Patrick (festivalový název)

Pino Donaggio

Jane Moran

Scénografie:

Robbie Perkins

Původní verzi jsem neviděl a ani se k tomu zatím nechystám. O Patrickovi jsem uslyšel náhodou a po zhlédnutí traileru mě slušně navnadil. Zklamaný nejsem, dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Zajímavý příběh, průměrné gore, sympatické obsazení, temnou atmosféru a krátkou stopáž. Trošku mi to sice připomínalo Video film, ale pořád se na to dalo koukat bez větší újmy na zdraví. Pokud hledáte něco na nedělní odpoledne, je tohle dobrá volba. Krvavé orgie však nečekejte.(15.5.2014)

Abych pravdu řekl, tak jsem čekal o něco víc. Některé efekty nic moc, ale budiž. Má to výbornou atmosféru z hodně ošklivé psychiatrické kliniky - takové horory jsou skoro vždy výborné, má to celkem pěknou hlavní hrdinku, příběh taky slušný a co se týče Gore, tak nějaké tu je a celkem dobré. A co je hlavní, ani vteřinu jsem se při sledování nenudil. I když jsem čekal víc, tak jsem rád, že jsem Patricka viděl. "PATRICK HO CHCE VYKOUŘIT" :-)(8.5.2019)

Je to strašná škoda, ale z Patricka vylezl jen >flus< průměrný horror. Onen gotizující nádech je příjemný, ale tmavé prostory psychiatrické léčebny nedokáží vystavět intenzivnější napětí. A to i přesto, že zlo na vás číhá za každou zdí. Lekačky jsou navíc levné >flus flus< a odhadnutelné na vteřinu přesně, a ačkoliv byste z jejich množství natočili dalších deset horrorů, začne to postupně >flus< skoro až iritovat. Atmosféru tak staví pouze slušná hudba veterána Donaggia. Masky pěkné, s efekty je to bohužel o dost horší. Mno nic, budu si muset připomenout >flus flus< původní snímek.(25.3.2014)

[FOD 2013 Special] Mnohem víc se mi líbil původní Patrick z roku 1978. Remake je strašně doslovnej, odhalující motivace některých postav, lekačky zbytečně podkreslené hudbou (ty mě hlavně na začátku hodně štvaly)... A vůbec, zdejší představitel Particka se s tím původním nedá srovnávat.(3.11.2013)

Podle mě teda výrazně podhodnocené, originál sem neviděl, takže nejsem vázanej nějakym trapnym sentimentem a všeobecně sem zastánce remaků, tudíž u mě odpadá podhodnocování z principu, jak to zde mnozí šulíni dělají.Patrick je sympaticky natočený thriller s výtečnou atmosférou a hlavně výborným vizuálem.Strašně se mi líbilo, jak si režisér dával záležet na odkaz a stylizaci 70.let a původní film a přesto to výtečně sedělo s moderní technikou.To bylo veliké plus a taky hodně dobří herci, v čele s nádhernou Sharni Vinson, ze které jsem si co minutku slintnul už ve slušném žraločím béčku Bait.Škoda, že se nějaké Patrickovi zlobivé myšlenky rozjedou až příliš ke konci a takovým divným způsobem, čekal jsem po tak parádním rozjezdu a temné atmosféře trochu nabitější a hlavně svižnější finiš.Ale můžu říct, že mě film spíš mile překvapil a vo půlnoci pod dekou splnil účel.Lepší 3*, 68%.(9.10.2014)

• - Film se natáčel v Melbourne v Austrálii. (rafix)