Borsalino a spol.

• Francie Borsalino & Co. (více)
Trailer

VOD (1)

Válka gangů v marseillském podsvětí třicátých let, kde jedinou dorozumívací řečí byly kulky... Roch Siffredi (Alain Delon) má roku 1934 francouzskou Marseille pevně ve svých rukou. Ale jen do chvíle, kdy se do přístavního města pokouší dostat italská mafie. Jeho přítel Francois Capella je zabit a Roch sám je unesen a vězněn lidmi z Volponeho klanu. Po systematickém ponižování a mučení se mu podaří uprchnout do Itálie. Je bez přátel, bez peněz, zcela na dně a přesto chystá pomstu. Jako uragán se vřítí do Marseille a systematicky ničí budovanou říši vetřelecké mafie. „Zabij mě pomalu,“ řekne jednoho dne s nenávistným pohledem svému rivalu Volponemu, „Jen jeden z nás přežije!“ (Česká televize)

Trailer

lakikaki

Nezáživná gangsterka, ktorá časom stratila dosť veľa zo svojich pôvodných kvalít - zasiahnutie guľkou, ktoré divák nevidí a ktoré nezanechá žiadnu krvavú stopu a ľudia, ktorí po postrelení tancujú; to sa dnes už veľmi nenosí. Alain Delon je však veľmi elegantným gangsterom, to sa musí nechať. Jeho skalní fanúšikovia budú pravdepodobne spokojní a milovníci starších francúzskych (nekomediálnych) filmov taktiež. Silnejšie 2 hviezdičky. ()

waits

Mozna pujdu proti proudu, ale Delon mi prijde jako tvrdak jeste mene pravdepodobny nez Cruise - jeho chladnokrevnost a tvrdost je peclive nacvicena pred zrcadlem, ale osobne mu neverim ani n. Srovnavani s Kmotrem je pro Puza a Coppolu vylozene urazlive - tohohle Rocha Sigffredyho by Michael Corleone nevzal do party ani na odvoz mrtvol po uspesne akci svych elitnich zabijaku. Jestli chcete tvrdou kapelu, nechodte na Iron Maiden, ale na Metallicu nebo Led Zeppelin, jestli chcete film o tvrdacich, na Delona zapomente a sahnete treba po Scorsesem. Nektere sceny by se daly pouzit i ve slabsich parodich (podivne zarputily vyraz hlavniho padoucha), z vetsiny z nich mam pocit, jako by si herci zkouseli pozy, ktere zahlidli v americkych gangsterkach a chteli si je ve filmu taky vyzkouset, cely fim je pak podivne nelogicky - Rochovi je vystrilena jeho parta, on se vrati a bez problemu je vystrilena konkurencni parta. Nevim, ale takhle prosta neni ani kradez kabelky v Bulonkem lesiku..40 % ()

dopitak

No stalo se, že jedničku, která teď mimochodem vyšla poprvé v českém dabingu, jsem ocenil 3*. Ovšem dvojka, odehrávající se bezprostředně po prvním dílu (ve skutečnosti ale o cca čtyři roké později) na Belmondově pohřbu, je mnohem nudnější. Stále je to tvrdá gangsterka, dokonce tvrdší než původní, jenomže koukat se hodinu na to jak Alaina Delona fackují a ten se pak ze tmy vynoří a během pár minut jim to docela rutinně vrátí (aniž by se někdo aspoň zapitval v tom, co v mezičase dělal, že se mu podařilo tak pěkně regenerovat v marseilleském podsvětí), je trochu málo. Takže aspoň vyzdihnu skvělý původní dabing (Filmové studio Barrandov dabing 1982) se skvělým Ladislavem Mrkvičkou, Delonovým bohužel jen svátečním dabérem. A tak změna, tohle za tři, předchozí o jednu víc. ()

Lupes

Inu, pokud vám stačí hluboké pohledy Delonových očí a spousty vystřílených nábojů, pak se vám film bude líbit. Pokud čekáte překvapení, napětí, nečekanou zápletku či sofistikované vedení války gangů, pak nemá smysl tento film vůbec pouštět. Zrcadlově podobné dvě půle filmu ukazují neuvěřitelnou naivitu jednoho gangu, aby to samé zopakovaly s gangem druhým. K tomu se přidávají nevěrohodně natočené přestřelky, neustálé pobíhání a spousta "chlápáckého" mlčení. Dost hloupě a prvoplánově je do toho navíc zatažena politika; asi aby mohl švihák lázeňský pronést přece jen nějaké to patetické moudro. Snadné švihákovo vítězství je ovšem jedinou a největší záhadou celého filmu. Slabé, hrozně slabé. ()

bery71

Retro gangsterka jak má být. Efektní přestřelky, drsné mužské tváře a skvělé dialogy. Jen stopáž by mohla být kratší. Klasická zápletka je sice banální, ale stejně je to zábava. A Alain Delon jako by chtěl vyskočit z obrazovky a postřílet všechny i v našem světě. Ještě že to nejde, bylo by to ošklivý. ()

• Borsalino je jméno zakladatele firmy vyrábějící už od r. 1857 klobouky. Přeneseně je to i pojmenování pro klobouk. (csfde)