Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Brandon

Nejsem si jistý, jestli to byl to film nebo spíš příšerná halucinace. Nekontrolovaně rotující obrazy, příběh vyprávěný po zpátku, který vede diváka od následku k příčině, výplachová hudba a extrémně realistické podání brutální vraždy a znásilnění Monicy Bellucci. Noé dospěl na hranici vkusnosti, možná šel i kousek za ní. ()

Brain-D

Velmi realistický a působyvý snímek, ve kterém vidíme co vše čas dokáže zničit. Naprosto zručně natočené, ale v pár dialozích jsem se bohužel trochu stratil. Plně chápu hodnocení. Ale rozhodně to není bezduchý film o jednom velkém znásilnění v podchodě ! ()

Eleanor05

Nejzvrácenějším prvkem na tomhle filmu je totálně roztřepaná komíhající se kamera v první třičtvrtě hodině. Ta je fakt na zvracení. Jinak jde syžet pozpátku, což není nic až tak originálního. Nějak jsem nepochopila, co bylo cílem snímku... ()

L_Johnny

Asi jsem taky zvrácený, ale musel jsem si tento film pustit ještě jednou. Vynikající kamera, pocity nevolnosti, skoro bezmoci, jo to fungovalo. A ta brutalita, oceňuji. Režisér mě velmi zaujal, vzpoměl jsem si na jeho snímek "Vejdi do prázdna", ten jsem neviděl celý, takže nemohu posoudit jeho kvalitu (to podstatné z filmu jsem neviděl). Nyní mám ale chuť shlédnout jeho tvorbu. Tento kousek mi zůstane v paměti hodně dlouho. ()

Yoda sama

Stelesnená filmová závrať, drsná, výnimočná na viacerých frontoch. Myslel som si, že po všetkom hlavnom dianí bude posledná pól hodina nudná vzťahovka, ale emócie sa ešte prehĺbili a najmä záverečným odhalením. ()

davidek

Jsem hodně znechucen. Nechutná scéna znásilnění mě přiměla k tomu, že jsem film vypnul. Začátek hodně zmatený-hlavně kamera kvůli které máte velké problémy vůbec zjistit co se děje. Ani ta jedna hvězdička se mi nechce dávat, ale ta je za snahu. Ani by mi nevadilo, kdyby takový film nebyl. ()

Ichabod

Jeden z nejlepsich francouzskych filmu co jsem mel moznost videt, prestoze veskrz jsem si film rozdelil na "pred" a "po" znasileni, tak kazda cast ma sve kvality. Mne osobne se ze vseho libi nejvice sceny z nocniho, klubu kde je Bellucci svudne sexy a Cassell zase krasne "sjety" a cesta metrem, kde se skvelym zpusobem rozebira lidska sexualita. Konec je jen krasna predehra, ktera zpetne sebere i tomu nejotrlejsimu divakovi usmev na rtech. Krasny vztah a spokojenost, ktery nekdo rozsekal na maderu, nasledkem ceho se muze milenec zmenit na zvire, ktere se chce pomstit....nebo se clovek jako zvire narodi? Velice silny film. ()

MI-380

Originální, pro mě ale samoúčelný experiment. Cesta proti času, od krvavých odporností v gay klubu přes zběsilé pátrání, drastickou zásadní scénu, divoký mejdan až k jakési idylce na konci-začátku. Od rudé roztřesenosti k zelenému klidu. Opravdu originální, ale těžko sledovatelné, stojící na několika polodokumentárních a silně natahovaných scénách, za nejnestravitelnější považuji patnáctiminutové hledání Roupa. Už bych to nechtěl vidět. 50%. ()

strelenaL

Už jenom z překladu filmu Ireversible je mi špatně. Ale tím to opravdu končí. Gaspar Noé zůstane asi pro mne trochu podivínským režisérem, který je při natáčení snad pokaždé zhulený či sjetý. Protože on filmu dodá několik dimenzí. Až si člověk připadá, že jede na drogách s ním. Ale k filmu námět originální až příliš drsný, herci úžasní (obzvlášť Vincent Cassel a Monica Bellucci). No prostě klobouk dolů před mistrem filmových iluzí G.Nóe. ()

Pedross800

Z té rotující, tančící a šílené kamery motá se kebule. Od konce po začátek, od psychedelického inferna v gay klubu po idylické milostné hrátky a rozkvetlou louku vinoucí se a někde mezi uprostřed brutální akt znásilnění nasnímán zcela nehybně. Originální a zvláštní to pochutina, při které cestuji i já sám dopředu, dozadu, snažíc se dovtípit co nejvíce. Emoce zpřeházené ještě více, kde idylka je, člověk od konce jdoucí se nezasměje. Syrové, drsné a ne každý se dojme. ()

Death

Tento film je velice divny. Jestli bylo hlavnim cilem tohoto snimku sokovat, tak se mu to povedlo. Opravdu hodne syrove, nekdy az brutalni. Zvlastni je hlavne zpusob vypraveni-konci to happy endem, jenze to vlastne neni konec ale zacatek, protoze film zacina koncem a konci zacatkem-mota se vam z toho hlava?To nic, mne taky :). Kazdopadne vcelku originalni dilko, ktere na vas opravdu zapusobi na dlouho. ()

Pit

ÝNECÁRVZ ej ýlec mlif !!! V etnemom ainenlisánz mos lam tkaf ýlz ticop irp ukdúlaž a isa yb mos lob ýnpohcs um kat ťibzor uvalh ja aj !!! arreduch XELA "acinoM". erboD um kat !!! Vždy hovorím, že takýchto treba "rezať" a "soliť" im to urezané !!! Určite dobrý filmový zážitok, výstižný názov aj kvôli sledu filmu aj aj so sociálneho hladiska naozaj ZVRÁCENÉ. U mňa rozporuplné hodnotenie 75 percent. ()

Krasus

Je to zvláštní,ale ten film mě nadchl a přtom jsem měl po celou dobu jeho sledování nepříjemný pocit v žaludku a v jednu chvíli jsem myslel,že už to dál nevydržim(samozřejmě znásilnění).Hned ze začátku na nás velmi drsně zaútočí skvělá nicméně velmi nepříjemná kamera,působivá a výtečně zakomponovaná hudba a hlavně zajímavé postavy,brilantně zahrané.Upřímně,tenhle snímek neni pro každého,přesto by si ho ale nikdo neměl nechat nechat ujít,zvlášť ti se silným žaludkem. ()

pfa

Ohromující film. Sekvence příběhu poskládané pozpátku. Šokující, rychlé, výborné a zároveň pomalé, nudné a všední. Ta "zmatená" kamera, spolu s hudbou a "zvukem", odvádí pro tento film asi ten největší kus práce. Ano, čas všechno zničí. Ovšem pozor. K tomuto filmu musíte správně přistoupit. Jakmile ho budete vnímat v jiném, odvráceném měřítku, nebude patrně vaše hodnonecí daleko od odpadu... [7/1O] (Irréversible, FRA, drama) ()

hot_spot

Nápis "ultimate trip" na plakátu ke Kubrickově Odysee, který se při závěrečné sekvenci dvakrát objeví v záběru, celkem jasně shrnuje podstatu celého díla. Irréversible je jedna dlouhá a trýznivá cesta pohrávající si s našimi postoji k sociálním normám a nutící nás odvracet oči od zobrazení temnějších zákoutí lidské psychiky, o kterých sami víme, ale naučili jsme se je přehlížet. Stavebním pilířem jsou tu dva elementy - zaprvé dynamická kamera, která místy ve spojení s "hudební" stránkou vytváří jen těžce stravitelnou a dusnou atmosféru a místy zas sleduje události s neméně znepokojujícím stoickým klidem (znásilnění). Zadruhé to jsou NESKUTEČNÉ herecké exhibice, kdy ze sebe aktéři musí v několikaminutových záběrech beze střihu vyždímat více emocí, než běžný herec obvykle předvede za celý film. Exceluje tu v podstatě každý a nejvíce uhrančivá je pochopitelně ústřední dvojice, která by si za své nasazení zasloužila aspoň pět Oscarů. Takhle důkladně mě vymáchalo ve špíně snad jen Requiem for Dream - na plný počet bohužel nejdu, protože poslední půlhodina (především scéna v metru) už svou sterilností opravdu nepříjemně zabíjí prožitek z filmu. Stejně tak se nemuselo tolik tlačit na pilu s kamerovými hrátkami - když jsem si po skončení znovu pustil úvodní sekvenci, sedla na mně z toho všeho pořádná migréna. K verdiktu krásně poslouží motiv pohybu kamery po spirálovité trajektorii na začátku a konci filmu - vtáhne a nepustí. ()

Almásy

dosť silný zážitok pre mňa. pri mnohích momentoch samoúčelné až hanba, ale určitu silu to malo. vynikajúci cassel, zaujímavá technická stránka a brilantný záver. le temps detruit toi. ()

standsiller

Šaty sú tenkou hranou vášne, ale i násilia. Napriek tomu sa stávajú niečím, na čom si človek dáva nadmieru záležať. Človek prostredníctvom svojich šiat chce často vybudovať v zrakoch ostatných obdiv, túžbu, rozčarovanie, pochybnosti, alebo sa chce do nich skryť a prerozprávať cez ne klamstvo o sebe samom. O niečom podobnom , no s menším podielom slov rozpráva tento film, ktorý naturálne vykresľuje vysoké stupne ľudského hriechu. Rovnako odkrýva nám desivo príbuznú tvár násilia čo v divákovi vyvoláva pocit strachu o seba samého cez stupeň bežnosti vnímania hriechu. Príbehy denného poriadku totiž až príliš často rozprávajú o obetiach násilia na to, aby človek pred každým takýmto činom kládol dlaň na svoje rozčarované ústa. Neopakovateľný zážitok sa vrýva do mysle diváka najmä vďaka nevšednej réžii Gaspara Nóea - takmer dokumentárna autentičnosť ! Spolu so skúsenými kameramanskými trikmi dokázal porozprávať omnoho viac, než postavy samotné. Na malé trhlinky v rámci scenára výborný film. ()

Heraldika

Nomen omen. Samozřejmě se nejedná o nějvětší nářez všech dob, ale je třeba si uvědomit, že tento snímek běžel v klasické distribuci. Pro mnoho lidí velmi nestravitelné, odchody z kina v polovině filmu (během nejdiskutovanější pasáže) standardní. Co dodat? Snad jen, že snaha šokovat číhá z každého záběru. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července