Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

vincchuppo

Znásilňovací scénka je nejnadupanější na ujetý hlášky. Inverzní postup při odhalování scén a posloupnosti je také zajímavý. Všeobecně mě to docela bavilo, i když občas nebyla příjemná kamera. :D ()

Honzeechec

Čekal jsem něco chytrýho ve stylu Mementa, dostal jsem sugestivní dávku hnusu a zla. Párty v Rectu je mastrštyk á la 8mm, znásilnění je už asi moc i na mě. Běh pozpátku není samoúčelnej, poslední scénka z "domácí pohody" je ve výsledku mnohem zlověstnější než rozmlácení hlavy hasičákem. Rozhodně nezapomenutlná podívaná, kterou už ale nikdy znovu vidět nechci. BTW od Noeho klipu ke Caveovi jsem čekal DALEKO víc... ()

degster

Striedmy príbeh so super naráciou, šialená kamera so zvrátenými scénami. Autorský film, ktorého existenciu treba skrátka prijať. ()

spacylemon

takovejdle film se může líbit leda tak naprostýmu pseudointelektuálnímu úchylovi! ... já sám to musím vědět nejlíp, žejo. jakožto simulátor centrifugy je ale bezkonkurenční a pasáž z gayklubu? totální GET REKT! ()

Maximilianus

Zo začiatku mi vadila neustále sa točiaca kamera, avšak rýchlo som začal chápať, že presne takýto štýl snímania výborne pasuje a dotvára celkové vyznenie filmu. Taktiež som si myslel, že ma film nešokuje, ale páčilo sa mi, že bol dej časovo obrátený, a taktiež bitkárska scéna v klube ako aj samotné znásilnenie boli urobené veľmi vierohodne a brutálne. Trochu škoda, že zhruba od polovice bol ten dej čajový, ale stále výborne dopĺňal atmosféru a hlavnú pointu filmu. 7,5/10. ()

-henry-

Myslím, že vyčítat Zvrácenému jednoduchý příběh není vůbec na místě a už podle zdejších zhnusených reakcí je jasné, že o scénaristicky pečlivě vykonstruované story, zde opravdu nešlo. Zato snahu o šokující experiment musím ocenit: snoubí se zde naturalizmus, čistě filmové postupy, které s realitou nemají nic společného, a jasná režisérská vize s velkou mírou improvizace dávájící dohromady spoustu originality (v prožitku i v postupu natáčení). ()

crjules

Pusobivost onech dvou, zde nejcasteji zminovanych scen se neda zaprit, diky tomu se film jen tak nezapomene, take napad a odvijeni pribehu pozpatku mi prijde povedene // lepsi a pochopitelnejsi nez nejasne flashbacky v Mementu //, jeste hudba se mi libila, do ted bych honotil jasne na ****. Bohuzel , ale za nudny,uspavaci konec (ac vlastne zacatek pribehu) a hlavne zaverecne "umelecke" blikaci finale s dovetkem davam ***. ()

singone

Viděl jsem už hodně hodně hnusných filmů, ale tenhle na mě opravu dost nepříjemně zapůsobil. Teď jde o to, že to je asi účel, ale také, že to je fakt hnus ten film. Takže bych se musel rozhodovat mezi 1 a 5ti hvězdičkami - což mi dává 3.... ()

Smerfetka88

Když jsem si přečetla název filmu a pod ním stručný děj, napadlo mě, že se v úvodu odbyde nějaké to znásilnění a následně si hlavní hrdinové pachatele najdou a budou se zvráceně mstít. Pokud nepočítám rozmlácený obličej v Rectu, tak se ve filmu nejednalo o pomstu. Až když jsem se dočetla, že se jedná o zpackaný český překlad a že se film v originále jmenuje Nezvratitelný, tak mi to všechno do sebe zapadlo. Celá zápletka není vlastně ničím zvláštní - dva se mají rádi, jdou spolu na večírek, on se sjede, ona jde domů sama a po cestě ji znásilní. Je tedy jasné, že film vsadil spíš na obsazení a způsob, jakým je natočený. Obsazení vyšlo, všichni včetně toho dobytka v podchodu to zahráli výborně. Velmi se mi líbila scéna ke konci, kdy se Alex a Marcus probudí doma v posteli. Celých těch několik minut je tak intimních (a to ne nahotou!!), přičemž si myslím, že obrovskou zásluhu na tom má fakt, že ti dva spolu skutečně žijí. Nejsem si jistá, jestli by dva cizí lidi vytvořili takovou intimitu, takovou důvěru a atmosféru. Nádhera. Jinak ale musím připustit, že film byl pro mě prostě průměrný. Z kamery se mi točila hlava a od scény znásilnění jsem taky čekala víc. Uznávám, že to bylo něco odporného, ale po tom všem, co jsem si o tom přečetla, jsem prostě čekala víc. ()

tassik

Beznaděj a totální zvrácenost. Nevzpomínám si v poslední době na snímek, který by ve mně vyvolal takové pocity. G. Noé mne donutil dát si během filmu "odpočinkovou" přestávku. Šok ! ()

Shanen29

Není to šokující ani zvrácený film.Na mě osobně nezapůsobil tímto dojmem,jak se zde preferuje.Filmů a daleko sugestivněji natočených s touto tématikou je více.Rotující kamera opravdu v tomto snímku nic neřeší,jenom tříští obraz a mě akorát nasírala,bohužel,zážitek z toho moc velký nemám a to je škoda. ()

Knor

Drsná a ujetá parádička. Tenhle film opravdu šílenej, zobrazení všech možnejch hnusů a násilností, který jsou podpořený zběsilým dějem a roztěkanou kamerou. Po zkouknutí jsem neměl úplně dobrý pocity .... no dobrej mazec, tak se mi to líbí :-) ()

papadoce

Tá pošahaná kamera ma srala. Mohlo to mať ďaleko väčšie grády, keby sa Gašpar nesnažil byť za každú cenu inovatívny Každopádne vedú úvodné titulky, Monica, minimax, Monica, Vincent, Monica, Jo, Monica. Dobré. ()

mysiouxsie

Gaspar Noé je pro mě svým způsobem génius. Jeho nekompromisní postoj k divákovi a ignorování konvencí hraného filmu zasluhují respekt. On dokáže i z banality a kompilace intertextuálních odkazů udělat nezapomenutelný film. Ačkoli se zdá, že jeho filmy jsou nekoukatelné a že filmuje jen masakry a sex, podle mě je ve skutečnosti především empatický filmař, který prostě točí filmy o lidech a o tom, čeho všeho jsou schopni. Irreversible je vlastně ze své podstaty film o lásce, která se nešťastnou náhodou „zvrátila“ v teror. Ale mě nejvíc na Irreversible fascinuje fluidní atmosféra, proplouvání od bizarních a brutálních scén až k něžné intimitě, to je dech beroucí. No a Monica Bellucci je tady neskutečně krásná. Ze symbolického hlediska si Noé nemohl pro tuto tak náročnou roli vybrat lepší herečku. ()

ANTYCHRYST odpad!

Bože to je sračka..pul hodiny čumět na třesouci se kameru a záběry z buzerantskeho klubu kde není nic vidět..jen picus co tam chodí a každého se ptá jestli nevideli někoho..k čemu jsou takové záběry??...Odpovím si sám - k hovnu..stejně jako celej tenhle film..0% ()

MrMir

Tak nevím. Na mě to působilo strašně zmateně a celkem nudně. Film je vlastně jen o dvou momentech (hasící přístroj, znásilnění). Díky tomu snad Noé nemusel točit celý film, stačily dva klipy a jejich placené šíření po netu..... ()

Tanus

Prvni pulka vazne zajimava, respektive sokujici. Neustale poskakujici kamera, predlouhe zabery bez strihu, zejmena pri scenach v podchodu a v gay baru celkem mrazi. K tomu navic retrospektivni dej ala Memento. Druha pulka je nicmene dosti o nicem. Kamera, ktera je ze zacatku naprosto silena, se jakmile si na ni zvyknete uplne zklidnuje, dlouhe sceny bez strihu uz najednou tak zajimave nejsou a konec (vlastne tedy spis zacatek) me jakmile sem pochopil vztah ustredni trojce na rozdil od zminovaneho Mementa v podstate nezajimal. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července