Hořčice mi stoupá do nosu

• Francie La Moutarde me monte au nez (více)
TV spot 1

Chtivé studentky, žádostivá snoubenka a svůdná hvězda, ale ve skutečnosti toho má Pierre Richard plné zuby. Pierre je učitelem v provinčním francouzském městečku. Ve volném čase píše pro svého přítele-fotografa články do místních novin a pro svého otce připravuje projevy do jeho volební kampaně. Jeho snoubenka Daniela učí na téže škole tělocvik a neustále na něj dohlíží, protože Pierre je obklopen drzými a vyzývavými studentkami. Takto klidně a spokojeně by žil Pierre i nadále, kdyby nedošlo k výměně tří složek s různým obsahem. V jedné jsou písemky z matematiky, ve druhé otcův předvolební proslov a ve třetí pikantní fotografie filmové hvězdy, která v blízkosti jejich města právě natáčí svůj film. Pierre okamžitě sedne do svého malého autíčka a jede vše napravit. S nonšalancí sobě vlastní mění vše kolem sebe v naprostou katastrofu. (Česká televize)

siloalampa

Komédia, ktorá od začiatku až do konca nemá jedinú slabinu, je až vysoko nadčasová, vtipná, zaujímavá atď, atď... Dokonalosť po každej stránke a životný výkon Pierra Richarda... ()

Al44...

Tak trochu crazy komedie, ale překvapivě jsem se u ní velmi dobře pobavil a hned jsem si ji zařadil mezi nejlepší filmy s P. Richardem v hlavní roli. Důležité je u toho naprosto vypnout mozek a jen tak sledovat copak tam ten šašek zase vyvádí. ()

Alice02

Dokonalý film! Jak dlouho mě míjel, aniž bych si ho více všímala. Perfektně vymyšlené činy a jejich následky, vkusně i bláznivě vtipné a přitom tak roztomilé. ()

Stíba

Takovéhle oddechovky Richardovi svědčí. Scéna z hodiny matematiky, která se ve filmu objeví hned na začátku nemá chybu. :-) ()

kwaicheng

Výborně jsem se bavil, přestože jsem to viděl 35 let po premiéře, řval jsem smíchy. Pierre Richard má vskutku jedinečné pohybové nadání, ve filmu se objevily skvělé vtipy, nezapomenutelné scénky (auto mezi indiány, rvačka v baru, na koberečku u ředitele, s gepardem atd.), nechybí ani něco málo "pornografických čuňačinek", jak praví pan starosta, vynikající vedlejší postavy (režisér, tělocvikářka, starosta atd.). Zkrátka a dobře perfektní komedie, u které se chlámu až mě z toho bolí břicho! ()

elshish

..."KRUCI FIX ! DNESKA NEJSEM NĚJAK VE FORMĚ... ZAŠIJTE HO A ZÍTRA TO DODĚLÁME..." - trošku brutální scéna, pro mě odzbrojovací až k samotnému záchvatu smíchu... ()

Enterprise

Richardův filmový otec sice při operaci ve formě zrovna nebyl, za to Pierre byl naprosto nepřekonatelný. Opravdu málo kdy se mi stává, abych se chechtal ještě půl hodiny po skončení filmu. Claude Zidi je prostě bůh. ()

loveless

Naprosto bláznivá komedie s roztomilým Pierrem Richardem v hlavní roli roztržitého profesora matematiky, která svým českým názvem může zmást nejednoho diváka - ve filmu se dle mého pozorování nevyskytuje ani kapička hořčice! (bylo by to rozhořčující, kdyby význam tohoto rčení ve Francii neznamenal něco úplně jiného, než na co to pro čtenáře televizního programu vypadá...) ()

markotter

Jedna z nejlepších komedií s Pierrem Richardem plná nejen bláznivého, ale i černého humoru Hlavně při scénách v nemocnici jsem se smál už tehdy před lety, ale ani teď v roce 2015 mi to nepřipadlo o nic míň vtipnější. ()

Belmondicek

Skvělá ztřeštěná komedie šita na míru perfektnímu Pierru Richardovi. Tentokráte jako trochu nesmělý a trochu potrhlý profesor matematiky, jenž se kromě pedagogických povinností věnuje ještě psaní článků do místních novin a předvolebních projevů pro svého otce, kandidujícího na místo starosty. Jednoho dne provedou studentky svému profesorovi nevinný žert, vymění mu v aktovce obsahy tří desek. Písemky z matematiky, pikantní fotografie filmové hvězdy Jackie Loganové a volební projev se dostanou do zcela jiných rukou, než bylo určeno...Nejlepší komediální režisér Claude Zidi se opět parádně vyřádil a naservíroval opět jeden gag za druhým. Původní kinodabing je zase dokonalý, krásnou Jane Birkin namluvila Jorga Kotrbová, a podle mě se jedná o její nejlepší dabing. "Tak takhle jste tedy strávil noc v jejím pokoji!... Ano, právě tak, to bylo!... Mezi námi, k čemu došlo mezi námi?... Mezi vámi a kým?... Mezi vámi!... Mezi ní a mnou?... No, mezi námi!...Á mezi vámi a mnou!...Ne, mezi ní a vámi!...Á...vůbec nic!..Jste si tím jist?" ()