poster

Fotbalové opojení

 • Česko

  Ve fotbalovém kotli

 • Česko

  Fotbalová horečka

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Fever Pitch

Komedie / Romantický / Sportovní

Velká Británie, 1997, 105 min

Režie:

David Evans

Předloha:

Nick Hornby (kniha)

Scénář:

Nick Hornby

Kamera:

Chris Seager

Producenti:

Amanda Posey

Scénografie:

Michael Carlin
(další profese)
 • Skip
  *

  Colin Firth v tak krátké době za sebou (včera jsem totiž viděl Dívku s perlou), to na mě bylo moc. Něco tak bez emocí se ploužící na plátně v každém filmu, kde se objeví, se jen tak nevidí. Komedie to byla dost špatná a jak hrál špatně Firth, tak špatně hráli i ostatní. No a tak jediné, co za něco stálo, byl ten poslední zápas Liverpool vs. Arsenal, což je dost málo.(16.5.2009)

 • mcb
  ***

  Příjemná oddychovka, která si na nic nehraje. Jenom je až příliš postavená pro skalní fanoušky a normalnímu divákovi se bude zdát ona fotbalová závislost mírně "over-the-top". Právě proto nemůžu posoudit, jestli to tak je či nikoliv. Ono už i to Firthovo šaškování s Arsenalem působí na pozadí vážnějších událostí příliš prehnaně, snad i nereálně. Trefa do brány nebo snad jen tyčka?(10.2.2009)

 • Gemini
  ***

  Neznaje údajně skvělé knihy Nicka Hornbyho, lhostejný k tomu, po kolika letech že to kanóni z Highbury (což jen tak btw vždycky bude znít líp než Emirates Stadium;)) tenrkrát urvali titul, lehce nedůvěřivý k tomu, že někdo opravdu žije svůj život podle hesla "na jídlo a roční permici peníze vydělám, takže všechno je OK", a hlavně zcela chladný k tomu "jakúžasněmocksežráníjetenmladejColin,nojemutoprostěkoukázočí,ááááách" Firth, který tu podle mě nepředvádí nic pamětihodného kromě toho, že dle pokynů scénáře ignoruje svět mimo Arsenal, nemůžu dát víc než 60%, protože pro mě je Fever Pitch jen lehce nadprůměrná romantická "komedie". Docela rád bych si to přečetl, ale otázka je, jestli bych pak nešel s hodnocením ještě níž.(7.3.2009)

 • genetique
  ***

  Príbeh veru nemal šancu udržať diváka vo vare, necítil som sa ani ako v kotli, nebol som ani vo filmovom opojení, ani v žiadnom inom. Jednoducho uchádzajúca romantická komédia s originálnym nápadom, ktorý o pár rokov neskôr stihli slušne remaknúť bratia Farrelyovci. Anglická verzia má však o poznanie viac šarmu, no mám pocit, že to tragické ladenie príbehu mohlo ísť tentokrát stranou. Herci sa tu však našli a hlavne Colin Firth bol skvelý. 70%.(17.2.2009)

 • becki_tu
  ***

  "Myslím si, že domací forma Arsenalu toho nemá moc společného se základem manželství.." 70%(7.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace