Bláznivá komedie, vyrobená podle osvědčených postupů, je určená zejména těm -náctiletým, neboť je o všem, o čem právě oni sní. Jejím hrdinou je šestnáctiletý Les Anderson, toužící po řidičském průkazu a pozornosti spolužačky Mercedes. Je přesvědčen, že nezíská-li jednu, nemá šanci získat ani to druhé. A protože jej teoretická část autoškoly příliš nebaví, není divu, že u zkoušek proletí, přestože při jízdách instruktora překvapí svými řidičskými dovednostmi. Stydí se však neúspěch u zkoušek přiznat a tak jej zatají před rodiči i před spolužáky. A vlečen událostmi vypůjčí si tajně dědečkův pečlivě opatrovaný cadillac, aby se mohl s kamarády vydat na plánovanou projížďku. Ta však skončí úplně jinak, než si Les vůbec dokázal představit. (oficiální text distributora)

tranquill

Klasická ztřeštěná komedie komedie z 80.let. Není tak "agresivní" jako současné teenegarské filmy a proto není špatné někdy strávit necelou hodinku a půl tímto způsobem. ()

Duke90

Pro milovníky osmdesátých let určitě povinnost. I když se jedná jen o takovou lehce nadprůměrnou podívanou, pořád z toho sálá ta atmosféra osmdesátek, která občas úspěšně zastiňuje nepříliš inteligentní dialogy a chování herců. Hlavně to chce vidět dřív než ve čtyřiadvaceti. Kdyby mi bylo šestnáct, asi bych tu jednu hvězdu ještě přihodil. I tak ale scény s opilcem nebo řízení pozpátku jen tak z hlavy nevyšumí. ()

GameboyNES

jedna za Heather, jinak to byla nuda. Asi kdybych to viděl v 80tkách, tak by to pro mě byla nostalgie a dal bych víc. Dnes jsem se prostě nebavil. ()

Boudyy

Docela ucházející slušný průměr. Ústření postavy jsou sympatické, druh humoru je mi blízký a do toho ta atmosféra osmdesátých let. Prostě pohoda. 60 %. ()

Blazkowicz

Poprvé jsem to viděl v šesté třídě a od té doby je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Duo Corey a Corey je skvělé. Já navíc osmdesátky žeru, takže tohle je prostě něco pro mě. Samozřejmě je to trochu jiná zábava než dnes, ale tak to tehdy bylo a má to pořád něco do sebe. Dneska by z většiny teenage komedií člověk blil. Jediná výtka směřuje jen k otřesenému dabingu a zvuku celkově. Existuje jedna verze a ta má všehovšudy jen sedm dabérů, takže jsou tam často slyšet stejné hlasy. Na pár místech je i vymazaná zvuková stopa a působí to trošku divně, když postavy něco říkají, ale nikdo nemluví. Každopádně '80s nářez jak sviňa! 5* ()

Piedone

4 hviezdičky za film, mínus 2 hviezdičky za príšerný dabing, v ktorom M. Saic daboval asi 6 rôznych postáv....typická choroba väčšiny dnešných dabingov. ()

Hakuna Matata

Moc dobrá komedie, zezačátku nic moc, pak se to ale rozjelo, není to přímo humor, u kterého byste se potrhali smíchy, ale vtipný je to dost. Rozmýšlel jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec čtyři, za Heather Graham. 70%. ()

Wade W.

Ďalší skvelý teenage film z 80 tich rokov.Časť kde si Corey Halm robí vodičák je jeden z neopakovateľne funny momentov všetkých čias.Pre mňa najzábavnejší film o získavaní vodičáku. ()

p.a.douch

Jo to byly časy. Hvězdné časy obou Coreyů. Celkem pohoda a zábava. Rád se na to znovu mrknu. Mám dojem, že to je i první film pro kina pro Heather Grahamovou. Takže škoda, že život ty dva trouby tak sešrotoval, byla s nimi zábava. Takže si dneska Haima zase připomenu (bohužel už nikdy nic nenatočí). Poctivých 3,5 hvězdy, ale zaokrouhluji nahoru. ()

teepek

"Kto žije v strachu, nežije." Pamatam sa, ze ked som tento film videl po prvykrat pred mnohymi rokmi, bol som este decko a velmi sa mi pacil, ako aj ta baba. Dnes som uz starsi, viem, ze" ta baba" sa vola Heather Graham a viem, ze uz vtedy som mal vkus, pretoze film i Heather su kus! ()