Patrick (festivalový název)

Mark Hartley

Justin King

Pino Donaggio

Jane Moran

Je to strašná škoda, ale z Patricka vylezl jen >flus< průměrný horror. Onen gotizující nádech je příjemný, ale tmavé prostory psychiatrické léčebny nedokáží vystavět intenzivnější napětí. A to i přesto, že zlo na vás číhá za každou zdí. Lekačky jsou navíc levné >flus flus< a odhadnutelné na vteřinu přesně, a ačkoliv byste z jejich množství natočili dalších deset horrorů, začne to postupně >flus< skoro až iritovat. Atmosféru tak staví pouze slušná hudba veterána Donaggia. Masky pěkné, s efekty je to bohužel o dost horší. Mno nic, budu si muset připomenout >flus flus< původní snímek.(25.3.2014)

• Ramirez85

Původně jsem chtěl dát za 3*, ale ten stupidní závěr to teda řádně dosral. Ono vůbec celej film je takovej nechtěně srandovní, páč i když se to tváří vážně a über dramaticky, vylezl z toho nakonec spíš jakýsi slepenec parodie. Což je škoda, protože ty fajně depresivní prostory, zlovolná hudba a humorů prostej děj sliboval pěkně vycukanou podívanou. Ono špatné to není, třeba takový obsazení je parádní, ale jako celek je to prostě asi jinde, než si rejža přál. Čeba příště...(11.6.2016)

[FOD 2013 Special] Mnohem víc se mi líbil původní Patrick z roku 1978. Remake je strašně doslovnej, odhalující motivace některých postav, lekačky zbytečně podkreslené hudbou (ty mě hlavně na začátku hodně štvaly)... A vůbec, zdejší představitel Particka se s tím původním nedá srovnávat.(3.11.2013)

Původní verzi jsem neviděl a ani se k tomu zatím nechystám. O Patrickovi jsem uslyšel náhodou a po zhlédnutí traileru mě slušně navnadil. Zklamaný nejsem, dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Zajímavý příběh, průměrné gore, sympatické obsazení, temnou atmosféru a krátkou stopáž. Trošku mi to sice připomínalo Video film, ale pořád se na to dalo koukat bez větší újmy na zdraví. Pokud hledáte něco na nedělní odpoledne, je tohle dobrá volba. Krvavé orgie však nečekejte.(15.5.2014)

Prvních 40 minut jsem si myslela, že Patrick vědomě využívá a tak trochu paroduje zavedená hororová klišé - opuštěné staré panství stále obklopené nízko ležícími tmavými mračny, lekačky vyvolané jen hlasitým zvukem, tyranský vědec/doktor, milá zdravotní sestřička atd. Závěrečná třetina filmu mě ale přesvědčila, že Patrick ony postupy neparoduje, tenhle film je prostě jen sprostě využívá a nemá vyšších ambicí. Ke konci jsem se nebála, ale smála. Na Halloween to vůbec nevadí - tam jsou dokonce levné a uhozené filmy vítané - ale nečekejte od tohoto australského exportu cokoli víc.(3.11.2013)

• - Film se natáčel v Melbourne v Austrálii. (rafix)