Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

AloeB

Film, který jede pozpátku. Včetně závěrečných titulků, které jsou tím prvním co ve filmu vidíme. Naštěstí toto ale není to jediné, čím by vyčníval a byl výjimečný, od Zvráceného čekejte daleko víc. Poznali jste někdy emocionální dno? Zde se k tomu minimálně přiblížíte.Jakpak by taky ne, něco takového se obvykle netočí a pokud ano, tak ne tak vydařeně. ()

Dvorisek

Zvrácený, název filmu naprosto vystihuje i jeho charakter. Nesnesitelné kamerové posuny doprovázené nesnesitelnými zvuky, děj, který skáče z konce na začátek, melancholie, špína a krev se budou snažit vás co nejvíce odradit, avšak čím déle se budete dívat, tím více se bude kyvadlo obracet na druhou, již krásnou stranu. Kontrast jaký film dokáže nastolit je bravurní a stojí za to si jej užít! Pokud jste jedni z těch, kteří jsou schopni najít zalíbení i v odpornosti, tento film je právě pro vás. O statickém záběru v podchodu jste nejspíš slyšeli z videí typu "10 nejodpornějších scén ve filmech", které vás sem nejspíše i zavedli. Tak se tedy připravte a náležitě vychutnejte. Jakožto velký fanda Gaspara řadím tento film minimálně do top 3 z jeho produkce. ()

DAPDO

Že je film natočenej pozpátku ve stylu Mementa mi nevadilo. Ale Memento točil Nolan a tohle točil fešák, u něhož mám vzhledem k ostatní tvorbě tak trochu pocit, že je úchyl. Naprosto strašná první půlhodina, kdy se kamera otáčí, naklání, bliká světlo, není skoro nic vidět, do toho slyšíte jakejsi zvuk sirény - tohle všechno ve mě vyvolalo pocit, že jsem ožralej a motá se mi hlava. V zajímavostech jsem se dočetl, že to bylo schválně, aby se u diváků vyvolala nevolnost...nechápu proč, nevolnost se dostaví u další desetiminutové brutální scény znásilnění v podchodu. A pak už se nic neděje. Natočit v tomhle případě příběh pozpátku se nevyvedlo, být to naopak, tak by Zvrácený gradoval ke konci, takhle se na rozuzlení podíváte hned na začátku a ještě z něho díky kameře máte hovno a posledních 30 minut posloucháte kecy o ženským orgasmu, koukáte na kozy Monicy Bellucci a občas se ukáže i péro Cassela. ()

Razzor_82

"Zabij ho!" Nikdy nenechte svou kočku odejít domu z večírku bez doprovodu. Venku se totiž toulají úchylná zvířata. Může to mít fatální následky. Cassel je nucen vzít pomstu do vlastních rukou, když mu pasák dojebal krásnou Bellucci. Obrácené plynutí času je má kouzlo. Máme tady několik silných momentů, které nikdy nevymažu z hlavy. Vizuálně odporný gay bar Rectum je jedno růžové peklo. Točící se kamera a dotěrný zvuk vyvolávají u diváka pocit úzkosti. Rány hasičákem do ksichtu zvrácené zrůdy ve mě vyvolávají pocit radosti. Surový akt znásilnění je nekonečně dlouhý. Příběh je mrazivě reálný. Silné umělecké krimi dílko, které každému nesedne. 8/10 ()

HawkeyP

Hodně buřičské a znechucující. Je třeba vyslovit uznání všem hercům, že do něčeho takového šli. Bohužel, stále mi nějak uniká, co a komu chtěl autor filmu sdělit. Navíc je pravděpodobné, že ani silně provokativní, násilné a odhalující scény (nahá M. Bellucciová v závěru filmu je skutečně kouzelná) rozhodně nezabrání tomu, aby film do několika málo let upadl v zapomnění. ()

chaturga

Bez střihů, realistické až to bolí. Úžas a úžas a zase jen úžas. Vůbec nejde o děj ani nic podobného. Film ukazuje pouze surové bití a znásilnění a pomstu manžela. Nic víc, nic míň. A to že jde film pozpátku, to je dobře. Aby ti co na takovéhle filmy nejsou stavění, hned po hasicím přístroji vypnuli DVD. A to hlavní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Všichni vše rozepisují do detailu a nikdo nenapsal, že přes tu všechnu hrůzu nakonec umlátili hasičákem někoho úplně jiného, než toho, kdo jí to udělal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O to v tom filmu jde především!!! Pomsta nic nevyřeší, alespoň v tomto případě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Eyron161

Nemám problém s filmy, kde je explicitně zobrazováno násilí. Tady mi to však často přišlo samoúčelné a nereálné. Celý stěžejní akt znásilnění natočený na jeden záběr měl svoji sílu, ale z filmu jsem příliš silně cítil potřebu šokovat za každou cenu, která se marně snažila maskovat chabý příběh a nulovou myšlenku. Na druhou stranu retrospektivní pojetí, kdy se děj odehrává pozpátku bylo zajímavě zpracované a vtáhlo mě do děje. ()

HonzaMag

Dovolit si na Moniku Belucci, tak to fakt někdo hodně přehnal... Dej mu jednu za mne! Syrový, naturalistický snímek vyprávěný pozpátku s pro mne otravnou "opilou" kamerou. Trochu jsem si vzpomněl na naše první začátky s ruční kamerou ... Největšího úspěchu docílil bratr, když odložil kameru na pařez a zapomněl ji vypnout - to byl dokument ... :-) ()

SPDB

Motá se mi ztoho hlava, ale funguje to a dlouho na to budu vzpomínat. Velmi zajímavý film a nejen kvůli svojí brutalitě. ()

Primavera

Rozmazané zábery v rýchlom slede za sebou a dejom nenáročná kriminálka natočená odzadu ... Súčasná kritika nedokáže rozlíšiť umenie od toho, čo ním nie je, pretože aj keď súčasné umenie integrujeme do všeobecných dejín umenia, postmoderna nie je dokončená a tak stále ostáva priestor k tomu, aby sme sa k nej vyjadrili. A tak sa vyjadrujem! Keďže som nepochopila myšlienku umeleckého zámeru, dokonca mi to vôbec nepripadá umelecké, len ako bláznivý úlet tvorcu, aj keď brutálne scény neboli samoúčelné (btw rozmlátenie ksichtu hasiacim prístrojom musí byť parádna zábava pre frustrovaného referenta bezpečnosti práce, haha), ale rozhovory medzi nimi mi pripadali ako bezmyšlienkovitá vata, tak pokojne dávam len jednu hviezdičku. ()

Theker

Ešte teraz ma bolí z tých nizkych frekvencií hlava.... ale k filmu: silné pasáže zo začiatku (teda vlastne z konca) sú naozaj silné, no ku koncu snímku to už je len slabá káva, ale keď si zoberieme film ako celok, tak je to podarený filmový experiment. ()

Dovlatovka

Problém Zvráceného je v tom, že jeho obrácená lineárnost jde od nejsilnějších momentů k těm, které nejsou slabé, ale na konci, po všem v tunelu a v gay clubu, už prostě nevyzní. Cassel jako vždy skvělý a Belluci nádherná. Ve srovnání s o 2 roky starším Mementem však Zvrácený jednoznačně prohrává. ()

Panacek

Tvrďárna všech tvrďáren. Čas všechno zničí - to je to, co ve skutečnosti děsí většínu lidí víc než pako, který po každý vraždě matlá na zeď krví jméno jednoho smrtelnýho hříchu. Svědek násilí prchající z průchodu kamsi pryč, to je ta pravá hrůza dnešní doby, ne Hannibal Lester...5.hvězda za Sedmou na konci, vlastně na začátku. ()

kwaicheng

Co se týče obsahu: nechutnej zmrd znásilnil holku, potom jí zkopal a zmlátil do komatu. Její debilní manžel se chtěl pomstít, místo toho mu zmrdovo kámoš zlomil haksnu a chystal se ho vojet, čemuž zabránil manželovo kámoš, kterej zmrdovo kámoše umlátil hasičákem. Zmrd se směje aneb jak to ve světě chodí. Konečně skóre zůstává vysoko ku prospěchu zmrdů. Navíc koukat se na to je slušně řečeno silný negativní emocionální zážitek. Co se týče formy: Měl jsem pocit, že i kameramana někdo během natáčení jebal, protože se obraz neustále mele a otáčí, což vytváří velmi nekoukatelný film. Suma sumárum - hnusné téma, hnusně zpracované. ()

Sign odpad!

No po dalším shlédnutí, katastrofa, film tak nechutný, temný a zlý až se mi z toho dělalo špatně, o čem to jako proboha bylo??? Scénář? Ono to má i scénář? ()

Nocturno culto

Nějak nevím co k tomu říct,zkraje jsem v tom měl trochu zmatek,než jsem pochopil jak je film zamýšlen,pak už to bylo v pohodě...je to fakt nářez-znásilnění je obzvláště hnusná pasáž :-(...Monica Belucci je moc krásná ženská..... ()

Polnoch

Slabý, nudný film ktorý nemá čím zaujať. Nečakajte žiadne šokujúce a násilné scény, ak nie ste nejaká slabá nátura, tento film s vami ani nepohne. ()

bono22vox

Okázale provokativní pohled do nejtemnějších končin současného velkoměsta. Extremně násilné drama s M. Bellucci vydrží sledovat jen opravdu silné povahy... ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července