• italský

Segno di Zorro

• slovenský

Dobrodružný / Western / Akční / Komedie

Itálie / Francie, 1975, 124 min

Dle mého názoru je Zorro v podání vynikajícího Alaina Delona nejlepším ztvárněním legendy o Zorrovi, tajemném mstiteli, ochránci utlačovaných trestajícím všechno bezpráví. Atmosféra celého filmu je samozřejmě přísně dobrodružného rázu, ale je velmi spontánně doplněna spoustou vtipných scén a nechybí ani romantika a láska. Prostě příjemná oddychová podívaná.(4.12.2008)

Alan Delon je bezesporu nejcharismatičtějším představitelem maskovaného mstitele a jako Diego je kouzelně čtyřprocentní. Film mě docela dost bavil, takže rád odpustím různé nedostatky, které tam určitě byly. Myslím si, že kdyby to bylo trochu kratší, tak by se nic nestalo a taky tam byl místy zbytečně vecpáván komediální prvek (třeba to s tou trubkou), ale jinak pěkný.(29.8.2009)

• rikitiki

Jakoby parta z videokroužku vyrazila na pracovní seminář na venkov, kde náhodou potkali Alaina Delona, kterého ukecali, aby se zúčastnil jejich filmového cvičení. A on, jako kavalír, nechtěl trhat partu, takže své herectví přizpůsobil jejich schopnostem. Tudíž - průšvih jako hrom. Herecky, režijně, scénáristicky i výpravou to silně připomíná latinoamerickou telenovelu plnou frází, nesmyslů, přepjatostí a vtipů tak starých, že jsou vlastně mrtvé. Nikdy více. Jediné, co mě trochu pobavilo, byla guvernérova cynická tetička. /26. 12. 2010/(26.12.2010)

Nie príliš zábavné zobrazenie legendy. Má to ale na prvý pohľad všetko, čo tu nesmie chýbať. Delon sa taktiež do úlohy perfektne hodí, lenže chýba tu "Bebeho slovné zotieranie súperov" (viď zábavnejší Cartouche) a filmu tak chýba paradoxne švih, i keď sa tu švihá zbraňami ostošesť. Záverečný súboj ma ale potešil, len keby odhalenie identity Zorra neprebehlo tak nejak sucho, vlastne ako celý film.(25.4.2018)

Výborné! Určitě nejlepší zpracování jaké bylo natočeno. Sám Alain Delon je tu úplně jiný, než jsme zvyklí a dabing Pavla Trávníčka to umocňuje na druhou, když jako Diego je opravdu usměvavý a jako Zorro sympatický drsňák. I příběh je udělaný zase trochu jinak, než je moderní divák zvyklý. Skvěle zahrána je také role záporáka ztvárněná Stanleym Bakerem.(9.9.2016)

• - Jedná se o jeden z první západních filmů, který byl distrubován do Číny po kulturní revoluci do roku 1978. (Terva)

• - Natáčelo se v létě 1974 ve Španělsku, například v Madridu a v Almeríi, další práce pokračovaly ve studiích v Římě. Pro interiéry guvernérova paláce posloužila budova Museo Cerralba v Madridu. (argenson)

• - Závěrečný souboj byl na přání Alaina Delona (Zorro) inspirován filmem Scaramouche (1963). (argenson)