Sešlý vysoužilý zloděj (Lino Ventura) a mladý lupič (Jean-Paul Belmondo), který je mu k ruce - dva hlavní charaktery filmu, který je skrytým pokladem francouzké kinematografie. Po 45 letech je tento archivní snímek mnohem čerstvější, než jiné z této doby. (oficiální text distributora)

Xmilden

Zajímavá kriminálka, která mi ale nijak zvláště k srdci nepřirostla. Belmondo se zde ukazuje jako ochránce žen i jako velice statečný mladík. Ostatně takto si jej pamatujeme z jeho filmů. Kariéra Lino Ventury mi není zase tolik známá. Ale zahrál určitě na výbornou. Bohužel film neudržel tempo po celou svou stopáž. ()

Enšpígl

Pro mě naprosto skvěle zahraná krimoška, mlade Bebel je stejně bezchybnej jako vždycky a role beztarostného frajera co nenechá v průseru chlapíka co se na něj jeho kupmáni vysrali, mu sedne parádně. Děj nepostrádá tempo a spád, řekl bych skutečný klenot.Bohužel totéž se nedá říci o DVD.Silně odsuzuji bonusy v podobě reklamy na politické strany!!! Je to odporné! A distributor tím udělal skutečně velký risk. ()

Snorlax

Můj milovaný autor opět spáchal dokonalý námět, jak taky jinak, z prostředí francouzského podsvětí. Režisér, který si vždy vybíral do svých filmů jen mimořádné talenty, si napsal scénář a svou pevnou rukou profíka vedl Venturu a Belmonda. Neboť to byl jeho teprve třetí film, občas se ta ruka roztřásla a ztratila na pevnosti. A pak vznikaly v příběhu nudné dírky. ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem velkým fanouškem chvil, kdy se gangsteři mezi sebou organizovaně vraždí a udávají. A rád bych jim na souboje, pobyt ve vězení či příjemně strávené chvilky na popravišti přidal nějaké drobné ze svých daní. Pro mne tedy bylo hodně těžké si v tomto snímku najít hrdinu, protože gauneři byli křiví a inspektor taky moc sympatií nepobral. Takže nakonec jsem si našel svého oblíbence v belmondově Starkovi, který měl charisma, pomohl ve správnou chvíli, nic špatného neudělal a i jeho vztah s Liliane měl něco do sebe. Hlavní hrdina venturovský Abel měl sice taky své kouzlo, tvářil se lidsky, mstil se ve svižném rytmu a asi by taky nebyl větší problém dopřát mu otcovské chvíle s dětmi, ale nejeden jeho výstřel svědčil o tom, že to s jeho charakterem zase tak růžové nebude. Naštěstí to dopadlo podle mých představ, ale přesto u mě zvítězil pocit, že vlastně vůbec netuším, proč Stark Abelovi pomáhal, jak dokázali Italové tak rychle postavit zátarasy a proč o tom vůbec někdo točil film. ()

anderson

TECHNICKÁ POZNÁMKA: Dajte si prosím pozor na sprasené DVD od spoločnosti MIDO FILM. Obraz je 4:3, originálny zvuk je taliansky príšeroidný synchrón (!!!), české titulky tu vôbec nie sú, a ako bonus nájdete namiesto ohlasovaného traileru a fotogálerie (čo už je samo o sebe hnus) Renčov spot na ODS. Vrcholom odpadu je ale český dabing, ktorý vyrobili v BRNE a je na zblitie (z toho teda vyplýva, že BELMONDA nedabuje ani KRAMPOL a ani TŘÍSKA). (8.9.2006) ()