Zorro

• Itálie Zorro (více)

Do jihoamerické provincie přijíždí nový guvernér Diego. Zástupce místních vojáků Huerta ho hned po příchodu požádá o převedení většiny pravomocí na svou osobu. Na první pohled nerozhodný a bojácný Diego souhlasí a zdá se, že Huertovu zvůli nikdo nemůže zastavit. Když však vojáci jednoho dne na tržišti chtějí zbičovat nevinného mnicha, objevuje se tajemný maskovaný Zorro. Muž v černém plášti a masce i nadále kazí Huertovy plány, až se samozvaný vládce začne zabývat myšlenkou, zda Diego není mužem dvou tváří.

Italské verzi přepisu slavného příběhu o maskovaném mstiteli bezpráví dominuje bezesporu Alain Delon, značnou pozornost však vzbudil i výkon Ottavie Piccolo v roli Huertovy sestřenky Hortensie. (Robbi)

todoyle

Dle mého názoru je Zorro v podání vynikajícího Alaina Delona nejlepším ztvárněním legendy o Zorrovi, tajemném mstiteli, ochránci utlačovaných trestajícím všechno bezpráví. Atmosféra celého filmu je samozřejmě přísně dobrodružného rázu, ale je velmi spontánně doplněna spoustou vtipných scén a nechybí ani romantika a láska. Prostě příjemná oddychová podívaná. ()

grandir

Čtyři hvězdy čistě jen z nostalgie, protože jsem na tomhle filmu vyrostla. Dnes už bohužel vzhledem k naivnímu pojetí pro mě nekoukatelné :o ()

moorks

Film stojí na herectví Alaina Delona, který zde zase předvedl svou všestranost. Spolu s hudbou bratří de Angelisů, zajímavým záporákem ztvárněným Stanley Bakerem je to příjemná pohodovka. Souhlasím s názorem, že to je asi nejzdařilejší zpracování. ()

Erufael

Jediný opravdový Zorro! Banderas hadr... Ale nedovedu si vysvětlit, kde armáda provedla nábor. Co voják, to nemehlo. Ti vojáci jsou více nebezpeční sami sobě... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Obávám se, že ti právě zvoní hrana, Huerto!" Alain Delon jako don Diego de la Vega, který slíbí svému umírajícímu příteli, že se místo něj stane guvernérem. Když k tomu dojde, tak účinní anonymní cestu krajem, přiníž zjistí, že mezi lidmi panuje bída a nespokojenost a poté co zaslechne legendu o Zorrovi se rozhodne jim stát a pomoci utlačovanému lidu. V černém obleku, klobouku, masce a v černém plášti ochraňuje chudé a utlačované a mstí se za bezpráví a nespravedlnost. Alain Delon je sympaťák, který nenechá jedinou ženu chladnou a s ústřední melodie bratří Angelisů ( Která je nakažlivá, že mi v hlavě zůstala i po skončení filmu! ) a zajímavým záporákem ztvárněným Stanley Bakerem je film příjemná pohodovka. Dospělýma očima je to dost naivní a co voják, to nemehlo, leč za čas se podívám zas. - 100%. ()

gggggg

Síce vynikajúce predstavenie od Alaina Delona, ale to je tak všetko. Podľa legiend a mýtov to bolo síce vykreslené správne, avšak pre mňa ako diváka nezaujímavým spôsobom. Záverečný súboj mal síce grády, ale bol uťahaný tak ako celý film. ()