Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ruská okupace Norska, posvěcená Evropskou unií, trvá již 63 dní. Premiér Jesper Berg se tak ocitá pod narůstajícím tlakem novinářů. Zároveň slaví narození dítěte, a v opojení z události prohlásí, že do druhého dne oznámí datum, kdy ruská vojska ze země odejdou. Jenže jednání s ruskou velvyslankyní Sidorovovou ztroskotají kvůli zdánlivě bezvýznamné události. Čečenský azylant Elbek Musajev totiž autem srazil ruského občana. Rusové to považují za teroristický čin a odmítají jednat, dokud jim Norsko Musajeva nevydá. Delikátní vyjednávání a Musajevův výslech dostane na starost člen premiérovy ochranky Djupvik, jemuž jako jedinému ruská velvyslankyně důvěřuje. Zachránil ji totiž před atentátem... (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí epizoda mi přišla malinko slabší oproti předchozímu dílu, ale určitě tím nechci říct, že by byla špatná. Zase jsem se výborně bavil, jen mě už začínají otravovat všudypřítomní Čečenci. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Když Čečenec zabije Rusa, věřte mi, že to není náhoda." Není? Je? Pravdu mají samozřejmě Rusové, protože jsou lépe vyzbrojeni. To není třeba zpochybňovat. Ovšem mě v této epizodě rozhodně nejvíc zaujalo, jak se dá politicky zatlačit na justici, aby na chvíli zapomněla na svou nezávislost. U nás by to samozřejmě zařídily peníze, ale tady je Norsko a to začíná ohýbat svá záda s pusou plnou politické korektnosti. A to se mi líbí, protože tak by se to v případě skutečné okupace určitě dělo. ()

Reklama

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je vidět, jak seriál dobře zachycuje současnou atmosféru. Jednou se Norům něco povedlo, to je co říct. Jen se bojím, aby to neodráželo současnost až, resp. aby jí to nepředvídalo. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama