• BeranSon

V poslední době je na tom česká kinematografie dosti nestále. Občas se podaří natočit nějaký ten film, který je skutečně hodnotami nadprůměrný, jenže zbytek dopadá jako Martin a Venuše , či dokonce hůře. Tím nechci nijak naznačovat, že by tento snímek byl nějak enormně špatný, jen že není prostě nijak záživný, nemá vtipné ani citlivé momenty, nemá nic co by mě na filmu přitahovalo, co by mě chytlo... Když je film takto neokořeněný, tak jeho sledování pro mě nemá patrně žádný smysl, ovšem po konci tohoto snímku, jsem měl pocit celkem příjemný a zaplať pánbůh, že jsem se v některých scénách našel. - 4/10 -(25.4.2015)

"Vy si asi myslíte, že jsem idiot, ale já jsem skvělej." Způsobů balení něžného pohlaví je spousta a ten Martinův dokonce zafungoval. Velká gratulace. Jenže s dětmi se svět začíná točit výrazně rychleji a to spousta jedinců, včetně mě a Martina, netušila. Takže já jsem se zhlédnutím tohoto snímku musel počkat do doby, kdy si mé ratolesti dokáží samy napsat domácí úkol, pustit počítač a někdy se i vyčůrat. A udělal jsem dobře, neboť s lehkým časovým odstupem, a částečnou ztrátou paměti, hodnotím kousky svých dětí jako roztomilé a na Martinovy pokusy nezešílet hledím s velkým pochopením. Dokonce jsem se u toho nejednou zasmál a to není tak špatné.(14.3.2016)

• Hanys_

Není nad pořádnou českou komedii (ou, wait). Martin a Venuše na mě působil jako příběh z televizních bakalářů (jednak provedením a jednak tím dějem). Na dětskou komedii málo vtipné, na manželské drama zase moc odlehčené, takže výsledkem je neurážející ale taky ne moc zábavná sbírka všemožných product placements. 3.5/10(18.9.2013)

• berusche

Tak já s dokážu vžít do toho, jak to vypadá v běžných rodinách a také věřím, že kdy dva dělají totéž, není to totéž. Ale trochu mě mrzí, že veškerý potenciál byl zabit, a to i herců - špatným scénářem, který je nejen nudný, otřepaný a vlastně bez zápletky, ale také nedostatečný co do samotného námětu. To se prostě nedá nic dělat.(3.1.2014)

• Martyna

Spíš fraška než komedie. Křečovitej scénář skřípe od začátku, chemie mezi manželi a zároveň nevlastními sourozenci (ehm, vážně?) není žádná, začlo to celý nepřesvědčivě – M. Taclík se v roli uvedl jako totální trotl, no ona později působila stejně. K tomu nezbytný pokusy o hru na city diváků (ty malý holky a jejich dialogy). Hodně unylá rodinná komedie, kde je vtipnejch míst pomálu. Dokoukaný natřikrát.(19.7.2014)

• - „Zajímavostí filmu určitě je, že původně jsme měli do nejmladší role obsazeného úplně jiného chlapce. Dokonce už jsme s ním natočili i několik sekvencí. Původně se mu říkalo Péťa, ale museli jsme ho přejmenovat na Erika, aby lépe reagoval…“ říká Adam Dvořák, producent a střihač filmu, a dodává: „Malý Erik se totiž neprojevoval úplně tak, jak si režisér Jiří Chlumský a filmový táta Marek Taclík představovali. Ostatně bylo mu pouhých 7 měsíců. Náhoda tomu chtěla, že se Marek Taclík během jiných pracovních povinností poznal s rok a půl starým chlapečkem, jehož si přivedl a dokonale to fungovalo. Jméno Erik už mu však zůstalo po prvním chlapečkovi. Marek mu dokonce přirostl k srdci natolik, že se i dále navštěvují. Aby si nepletl tátu filmového a opravdového, sám si vymyslel pojmenování – pro Marka Taclíka strejda-táta a pro Kristinu Bokovou teta-máma." [Zdroj: Turner] (oje)

• - Při natáčení jedné scény si drobné role vyzkoušeli čtyři výherci soutěže týdeníku „TV magazín“. Jednou z nich byla i pětadvacetiletá servírka píšící do internetových novin, která využila pauzy mezi natáčením pro rozhovor s Janem Budařem. (Olík)

• - Kristýna Lišková-Boková je ve scéně, kdy její postava nahá vchází do rybníka, zastoupena dublérkou. (janekrubes)