Zorro

• Itálie Zorro (více)
Trailer

Do jihoamerické provincie přijíždí nový guvernér Diego. Zástupce místních vojáků Huerta ho hned po příchodu požádá o převedení většiny pravomocí na svou osobu. Na první pohled nerozhodný a bojácný Diego souhlasí a zdá se, že Huertovu zvůli nikdo nemůže zastavit. Když však vojáci jednoho dne na tržišti chtějí zbičovat nevinného mnicha, objevuje se tajemný maskovaný Zorro. Muž v černém plášti a masce i nadále kazí Huertovy plány, až se samozvaný vládce začne zabývat myšlenkou, zda Diego není mužem dvou tváří.

Italské verzi přepisu slavného příběhu o maskovaném mstiteli bezpráví dominuje bezesporu Alain Delon, značnou pozornost však vzbudil i výkon Ottavie Piccolo v roli Huertovy sestřenky Hortensie. (Robbi)

Trailer

MirkaP

Můj první film o Zorrovi a zároveň první film s Delonem. Kdybych to hodnotila úhlem prvního shlédnutí, dala bych tomu plný počet, neboť jsem byla naprosto unesená. Dnes po těch mnoho mnoha letech a shlédnutích vidím jisté slabiny, ale pokud mám možnost, vždy se znovu s chutí podívám. AD jako Zorro je nepřekonatelný. Že ten scénář je poněkud schizofrenní a neumí věrohodně přepínat mezi komedií a dramatem, že hloupost jeho protivníků je až protivně přehnaná ... co se dá dělat. Dospělýma očima uberu jednu hvězdu a příště se podívám zas. ()

pakobylka

Jedním slovem NEZÁBAVNÉ ... bez jiskry, bez vůně a bez zápachu. Neboť originalitu, napětí i humor, které by příběh oživily, záhy pohltila všeobjímající, rozpínající se nuda - sterilní a upjatá dáma, která příběhu jednoznačně dominovala za asistence osamělé, mírné a poddajné naivity, vydané osudu (a nudě) napospas. Neobjevil se žádný Zorro, aby ji zachránil - ten dozajista skrz naskrz kladný, neohrožený a nepolapitelný hrdina měl co dělat sám se sebou. Klidně mohl na celé čáře zvítězit nad všemi svými nepřáteli, ale ze souboje s "Černým Tulipánem" (1964) by bezpochyby vyšel na hlavu poražený, odsouzený k rychlému ústupu ze slávy ... a k ještě rychlejšímu zapomnění ... 2,5* ()

Anderton

Nie príliš zábavné zobrazenie legendy. Má to ale na prvý pohľad všetko, čo tu nesmie chýbať. Delon sa taktiež do úlohy perfektne hodí, lenže chýba tu "Bebeho slovné zotieranie súperov" (viď zábavnejší Cartouche) a filmu tak chýba paradoxne švih, i keď sa tu švihá zbraňami ostošesť. Záverečný súboj ma ale potešil, len keby odhalenie identity Zorra neprebehlo tak nejak sucho, vlastne ako celý film. ()

rt12

Představitel je perfektně vybraný. Allain Delon je mužný typ který plně koresponduje se Zorrem. Co pokulhávalo bylo samotné zpracování. Film se potácí mezi komedií a dobrodružným dramatem a nějak neví kam se přiklonit. Co mě vyloženě iritovalo byla muzika, která se hodí do spaghetti westernu, ale pokud se nemýlím jde o španělského šlechtického kavalíra . Slabá průměrná oddychovka, když nemáte nic jiného na práci, tak ujde. ()

Padme_Anakin

Ona je to v podstatě taková dobrodružná pohádka, pro mě ovšem bezproblémově koukatelná, neb v mých očích je Alain Delon nejhezčí a nejpřitažlivější Zorro, co jsem měla možnost zatím vidět.. Mimo to je snímek i zábavný a místy vtipný, převtělování "slabomyslného" Diega v odhodlaného ochránce slabých a utiskovaných se Delonovi povedlo na výbornou.. No a děravost scénáře či chybějící logiku momentálně neřeším, v "pohádkách" je povoleno vše.. ()

• Počas natáčania filmu sa Alain Delon v Španielsku stretol s Leonom Degrellem, bývalým belgickým nacistickým vodcom, osobne vyznamenaným Hitlerom, ktorý riadil cudzineckú légiu SS počas 2. svetovej vojny. Leon Degrelle po vojne utiekol z Belgicka, kde bol v neprítomnosti odsúdený na trest smrti a dožil až do veku 87 rokov (zomrel 1994) práve na miestach, kde sa natáčal tento film. (Arsenal83)
  • Jedná se o jeden z první západních filmů, který byl distrubován do Číny po kulturní revoluci do roku 1978. (Terva)