Muž z Ria

• Francie L'Homme de Rio (více)

Neustále na prahu smrti, ve víru dobrodružství snaží se vyrvat svou snoubenku ze spárů únosců Jean-Paul Belmondo... Vojín základní služby Adrien Dufourquet přijel na týdenní dovolenou do Paříže za svou snoubenkou Agnes Villermosovou. Ta je však unesena tajemnými muži, kteří pátrají po třech soškách, jediných památkách na ztracenou civilizaci Maltéků, které jsou zároveň klíči k bájnému pokladu. Adrien je muž činu a proto se okamžitě vydá únosce pronásledovat. Jeho cesta vede z Paříže do Rio de Janeira, dále do hlavního města Brasilie, pak do hlubin brazilských pralesů a nakonec zpět do Paříže. To vše v příběhu, kde jedna událost střídá druhou, scenerie se mění zázračnou rychlostí a hrdina se neustále ocitá v nebezpečí života, z něhož se mu daří uniknout vždy na poslední chvíli, a to jen proto, aby se vzápětí ocitl v dalším ohrožení. (Česká televize)

Sidenius

Bylo mi 7 let, 8 let, 9 let.... Až 16let kdy jsem to viděl každy rok. Protože to jediné bylo. Nechalo to na mě stopu. Jediné co krampolovi je dabing! ()

gizi

Zábavné, ani po letech nezestárlo, ale až moc dlouhé, tedy místy už trochu nuda. 75%, 2.1.2016. Dobrý původní dabing (Mrkvička) vysílala ČT1 30. 12. 2015. ()

Chlo0opek

Místy se příběh zmítá až někde ke grotesce, nesmyslné jednání partnerky, místy zas takové poslabší. Na druhou stranu se člověk i zasměje. Celkově takový průměr. ()

the_weaver

Nepodarená paródia dobrodružných filmov z exotických krajín alebo inšpirácia pre to, ako by NEMAL vyzerať Indiana Jones.↵  Skôr než film je to odfláknutý sled scén, ktoré sa musia udiať, aby bol naplnený lacný scenár bláznivého príbehu. Akoby producent povedal, že stačí, ak vo filme bude naháňačka na bicykli, motorke, aute, lietadle, lodi a mrakodrape a na záver nemožno vynechať ani hojdanie na lianách a záber na kostlivca. A tak to i dopadlo - všetky scény tam sú len preto, aby tam boli, často sú prepojené nezmyselnými náhodami a kde-tu spestrené úsečnou konverzáciou. Nečakajte žiadne budovanie napätia, rozvíjanie príbehu, zmysluplné dialógy a špeciálne nie omrvinku realizmu. Komika je tu totiž najmä o tom, ako Belmondo na bicykli dobehne auto, kraulom upláva motorovému člnu či peši dobehne lietadlo. Príde mi, že Muž z Ria nebol inšpiráciou pre Indianu Jonesa ale skôr pre vtípky o Chuckovi Norrisovi.↵  Fajn, pár scén aj pobavil (útek z letiska, aligátor, či tá po objavení pokladu), ale väčšina bola nezábavná, a vrcholom nudy a zbytočnosti bola práve naháňačka na skelete mrakodrapu. ()

Signore

"Trilogie Mužů" je trojice filmů, jež s výjimkou účasti JPB a režiséra de Brocy nemá vůbec nic společného, mám-li ji však chápat jako trojici filmů, má z mého pohledu jasně vzestupnou úroveň: v Riu ještě převažuje dobrodružství a akce nad humorem, v Hongkongu jsou již obě složky v rovnováze a v Acapulcu (kongeniální) humor jasně vítězí. Muž z Ria (jenž dal v českém prostředí jméno i zbývajícím dvěma filmům) by podle mého názoru potřeboval trochu prostříhat (ideálně na cca 90 minut, pak by z něj byl lepší film). PS. Film jsem poprvé viděl někdy v devadesátých letech a JPB tehdy daboval Ladislav Mrkvička, což jsem přes výjimečné dabérské schopnosti tohoto skvělého herce nepovažoval za příliš šťastné (přičemž dabingu, který mi nesedl, jsem přikládal i tehdejší hodnocení filmu jako maximálně průměrného); to jsem ještě netušil, že mě o zhruba dvacet let později čeká šok, kdy mladého Belmonda bude dabovat již slyšitelně zestárlý Jiří Krampol ... byl jsem proto rád, že mohu přepnout zvuk na francouzský originál. ()

evangelik

Příjemná, oddychová podívaná. Divák je i ochoten přejít takové nesmysly, jako je například sešup s holýma rukama po kmeni stromů dolů - bez jediné odděrky... ()

Sa.sa

Nádherná taškařice plná úžasné přírody, krásných žen, akčních scén i šíleností... Je hezké vidět Belmonda v plné síle a elánu... Námět není zlý a navíc se na to krásně dívá... ()

futislav

Trochu mě to zklamalo, těšil jsem se na klasickou francouzskou komedii, ale ač hezká, Françoise Dorléac byla spíše hysterická, než komická. Belmondo ještě příliš mladý, než aby dokázal okouzlit šarmem, který získal až po letech. Takový lepší průměr, který neurazí. Plácat do kolen se u toho budete asi tak třikrát. ()

nudlis

Z Belmondových "Mužů" mám toho z Ria asi nejmíň rád a skoro jsem se u něj ani nezasmál, jako třeba u toho z Acapulca. ()

jirik

Jasně nejlepší z celé trilogie Muž... s vynikajícím Belmondem. Jenom stále nechápu, jaktože taková superhvězda dělá stále ty kaskadérské filmy bez záskoku, to je teda něco... ()

EricNor

Co ten Belmondo toho naběhá. O režii si myslím, že měla připomenout "U konce s dechem". Prostě běhej Žánpóle, my už to nějak sestřiháme. Tenhle film nemá čas nudit, jen mě vadily v tv oříznuté okraje. ()

Choucas

Mladý Belmondo byl prostě frajer, snad ještě větší než později. Fajn film spíše pro fajnšmekry. Bavilo mne to, takže hodnocení jasné. ()

Tobias_Sin

Dobrodružná komedie s Belmondem s hlavní roli, v níž je velmi dobrý. Příběh příjemně plyne s vtipnými scénkami. Muž z Acapulca je lepší, ale tohle je dobrá oddechovka. ()

pekos

V príbehu Muž z Ria dostal Belmondo opäť príležitosť dokázať, že bol asi jediným hercom v celom filme. Jeho výkon ostro kontrastoval s ostatnými (ne)hercami. Film má určitú dávku napätia, komédie i akčnosti, no jeho porovnanie s akčnými filmami dnešnej doby by ho zaradilo medzi filmy, ktoré patria do skupiny B alebo C. Vo svojej dobe to bol pre mňa v 70-tych rokoch zážitok, ktorý mi utkvel v pamäti na dlhú dobu. Dnes si ho pozriem už len z nostalgie. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo