děti. ()

knoxwile100

Krystínce to občas slušně slušelo, ale to bylo asi všechno co mi na tom sedělo. Scénář jak z maturitní slohovky podprůměrného gympláka, aspoň to mohlo být vtipnější. Čekal jsem že to Budař pozvedne, ale taky se nestalo. Neurážlivé, ale podrůměrné... ()

Alvin

Pokud v něčem "hraje" Matonoha či mladý pan Kraus je to dobrá indikace vyhnout se tomu obloukem. Ani obsazení hlavních rolí neslibovalo mnohé, ale pak se objevily ty dvě malé holky a moje srdce zjihlo. Co to kecám, líbily se mi prostě ty jejich hlášky a jak nádherně si zpracovaly tatínka, neznalého kdy malé děti chodí spát nebo co večeří. Tak jsem trpělivě čekal jak si to vyvine a co se ještě stane. Samozřejmě se nestalo nic, zápletka s Budařem byla zcela nepřekvapivá a zbytečně prodlužovaná. Hrůzova muzika, jak jí normálně nijak neprožívám, to tentokrát vytáhla zpět na průměrnou známku. ()