Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (Cinemart)

blondboss

Na moje prekvapenie veľmi priemerný snímok, z ktorého bolo cítiť ťažkú depresiu a pohľad do života ľudí, s ktorými sa život nemazná. Čo mne ale dalo veľkú pridanú hodnotu v tomto filme, bol ten fakt, že úlohu tyrana hral skutočný bezdomovec, ktorého režisér oslovil na ulici a ktorý pár mesiacov po premiére zomrel. Život je niekedy naozaj plný nečakaných situácií. V zásade aj o tom celý snímok bol. 60 % ()

Vica

Mizera, alkohol, nasilie, ludska demencia, zbrane. Vyborne napisane, velmi napinave. Hnusny pocit z humanoidneho rodu ponechany najblizsich par hodin po dopozerani a ja vlastne uvazujem co mi chyba k tomu ohodnotit to plnou palbou.... nic. ()

wowylgu313

No nedávám jako úplně čisté tři hvězdy. Těch 50-55% , ono se to sakra snažilo a nebylo to úplně nejhorší. Jenže... No jinak, takže obsazení super. Příběh ušel. Jako tátu bych Nicolase určitě bral. No ale chyběl mi tu pořádný zápal těch emocí, to drama a celé takové to stupňování všeho. Drželo se to furt v nějaké střední linii. Často zde byli scény, který nedávali moc smysl ale z nějakého důvodu tam prostě byli daný. Konec mě dojetím nijak nepohladil. Udělat tomu takové to bum a bylo by to fajn ... ()

paradoxman

Cage nabral kila, svaly i plnovous a pustil se do role, jaké mu sedí ze všeho nejvíc. Neurotický, leč správný chlap. Nevím, kdo mu vybírá filmy, ale na tři propadáky připadá jeden výjimečný, Dokonalosti se od něj asi už nedočkám, ale i takhle mi to stačí. Mladý Sheridan má ksicht i talent na ikonickou filmovou hvězdu budoucnosti. Doufám, že mu to vyjde. Za tento snímek i díky jemu velmi spokojených 80%. ()

vofo

Po dlouhé době předvádí Cage velice dobrý herecký výkon, za který se nemusí stydět. Film samotný je zajímavý svým vyprávěním. ()

ProfiDivak

Poctivý snímok bez pridaných konzervantov a cukrov, ani Cageovské deja vu (8mm) ma pri jeho vychutnávaní pre tentokrát nevyrušilo. Amerika tentokrát potácajúca sa a rodinne v troskách, ale o to pravdivejšia a výpovedne hodnotnejšia. ()

Dawe2

Dost nuda, dlouhá stopáž na jednoduchý děj. Film neudrží pozornost diváka, s bídou udrží jakouz takouz dějovou linii. Dvě * jsou skoro málo ale tři jsou moc. 50% ()

kacer4

Nenašiel som žiadnu spojitosť medzi Joeovou prácou, spôsobom života, jeho psom a Garym. Skákanie od sto ku piatim, od ponožiek ku kalerábom a od zabíjania stromov ku záchrane asi nesvojprávneho chlapca. S hentakým otcom by som ani nedokázal dýchať jeden vzduch a nie sa ešte doťahovať o tom, kde mám výplatu. Ale podotýkam, že tej alkoholom oplieskaný bezdomovec je jeden z dvoch dôvodov, prečo som dal jednu hviezdičku. Druhým je hudba. Aj keď jej tam nebolo veľa, bola v použitá v správnych momentoch a v správnych tónoch. Cage si možno zastúži asi pochvalu, ale zase hrá postavu bez ciela. Neviem, či si vyberá role podľa stupňa debility scenára, alebo má dementného agenta. ()

mseet

Joe si zaslouží tak 3,5*, ale Nick celé čtyři jednak za povedenou roli a také za to, že zase jednou vystoupil z toho béčkového rychlíku, zvolnil tempo a přidal kvalitu. Kéž by po stejné koleji ujel ještě pár dalších stanic! Zatím to na změnu trasy nevypadá, na 2015 má ohlášeno dalších 6 filmů... Tye Sheridan už skvěle zahrál v Mud, což je film, kterým načal svůj povedený restart Matt McConaughey. Mohl by symbolicky přinést štěstí i Nickovi. 68% ()

halberdier

Syrové a drsné drama s amerického zapadákova. Nicolas Cage po dlouhé době opět předvádí kvalitní herecký výkon, pochvalu zaslouží i ostatní herci - Tye Sheridan či Gary Poulter v roli lidské trosky , který nejspíš hrál sám sebe a tudíž je jeho postava přesvědčivá (navíc je vzhledově dost podobný jednomu z vidláků ze série Wrong Turn). Bavil jsem se překvapivě dobře, film ve mě zanechal pachuť a znechucení z většiny postav vyskytující se ve filmu (což značí, že se jedná o kvalitní a působivý film). ()

wick

Průměr...který nenabízí nic nového, po dlouhé době se na Nicolase dá herecky dívat, ale z paměti zmizí se závěrečnými titulky. ()

jjjerry

Nuda a zase nuda. Příběh je příliš snadný, bez pořádné zápletky, spád to má stejný..tedy žádný od začátku. Cage hraje dobře, ale snímku to nepomůže. Snímek z amerického zapadákova, kde se chlapi litují nad flaškou chlastu místo aby se dali dohromady mě nedojímá. ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem