Fotbalové opojení

Amanda Posey

Scott Thomas

Scénografie:

Michael Carlin

Hraju fotbal od malička a musím říct, že když jsem měl možnost tohle skouknout, tak jsem si uvědomil, že jsem prd fanoušek. To co předvádí Colin Firth je skoro fotbalové šílenství, to, jak mu zasahuje jeho milovaná hra do osoního života, je prostě přesné vyjádření toho, jaký je rozdíl mezi námi a Anglií. My nikdy nebudem praví fanoušci. Na druhou stranu když tenhle film uvidíte, tak si možná řeknete: ale to je taky dobře :-).(10.2.2009)

• rudeboy

Málo kedy sa mi stane, že tu niekto napíše komentár, s ktorým sa môžem absolútne stotožniť. Pri tomto filme to bol HonourUK: "Z pomerne hluboke, mezniky anglickeho fotbalu a zivot jednoho fanatika popisujici predlohy udelali tvurci naprosto lacinou, knizku jen vykradajici a hlavni myslenky nectici adaptaci. Fuj tajbl!!!" - kámo vystihol si to dokonale! Na záver len dodám, že kto nečítal predlohu nemôže pochopiť naše opovrhnutie :-)(11.2.2009)

• duddek

Nevidím tady nic přínosného. Snad jen varování pro ženy, že není radno se zaplétat s fotbalovým fanatikem. (A to říkám já, prosím pěkně!) S takovým, jakého tu předvádí Firth, by nevydržel nikdo. (Knihu Nicka Hornbyho jsem měl na pomyslném seznamu plánované četby, ale čekal jsem od toho něco víc; takhle si ji můžu s klidným srdcem odškrtnout, je-li zpracována aspoň trochu věrně.) O fanouškovství už zkrátka byly natočeny lepší filmy (namátkou zmiňuju třeba bhútánský Pohár).(12.2.2009)

• Skip

Colin Firth v tak krátké době za sebou (včera jsem totiž viděl Dívku s perlou), to na mě bylo moc. Něco tak bez emocí se ploužící na plátně v každém filmu, kde se objeví, se jen tak nevidí. Komedie to byla dost špatná a jak hrál špatně Firth, tak špatně hráli i ostatní. No a tak jediné, co za něco stálo, byl ten poslední zápas Liverpool vs. Arsenal, což je dost málo.(16.5.2009)

A sakra...pro fanouška Arsenalu je docela těžký hodnotit film, který je o jeho oblíbeném klubu, a kdyby pojednával třeba o Chelsea, Spurs, nebo jiných haluzácích:-), tak by rozhodně tak zajímavý nebyl a byl by shledán nudným a nezábavným. Jenže skutečnost je jiná, a já prostě nemůžu jinak než dát pět hvězd. Navíc, jestli chcete ukázat těm, kteří nechápou proč svůj víkendový program máte naplánovaný tak, že fotbalové přenosy jsou na prvním místě, možná díky tomuhle konečně pochopí. Knížku jsem samozřejmě četl...(11.2.2009)