Fotbalové opojení

Amanda Posey

Scénografie:

Michael Carlin
  • Skip

Colin Firth v tak krátké době za sebou (včera jsem totiž viděl Dívku s perlou), to na mě bylo moc. Něco tak bez emocí se ploužící na plátně v každém filmu, kde se objeví, se jen tak nevidí. Komedie to byla dost špatná a jak hrál špatně Firth, tak špatně hráli i ostatní. No a tak jediné, co za něco stálo, byl ten poslední zápas Liverpool vs. Arsenal, což je dost málo.(16.5.2009)

Příjemná oddychovka, která si na nic nehraje. Jenom je až příliš postavená pro skalní fanoušky a normalnímu divákovi se bude zdát ona fotbalová závislost mírně "over-the-top". Právě proto nemůžu posoudit, jestli to tak je či nikoliv. Ono už i to Firthovo šaškování s Arsenalem působí na pozadí vážnějších událostí příliš prehnaně, snad i nereálně. Trefa do brány nebo snad jen tyčka?(10.2.2009)

Neznaje údajně skvělé knihy Nicka Hornbyho, lhostejný k tomu, po kolika letech že to kanóni z Highbury (což jen tak btw vždycky bude znít líp než Emirates Stadium;)) tenrkrát urvali titul, lehce nedůvěřivý k tomu, že někdo opravdu žije svůj život podle hesla "na jídlo a roční permici peníze vydělám, takže všechno je OK", a hlavně zcela chladný k tomu "jakúžasněmocksežráníjetenmladejColin,nojemutoprostěkoukázočí,ááááách" Firth, který tu podle mě nepředvádí nic pamětihodného kromě toho, že dle pokynů scénáře ignoruje svět mimo Arsenal, nemůžu dát víc než 60%, protože pro mě je Fever Pitch jen lehce nadprůměrná romantická "komedie". Docela rád bych si to přečetl, ale otázka je, jestli bych pak nešel s hodnocením ještě níž.(7.3.2009)

Príbeh veru nemal šancu udržať diváka vo vare, necítil som sa ani ako v kotli, nebol som ani vo filmovom opojení, ani v žiadnom inom. Jednoducho uchádzajúca romantická komédia s originálnym nápadom, ktorý o pár rokov neskôr stihli slušne remaknúť bratia Farrelyovci. Anglická verzia má však o poznanie viac šarmu, no mám pocit, že to tragické ladenie príbehu mohlo ísť tentokrát stranou. Herci sa tu však našli a hlavne Colin Firth bol skvelý. 70%.(17.2.2009)

"Myslím si, že domací forma Arsenalu toho nemá moc společného se základem manželství.." 70%(7.9.2009)