Tak nejdříve ty klady: pár chytrých dialogů, výtečné herecké obsazení, Taclík zvládnuvší svou roli na jedničku, vtipné situace, souvislý nekoktavý příběh. Za zápory považuju seriálové a reklamní vzezření celého filmu. Je to reklama na cestovku a některé produkty. Barva a kýčovité záběry. Celková nereálnost prostředí, v němž se to odehrává a vedlejší postavy, které jsou za každou cenu ujeté, aby film byl pestrý. Pár trapností. Celkově se však jedná o prostinkou lehkou komedii do letního kina a já s tím problém nemám. Pro diváky s dětmi určitě zábavnéjší. 60%(26.12.2013)

• Radiq

Komedia plná uřvanejch děcek, takže zaměřený je to na publikum, ktery má rádo filmy typu S tebou mě baví svět a tak. Párkrát se člověk zasměje, ale nic moc. Nejlepší je nejmladší děcko Erik a jeho inteligentní projevy a souhlasné přikyvování. Jinak vubec nevim, kdo teda měl být ta Venuše... asi jsem to nějak zaspal nebo co (což bylo docela lehky)...(18.1.2015)

"Chceš si povídat nebo se chceš hádat ??" -"Asi spát !!" ;) Když jsem v kině viděl trailer, tušil jsem, že mě snímek se stupidním názvem a sympatickým looserem, téhle škatulky se může se svým kukučem jen těžko zbavit, Markem Taclíkem, k němuž nemám sebemenších výhrad, v hlavní roli bude bavit, což se nakonec splnilo asi z poloviny, protože jak bývá u Chlumského zvykem, ne vše funguje tak jak by mělo !! Překvapivě i zajímavá a půvabná Kristýna Boková-Lišková se mi moc líbila, a to nemyslím jen scénu, kdy se nebála svléknout u rybníka, čímž však vlastně s pozitivy co do obsazení dospěláckých postav končím, protože pak už mě neštval snad jen jako vždy parádní Jan Budař, většina ostatních postav na mě působila neuvěřitelně otravně.. K nejoblíbenějším filmům Marie Poledňákové má Martin a Venuše stejně daleko jako Marek Taclík k Bradu Pittovi, o to však bylo moje překvapení větší, když jsem si prvních dvacet minut říkal, jak svěží, přirozeně vtipný a příjemný film se mi dostal do rukou.. Je třeba si však uvědomit, že většina fórků a gagů stojí a padá s dětskými hrdiny, jejichž repliky jsem si užíval se záchvaty smíchu, vše ostatní už působilo opravdu o poznání hůře, strojeně a nevěrohodně, což s ubíhajícími minutami očividně spělo k očekávaně trapnému a nevypointovanému konci, kdy už je to celé jen o setrvačnosti bez špetky nápadu, což na mě působilo dojmem, že na závěru scénáře pracovali kojenci !! Většina vedlejších linií také trpí naprostou postradatelností uvnitř příběhu, ta šílená s mladým Krausem budiž toho jasným důkazem, tvoří tak pouze tlustou vatu vyplňující hluchá místa, což však až příliš bije do očí.. Nakonec však film musím hodnotit hodně pozitivně, i díky skvělému soundtracku Michala Hrůzy, rozhodně jsem se bavil, mrzí mě jen naprostá nevěrohodnost, která jasně kontrastuje s cíli, které tvůrci tohoto rádoby rodinného kousku měli..(17.9.2013)

"Vy si asi myslíte, že jsem idiot, ale já jsem skvělej." Způsobů balení něžného pohlaví je spousta a ten Martinův dokonce zafungoval. Velká gratulace. Jenže s dětmi se svět začíná točit výrazně rychleji a to spousta jedinců, včetně mě a Martina, netušila. Takže já jsem se zhlédnutím tohoto snímku musel počkat do doby, kdy si mé ratolesti dokáží samy napsat domácí úkol, pustit počítač a někdy se i vyčůrat. A udělal jsem dobře, neboť s lehkým časovým odstupem, a částečnou ztrátou paměti, hodnotím kousky svých dětí jako roztomilé a na Martinovy pokusy nezešílet hledím s velkým pochopením. Dokonce jsem se u toho nejednou zasmál a to není tak špatné.(14.3.2016)

Děj je obyčejný, scénář nijak výjimečný. V dialozích často převládají dětské vtipy, scénky a nic až tak smysluplného tam není. Je to vlastně taková milá a vtipná komedie o ženské, rodině a krizi v manželství :-) Oddychovka u které se člověk pobaví. Druhá půlka mírně strádala.. Hudba je fajn. Objektivně to je takový průměr, ale za Kristýnu zvednu na 70%.(13.6.2013)

• - Na jeden z veselých okamžiků z průběhu natáčení vzpomíná Adam Dvořák se slovy: „Jednou ráno byla k snídani v cateringu spousta nutely. Bylo to přesně den poté, co ji rekvizitáři velmi nutně potřebovali ve velikém množství. Točila se scéna, ve které se náš filmový táta Martin (Marek Taclík) učil přebalovat…" [Zdroj: Turner] (oje)

• - O obsazení Tomáše Pokorného se postaral Marek Taclík, který se sním setkal na natáčení seriálu Vyprávěj  (od r. 2009) a sám ho doporučil produkci. (Olík)

• - „Zajímavostí filmu určitě je, že původně jsme měli do nejmladší role obsazeného úplně jiného chlapce. Dokonce už jsme s ním natočili i několik sekvencí. Původně se mu říkalo Péťa, ale museli jsme ho přejmenovat na Erika, aby lépe reagoval…“ říká Adam Dvořák, producent a střihač filmu, a dodává: „Malý Erik se totiž neprojevoval úplně tak, jak si režisér Jiří Chlumský a filmový táta Marek Taclík představovali. Ostatně bylo mu pouhých 7 měsíců. Náhoda tomu chtěla, že se Marek Taclík během jiných pracovních povinností poznal s rok a půl starým chlapečkem, jehož si přivedl a dokonale to fungovalo. Jméno Erik už mu však zůstalo po prvním chlapečkovi. Marek mu dokonce přirostl k srdci natolik, že se i dále navštěvují. Aby si nepletl tátu filmového a opravdového, sám si vymyslel pojmenování – pro Marka Taclíka strejda-táta a pro Kristinu Bokovou teta-máma." [Zdroj: Turner] (oje)