Patrick

(festivalový název)
  • Austrálie Patrick

Zatímco v kino distribuci řádí aktualizovaná Carrie, na dušičkový speciál Festivalu otrlého diváka zavítá telekinetik od protinožců, který je navíc v posílání svých bližních na onen svět výrazně výkonnější. Mladík Patrick se sice nepotýká s nepřízní středoškolského prostředí, ale od chvíle, kdy po zavraždění matky a jejího milence upadl do komatu, ani jeho společenský život za moc nestojí. Navíc si z něj zlovolný primář odlehlé psychiatrické kliniky dělá pokusného králíka pro své bizarní experimenty. Kýženou změnu slibuje příchod nové zdravotní sestry Kathy, která na vlastní kůži zjistí, že Patrick není až tak bezmocný, jak na svém lůžku vypadá. Režie remaku stejnojmenné australské vyvražďovačky se příznačně zhostil Mark Hartley, jenž si udělal jméno dokumentem Kam se hrabe Hollywood, kde glorifikoval fenomén australské brakové produkce sedmdesátých až osmedesátých let. Hartley coby žánrový nadšenec nepojímá předělávku jako pouhou modernizaci, naopak přináší osobitou variaci na premisu originálu. V kulisách jak vystřižených z gotických hororů společnosti Hammer Films se tak odehrává svěže braková podívaná s nervy cepujícími lekačkami i krvavými efekty jak od mistra fyzicky nepříjemných výjevů Lucia Fulciho, které snímá kamera připomínající díla Briana De Palmy. (Festival otrlého diváka)

EvilPhoEniX

Originál jsem neviděl a zatím ani nemám v plánu jej zhlédnout, takže jsem si remake užil dokonale. Zábavné, atmosférické, lehce creepy a originální od začátku do konce. Tolik zde kritizované efekty mi náhodou přišly velmi slušné vzhledem k rozpočtu a určitě mě neiritovaly, potěšila mě také narážka na nezvratný osud. Zběsilé Finále trvalo takřka půl hodiny a užíval jsem si každou sekundu. Z toho by mohla být jednou i hororová klasika :) 75% ()

Bloody13

Je to strašná škoda, ale z Patricka vylezl jen >flus< průměrný horror. Onen gotizující nádech je příjemný, ale tmavé prostory psychiatrické léčebny nedokáží vystavět intenzivnější napětí. A to i přesto, že zlo na vás číhá za každou zdí. Lekačky jsou navíc levné >flus flus< a odhadnutelné na vteřinu přesně, a ačkoliv byste z jejich množství natočili dalších deset horrorů, začne to postupně >flus< skoro až iritovat. Atmosféru tak staví pouze slušná hudba veterána Donaggia. Masky pěkné, s efekty je to bohužel o dost horší. Mno nic, budu si muset připomenout >flus flus< původní snímek. ()

George Stobbart

Mladá sestrička, ktorá príde pracovať do izolovanej liečebne zisťuje, že komatický pacient Patrick disponuje špeciálnymi psychickými silami a to, čo sa okolo neho deje nie je práve normálne... Nebudem tento remake porovnávať s pôvodným filmom, keďže som ho doposiaľ nevidel, ale môžem povedať, že toto ma zabavilo vcelku dobre. Zaujímavý námet, dobrí herci, temná atmosféra, spracovanie na úrovni a páčila sa mi aj snaha o štýlový gotický vizuál, ktorý im však miestami uletel a trochu umelé efekty z toho (našťastie len občas) urobili vizuálnu podivnosť. A tiež to celkom neustrážili s Patrickovym mentálnym vystrájaním a snahou o ľakačky, čoho bolo niekedy naraz toľko, až to bolo unavujúce. Ale inak v pohode a finálny dojem dosť dobrý. ()

castor

Tenhle Páťa rozhodně není tak bezmocný, jak na nemocničním lůžku vypadá. Jenže.. Do pekla se všemi překombinovanými (nutno podotknout přímo z prstu vycucanými) závěry slušně se vyvíjejících thrillerů s nějakým tím tajemstvím. Australský příspěvek do žánru překvapí velkým množstvím nefungujících lekaček i na druhou stranu slušných efektů, má solidní atmosféru, kterou dokresluje opuštěné staré panství zahalené neustálými mračny. Sharni Vinson hraje slušně, ale z honoráře by si měla spíš koupit něco pořádného do žaludku. Zbytek padá se scénářem, který v mých očích prostě nefunguje. Tlačí na pilu, a i když může těšit místy bizarním smyslem pro humor, do nálady se mi nestrefil. Takže mi finální průlet oknem docela bodl. Jelikož jsem se musel v závěrečných desítkách minut usmívat. A to není moc dobrá vizitka. Tři s odřenýma ušima.. ()

Fr

,,NAŠE PRÁCE JE ZALOŽENA NA SCHOPNOSTI VYTVOŘIT SPOJENÍ V MOZKU PACIENTA Č. 15...“ /// Klinika Dr,Rogeta. Místo pro nevšední věci a speciální projekt jménem Patrick… Takový vyprávění zasazený do ponurýho tmavšího světa, lidí pár a sem tam podivnost. Hezká podivnost. Blikající žárovka, tu se něco mihne… prostě za půl hoďky to začne (dokonce) i strašit. Navíc přemejšlím, vodkaď já tě holka znám? Škoda, že to pak chytne trochu jinej směr, než jsem čekal. Sice zřejmě jedinej možnej, ale tím, že to chlapcovo řádění je spíš taková blbost, pochybuje se to na hraně příběhový kraviny a vizuální zajímavosti. Ale jestli jste na Frankenštejnský příběhy plný elektriky… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Originál neznám. 2.) Zamiloval se do mě bezmozek. 3.) Spíš než na doteky duchů, jsem na doteky Medúzy. 4.) Thx za titule ,,Kasparov88“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

• Film se natáčel v Melbourne v Austrálii. (rafix)