Fotbalové opojení

Chris Seager

Amanda Posey

Scénografie:

Michael Carlin

Raději bych film jenom o fotbalu, taková ta romantika mi tam moc neseděla. Starého psa těžko kdy novým kouskům naučíš. Tak je to i s mentalitou fotbalového fanouška, Colin Firth i v dospělém věku duší malý kluk, ve vztahu s ženou působil značně nesvůj. To ve fotbalovém kotli byl pěkným chlapákem, co ví co chce. Líbila se mi hláška jeho matky, jak byl menší: jestli tě na fotbalovém utkání pobodají, tak mi nechoď na oči. Anglický fotbal má asi přece jenom větší tradici, fanoušci se ve srovnání s těmi našimi chovají lidsky a spontánně s nefalšovanou radostí.(14.2.2009)

• Skip

Colin Firth v tak krátké době za sebou (včera jsem totiž viděl Dívku s perlou), to na mě bylo moc. Něco tak bez emocí se ploužící na plátně v každém filmu, kde se objeví, se jen tak nevidí. Komedie to byla dost špatná a jak hrál špatně Firth, tak špatně hráli i ostatní. No a tak jediné, co za něco stálo, byl ten poslední zápas Liverpool vs. Arsenal, což je dost málo.(16.5.2009)

Dokonalá sonda do nitra fanouška fotbalu. Ne takového, který je naprostý magor, ale takového, který se magorem díky fotbalu stává, ač v "civilu" patří k chytřejším lidem. Čert ví proč, ale Nick Hornby to prostě pojal zábavně. Filmová adaptace se taky povedla, takže bravo. To Honour UK: Scénář k filmu napsal sám Hornby, takže tvá obvinění jsou lichá. Navíc v knize bylo těch myšlenek na 5 filmů, já myslím, že Hornby si skutečně vybral tu hlavní (Proč se člověk na 90 minut týdně promění v magora).(30.5.2008)

Hraju fotbal od malička a musím říct, že když jsem měl možnost tohle skouknout, tak jsem si uvědomil, že jsem prd fanoušek. To co předvádí Colin Firth je skoro fotbalové šílenství, to, jak mu zasahuje jeho milovaná hra do osoního života, je prostě přesné vyjádření toho, jaký je rozdíl mezi námi a Anglií. My nikdy nebudem praví fanoušci. Na druhou stranu když tenhle film uvidíte, tak si možná řeknete: ale to je taky dobře :-).(10.2.2009)

jsem " normální fotbalový fanoušek " a jsem moc rád, že konečně někdo natočil film o lásce k fotbalu ( ke klubu ) z pohledu " obyčejného " fanouška a nikoliv chuligána. Toto je příběh nejen o lásce k týmu FC ARSENAL podle autobiografické knihy Fotbalová horečka od Nicka Hornbyho. Tenhle film může plně docenit pouze ten, kdo někdy v životě skutečně fandil nějakému týmu! Jdete na zápas, všechno je špatně, vašemu týmu se vůbec nedaří, hráči kazí i ty nejjednodušší přihrávky, je neskutečná zima, jste celý prokřehlý a vy si říkáte , proboha co já tady dělám, mám to vůbec zapotřebí. Kamarádovi vedle říkáte, že už sem do konce sezony " nepáchnete " , ale vydrží vám to pouze do dalšího domácího zápasu a vy opět sedíte na svém místě a věříte, že se to už konečně zlomí a váš tým konečně zabere a zvítězí. Výborný Colin Firth i Ruth Gemmellová. Film narozdíl od knihy mapuje převážně mistrovskou sezonu Arsenalu 1988-89. A ten konec je jako z pera mistra oboru Alfréda Hitchcocka. Kdybych nevěděl, že to tak skutečně bylo, byl bych naštván, že tam tvůrci museli opět procpat závěr alá hollywoodský happyend. Takto jsem si ho opravdu užíval, protože sám vím, jaký je to pocit... 26. května 1989 FC LIVERPOOL - FC ARSENAL : 0 - 2! Michele Thomas vsítil druhou branku Arsenalu v 90. minutě a tím získal Arsenal mistrovský titul! P.S.1) Jsi jako George Graham , manažer Arsenalu ( no řekněte slečny, můžete dostat větší poklonu v životě :o) Pokud někdy v budocnu dostanete takovouto " poklonu " od svého protějšku, vězte, že vás opravdu miluje, tak se podle toho chovejte a né abyste se naštvaně odebrali domů. P.S. 2) slečny a dámy, nikdy neříkejte svému protějšku, když je naštvaný, že jeho tým prohrál : " vždyť je to jenom hra " - to je to nejhorší, co můžeme v té chvíli slyšet a není nic horšího, co by nás v té chvíli pořádně nadzvedlo! Nesnažte se nás pochopit, to prostě není ve vašich silách a nemůžete za to! Je to asi jako, kdyby vy jste celý rok šetřili na nádherné šaty ( jedinečné a originální ) , které jsou pouze jedny svého druhu a nakonec vám je " vyfoukla " vaše nenáviděná známá, která vás už po několikáté " doběhla " :o) P.S. 3) letos to opět nevypadá co Nicku, ikdyž naděje umírá poslední! :o((11.2.2009)