Hořčice mi stoupá do nosu

• Francie La Moutarde me monte au nez (více)
TV spot 1

Chtivé studentky, žádostivá snoubenka a svůdná hvězda, ale ve skutečnosti toho má Pierre Richard plné zuby. Pierre je učitelem v provinčním francouzském městečku. Ve volném čase píše pro svého přítele-fotografa články do místních novin a pro svého otce připravuje projevy do jeho volební kampaně. Jeho snoubenka Daniela učí na téže škole tělocvik a neustále na něj dohlíží, protože Pierre je obklopen drzými a vyzývavými studentkami. Takto klidně a spokojeně by žil Pierre i nadále, kdyby nedošlo k výměně tří složek s různým obsahem. V jedné jsou písemky z matematiky, ve druhé otcův předvolební proslov a ve třetí pikantní fotografie filmové hvězdy, která v blízkosti jejich města právě natáčí svůj film. Pierre okamžitě sedne do svého malého autíčka a jede vše napravit. S nonšalancí sobě vlastní mění vše kolem sebe v naprostou katastrofu. (Česká televize)

Prubner

Jedna ze slabších Richardovek. Chybí tu pořádný děj, je to jen sled scének nestejné kvality. Navíc ta ztřeštěnost filmu je moc chtěná a křečovitá. ()

toomm

Scéna z hodiny matematiky, konkrétně výklad pecka. Přesně jako v matematice 1 na VUT v Brně. :-) Jinak celkově docela ujeté. Na pobavení ale stačí. 60% ()

Fíma

U málokterých filmů jsem se tak krásně nasmál jako u tohoto. Asi nejlepší film s Pierrem Richardem. Claude Zidi natočil další ze svých skvělých komedií a člověku nezbývá než se smát, smát a smát a dát pět hvězdiček. ()

Stanmi

Středoškolský profesor matematiky Pierre Durois (Pierre Richard) se díky záměně několika složek dostane až do přísně střeženého domu slavné filmové herečky Jackie Logan (Jane Birkin) se kterou stráví (naprosto počestnou) noc. O jeho návštěve u slečny Loganové se však dozví vydavatel místních novin, který otiskne článek, ve kterém označí Pierra za jejího milence... Ve snímku Horčice mi stoupá do nosu se Pierre Richard opět objevil ve své tradiční herecké poloze, tedy jako kudrnatý, roztržitý a nesmělý mladý muž a i zde je to záruka kvalitní zábavy. Pierre navíc k tomuto snímku napsal také scénář, se kterým mu pomáhal i sám režisér Claude Zidi. A možná právě díky Zidimu, tak má samotný příběh velmi dobré tempo, které jde ruku v ruce s absencí vyloženě slabých pasáží (narozdíl od Pierrova scénaristického a režijního debutu Roztržitý, který byl místy hodně vtipný, ale chvílemi také docela nudný). Navíc Pierrova pověstná roztržitost je v tomto filmu vcelku snesitelná a vlastně i docela reálná. Pochvalu zaslouží také tradičně skvělá hudba Vladimira Cosmy a samozřejmě také herecké obsazení, kde kromě Pierra a Jane se objeví také další známí herci jako Julien Guiomar, Vittorio Caprioli, Claude Piéplu nebo Henri Guybet. Horčice mi stoupá do nosu je tak velmi povedenou francouzskou komedií, která dokáže zaujmout jak zábavným příběhem, tak kvalitními hereckými výkony. ()

Bilky

Niektoré scény odkukané ešte z čias nemých grotesiek, bohužial kúzlo sa stratilo. BIRKIN bola strašná a tak aspoň za 2-3 naozaj ftipné scény dávam 65% ()

Gig

Nakreslíme trojůhelník ABCD…. Pro toho ztřeštěného zmatkáře mám slabost. Navíc tady je obzvlášť geniální. Dneska nemám svůj den. 😂 ()

panG.

Ačkoliv má každé zrnko své pečlivě vybrané místo, slzy do očí mi tato chutná francouzská delikatesa nevehnala a nadále považuji hořčici za přílohu. ()

Tuty

Několik opravdu vtipnýhch momentů, které si Vás dostanou.Navíc typická francouzská komedie a ty máme rádi, ne?Mimochodem dostala mě ta část, kdy se Richarrův otec starosta dozvídá o tom článku v novinách na operačním sále...To sem chvíli nevěděl jestli se vůbec mám smát, ale nakonec sem fakt musel... ()

Kloktaldo

Taková průměrná komedie. Slibný začátek, ale od druhé poloviny už trochu nuda. Některé scény byly ale skvělé. "Krucifix, dneska nejsem nějak ve formě. Zašijte ho, zítra ho doděláme." :D ()

Rieux

Pierre Richard nikdy nebol mojim hrdinom. Rodicia sa stale smiali ked sa posmykol na bananovej supke alebo spadol do jamy, no mna takyto humor nejako nevie oslovit - mozno keby bol animovany... Dej filmu sa mi pacil v ramci moznosti, no doslova ma hnevali gagy, ktore tam boli nasilu. Myslim hlavne tie, ked mu napr. na hlavu spadol dzem alebo si zafarbil vlasy alebo spadol do vane... ono to zasa nie je take vtipne ako dialogy, ktore miestami ozaj vedeli rozosmiat. Film je to stary a legendarny, preto prizmurym oci a dam cisty priemer. ()

ElisD

Nemám ráda komedie, kde dobrosrdečný a snaživý hrdina příběhu trpí - mrzne, pálí ho žárovka na zadku, mokne, je prostě otloukánek a to je hlavní sranda. Je to škodolibé a hrdina v sobě nemá špetu rošťáka a když, tak opět dobrosrdečného, brrr. Ale kdo má rád tento humor a Pierre Richarda, ten bude vcelku spokojený... ()

Ironhead

Klasicka francozska komedie minuleho stoleti a typicka role pro P. Richarda. ;) "Dneska nejsem nejak ve forme. Zasijte ho. Dodelam ho zitra!" :oDDD ()

LencaN

Kupodivu příjemná komedie. Na jednu stranu byly nezvykle jednoduché neukecané dialogy změnou oproti ostatním Richardovým komediím. Na druhou to ale spíš bylo uklidňující, což je na škodu, když má film rozesmát. Chápejte, sem tam to vtipné bylo, i dost úsměvné, ale jinak to plynulo trochu moc pomalu. Pravděpodobně je to i tím scénářem, který je vcelku jednoduchý a ani se nepodařilo sem naskládat víc povedených scének. Velice mi byla sympatická role Jane Birkin, která hrála ze začátku romazlenou filmovou hvězdu, ale jak se chovala k Richardovi, to bylo fakt roztomilé. Ale bohužel mě tento film neoslovil natolik, abych dala lepší průměr. ()

zigy

Začátek ve škole za pět (výuka matematiky - jako u nás na gymplu), a rovněž Pierrovy nájezdy autem do natáčení westernu, to padám smíchy (režisér Kerpof z Muže z Acapulca a jeho obličeje....). Postupně se to trochu změní v bláznivou grotesku (operační sál a naštvaný chirurg) a to už mi tak nesedlo. Jane Birkin ujde, ale do deníčku ji něco chybí....jo, a žraní novin, to uvidíte asi taky jenom tady. ()

v.indruchova

můj dědeček by se královsky bavil, já také ale už bych se neřechtala jen bych se pousmívala celý film. Klasika kteou je dobré znát. ()

f1

jo, opravdu klenot, protoze se valite smichy i v momentech, kdy Richard neni na obrazovce - scena z operacniho salu je naprosto genialni ()