• Kamca_

Začátek filmu se mi docela líbil. Až tak po hodině jsem si uvědomila, že už děj moc nevnímám a ani nesleduju. Začalo mě to nudit. Čekala jsem, že to bude víc koukatelný. Herecké obsazení bylo sympatický a hudba od Michala Hrůzy se mi taky líbila. Jinak je to asi tak všechno. Přijde mi, že nepovedených českých filmů je nějak moc a těch povedených málo ... 40%.(2.11.2015)

• Radko

Do rôsolovitej hmoty trápne sladkých českých rodinných komédií, ktorej ikonickým predobrazom a svetlým vzorom je komédia Marie Poledňákovej "S tebou mě baví svět", pribudol ďalší prírastok. Tentoraz je to o oživení rutinou zvetraného viacročného manželského zväzku. Hlavnou mantrou filmu je: Nové auto do rodiny - rodina bude šľapať ako hodiny! Ale sú tu i poučky vystrihnuté z článkov poskytujúcich instantné návody na životné problémy: Úspech na manažérskom poste sa zvýši, ak sa jeho nositeľ podieľa aj doma na výchove potomkov. Pracovníci riadiacich štruktúr sú v jednom kole, nemajú čas na nič, trpia psychickými problémami - je potreba z času na čas vypnúť, vyskúšať home oficce. Vplyv ruského kapitálu je značný, no jeho nositelia sú len opilecké figúrky, koriace sa všetkému západnému. Umelci chľastajú, alebo tvoria sračky, ich mecenáši sú vypočítaví hajzli, pracujúci s túžbami más po "pravom umení". Neúspešní maliari sami seba považujú za tých pravých, ich rajónom je dedinská krčma, radi radia z výšin umeleckého nadhľadu potomkom. Navyše, predely filmu kochajúce sa v ľúbivých leteckých záberoch na českú krajinu v objatí lepkavo príjemnej piesne len ukotvujú celý film skôr kdesi v oblasti spotrebného marketingového produktu ako zábavného filmu.(9.6.2014)

• Kimon

Po zhlédnutí: 1) Také jste měli pocit, že v Praze se nepohybují jiné vozy, než samé Mercedesy a jeden bílý Porsche? ........ 2) Řekli jste si také, že úplně všechny "dospělácké" filmové postavy jsou poněkud "na hlavu padlé" a normální jsou snad jen ty dětičky a že komedii dělá inteligentni vtipný dialog, nikoliv praštěnost navíc přehrávaná? ...... 3) Taky si myslíte, že firmou Mercedes investované peníze do sponzorství tohoto filmu jsou vyloženě vyhozené peníze? .......................................................... POKUD JSTE SI ODPOVĚDĚLI NA VŠECHNY OTÁZKY "ANO", pak asi považujete tento filmový počin stejně jako já za velmi nepovedenou a nudnou komedii.(22.9.2013)

• zette

Myslim, ze tento film dokaze ocenit asi jen nejaka shrbena matka, ktera si mysli, ze je take na vse sama. Uz ale muze mit problem se ztotoznit s hlavni predstavitelkou (Bokova), ktere mj. staci sve deti videt jednou za mesic. U filmu jsem se nesmal, nebylo cemu. Chlumsky je jako 90% nasich reziseru, letecke zabery, letni idylky, pisnicky, spatny scenar a nulova originalita. Herci vetsinou taky spatni, hlavne Stivinova, Hanak. Film nema co nabidnout.(17.11.2013)

• Olík

Ze zhlédnutí dalšího z Chlumského pokusů dostat se do širšího diváckého podvědomí jsem si odnesl pouze to, že by Kristýna Boková-Lišková i po třech filmových dětech stála za hříšek (stejného názoru byla zřejmě i postav hraná Janem Budařem) a když už nevíte kudy dál, tak vsaďte na děti a ony Vám svou bezprostředností nějaký ten bodík uhrají. Trochu málo, že? Tak teď to zkusíme s Doktory z Počátků :((14.10.2013)

• - O obsazení Tomáše Pokorného se postaral Marek Taclík, který se sním setkal na natáčení seriálu Vyprávěj  (od r. 2009) a sám ho doporučil produkci. (Olík)

• - Ve scéně, kdy Vendula (Kristýna Boková) utíká oknem od Daniela (David Kraus), nemá kabelku, avšak později u auta ji opět má. (M.B)

• - Režisér Jiří Chlumský označil film jako rodinnou antikoncepční hororovou komedii. (tejna)