• Gilmour93

Moulu Martina přikurtovat k baletní tyči, vyhaslou Venuši uspokojit na podlaze foyer Budařovy galerie a mě vystřelit na Pluto.. Počin omletý jak kameny na dně Colorada v Grand Canyonu, jenž směle házím do omšelého pytle s visačkou Marie Poledňáková, tzn. rozjívené dětičky, neschopní tatínci a frustrované maminky a mám vtíravý pocit, že jen u podobné sorty diváků může tato scenáristická topornost zabodovat..(22.4.2014)

,,JÁ, MARTIN VRÁŽIL, TVRDÍM, ŽE SE POSTARÁM O SVÉ DĚTI, PO DOBU JEDNOHO MĚSÍCE.…“ /// Rodinnej film pro dospěláky, ve kterým má mamka už po krk parchantů (i taťky), a tak se vsaděj, že taťka výměnu rolí neustojí. (furt lepší, než aby se k tomu postavila jako Romča) Taťka pak jede na plnej úvazek, parchanti zloběj, vlastně ne, chovaj se tím svým přirozeným způsobem a von je z toho … šak víte. Může to bejt i vtipný, ale přeci jen tyhle kousky má Poledňáková zmáklý líp. Přesto jsou tady věci, který pobavěj a jako vůbec největší plus vidím v sympatickým obsazení. Když už se mi zdá, že to všechno bere správnej směr, přichází syndrom vyhořelý matky, příběh se zase posouvá jinam a dojíždí do zdárnýho konce spíš setrvačností. Von tady vůbec tak nějak podivně funguje systém uvěřitelnosti. Ale co, rodinka je to sympatická a v českým filmu už bylo i hůř. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem schopná vydržet měsíc bez (svejch) třech malejch děcek. 2.) Individualitu dítěte buduju přes psí kostým. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(15.9.2013)

• Gemini

Typická česká komedie posledního desetiletí... no, možná že už dvacetiletí. Pokud jste ve světě filmu "noví", možná vás něco překvapí. Ale nemělo by, protože americké rodinné seriály jste museli potkat téměř na sichr. Klišé na klišé na entou, do toho občas probleskne Marek Taclík, jehož výrazivo je v některých situacích odzbrojující, ale nad tím vším se klene ukrutná neschopnost vybudovat něco jako smysluplné chování lidských bytostí. Za mě naprostá ztráta času, a to jsem tomu naštěstí nemusel věnovat plnou pozornost. Ale vlastně mi to přineslo jedno užitečné poznání: jestli se u nějakého (nejen českého) filmu dočtete, že v něm "nastane kolotoč humorných a nečekaných událostí", je to jasné varování, že máte svůj čas strávit s jiným výtvorem. I v daném žánru si můžete vybrat mnohem, mnohem lépe... 40%(14.11.2015)

• Ravi

Je to celkem milé a legrační, pokud jde o scény otce s dětmi a jeho otcem, ale jinak moc nechápu, nač ten zbytek měl vlastně být. Jako chápu, že si člověk občas musí pár věcí srovnat v hlavě, ale nechápu, čím by mě to mělo oslovit. Česká klasika posledních patnácti let, na kterou se fajn kouká, pobaví, ale za týden nebudu vědět, co se tam dělo, ani jak se to jmenovalo. Ještěže má člověk to ČSFD. 40% = 2/5(14.1.2017)

• klida

Ke značnému překvapení všech zúčastněných jsem u toho nemlatil hlavou do stolu, ale i tak je značně debilní, nevtipne, nudné a především zbytečné. Vše je podtrženo idiotskym chováním postav. Škoda, že se v něčem takovém zahajuje tak talentovana slečna, jako je Tereza Chlebovska. Kdyby se aspoň hlavní postava nejmenovala Martin. A jak k tomu všemu přijde chudák Iggy Pop?(12.3.2013)

• - Režisér Jiří Chlumský označil film jako rodinnou antikoncepční hororovou komedii. (tejna)

• - Na jeden z veselých okamžiků z průběhu natáčení vzpomíná Adam Dvořák se slovy: „Jednou ráno byla k snídani v cateringu spousta nutely. Bylo to přesně den poté, co ji rekvizitáři velmi nutně potřebovali ve velikém množství. Točila se scéna, ve které se náš filmový táta Martin (Marek Taclík) učil přebalovat…" [Zdroj: Turner] (oje)

• - „Zajímavostí filmu určitě je, že původně jsme měli do nejmladší role obsazeného úplně jiného chlapce. Dokonce už jsme s ním natočili i několik sekvencí. Původně se mu říkalo Péťa, ale museli jsme ho přejmenovat na Erika, aby lépe reagoval…“ říká Adam Dvořák, producent a střihač filmu, a dodává: „Malý Erik se totiž neprojevoval úplně tak, jak si režisér Jiří Chlumský a filmový táta Marek Taclík představovali. Ostatně bylo mu pouhých 7 měsíců. Náhoda tomu chtěla, že se Marek Taclík během jiných pracovních povinností poznal s rok a půl starým chlapečkem, jehož si přivedl a dokonale to fungovalo. Jméno Erik už mu však zůstalo po prvním chlapečkovi. Marek mu dokonce přirostl k srdci natolik, že se i dále navštěvují. Aby si nepletl tátu filmového a opravdového, sám si vymyslel pojmenování – pro Marka Taclíka strejda-táta a pro Kristinu Bokovou teta-máma." [Zdroj: Turner] (oje)