Hořčice mi stoupá do nosu

• Francie La Moutarde me monte au nez (více)
TV spot 1

Chtivé studentky, žádostivá snoubenka a svůdná hvězda, ale ve skutečnosti toho má Pierre Richard plné zuby. Pierre je učitelem v provinčním francouzském městečku. Ve volném čase píše pro svého přítele-fotografa články do místních novin a pro svého otce připravuje projevy do jeho volební kampaně. Jeho snoubenka Daniela učí na téže škole tělocvik a neustále na něj dohlíží, protože Pierre je obklopen drzými a vyzývavými studentkami. Takto klidně a spokojeně by žil Pierre i nadále, kdyby nedošlo k výměně tří složek s různým obsahem. V jedné jsou písemky z matematiky, ve druhé otcův předvolební proslov a ve třetí pikantní fotografie filmové hvězdy, která v blízkosti jejich města právě natáčí svůj film. Pierre okamžitě sedne do svého malého autíčka a jede vše napravit. S nonšalancí sobě vlastní mění vše kolem sebe v naprostou katastrofu. (Česká televize)

Turiec

Komédia o tom, ako novinári rozvirujú škandály okolo herečky. A do toho sa pripletie roztržitý profesor, ktorého snáď Pierre Richard ani veľmi hrať nemusel. ()

Pierre

Pierre Richard si prostě ty filmy napsat uměl, myslím si že kdyby film psal sám Zidi tak by tomu chyběla ta úplná bláznivost. Tento film je prostě ukázkou geniality francouzských komedií ale hlavně Velkého blondýna Pierra Richarda který se v tomto filmu vážně vyřádil. Tohle je prostě Pierre Richard jak ho máme všichni rádi.:-) ()

Siegmund

Vynikající komedie, jejíž sledování Vám bez problémů dovolí se plně ponořit do jednoduchého děje, nechat se unášet spoustou komických situací a na 92 min zcela zapomenout na okolní svět. Skvělá relaxace. Nelze opomenout ani prvotřídní dabing. ()

Dexter1

Úplná Richardova klasika. Zmätky, prepletenec všekovakých možných situácií a jediný rozdiel, naozaj drsné fórky. Na tú dobu by som povedal, že dosť brutálne. Hlavne zo scény na operačke som nechápal. ()

Frenegonda

Dobrý den. Posaďte se. F je funkcí x, kde x náleží k R+P a rovná se E2-xsinx. Nejdříve provedeme výpočet v intervalu 0 až 2π. Tedy E-xcosx*sinx, kde U je derivace. (UV‘)=U’V+UV‘. Narýsuji jednotkový kruh. Tato derivace je v něm nulová pro hodnoty x rovnají se π/4. Odsud odvodím následující tabulku variací F=(cos2x2)2. Funkce je stoupající, klesající. Stoupající, klesající. M=Fx je sin π/4. To znamená √2,5. Tak to máme. A F pro ½ = -2. Ovšem nezapomeňte na druhou část úkolu. Na 4 vyčárkovanou část, kde f je, nezapomeňte, stejné a má zde tedy hodnotu AVUsinx+2. Pochopily??? Doufám, že je to všem jasné. ()

/Pablo

Richard je opět svérázný (jako něžný zmatkař a popleta naprosto bezkonkurenční), navíc potěší trefná úvodní skladba Vladimira Cosmy. Jinak kouzlo tohoto filmu spočívá v tom, že může být chápán ve dvou rovinách. Buď jako příjemná oddychová komedie či jako satira na společnost (především pak na média). Anebo lze spojit obě možnosti přímo dohromady. Co se týče komediálních prvků, naprosto mě odrovnala scéna na operačním sále. ()

Martin741

Kamen Richard je proste legenda europskeho humoru, tento film spolu s mnohymi filmami BS/TH, to je najlepsi a najkvalitnejsi europsky humor, aky bol natoceny, fakt mnohe US umelotiny na toto nemaju. 89 % ()

cariada

Jedna z nej komedií Pierra Richarda. zápletka je velice prostá on jako profesor matematiky má napsat otci doktor a starosta projev ,řediteli opravit písemnky a pro kamaráda novináře článek do novin. Vše má v deskách ,jenže studentky mu ty desky zpřehází či spíše obsah a je scénář na světě. Pierr to záhy zjistí a tak mu nezbývá než to vše zase sehnat a dát do pořádku. Že to nebude lehké tak to je víc než jasné. Dostane se až do nátačení westernu a k herečce domů kde ztráví noc. Nevědomky to pak vše poví šéfovi novin ,který si to nahraje a vytiskne což samozřejmě celou věc ještě víc zamotá. Otec doktor se to dozví v průběhu operace. (chudák pacient a personál ,jak sám povídá dneska není ve formě). Situační komedie kde naplnou může Pierre Richard předvéct svoje pohybové nadání a skvělou komiku. ()

Trainspotter

"-Koho dneska zajímají filmové hvězdy?! -Když se kolem nich pohybuje tak významný politik." Komik Richard ve vynikající formě a stejně tak i Claude Zidi a dokonce i český dabing. Skvělá satirická parodie na natáčení filmů "-Scénu budu snímat deseti kamerami. Jedna, dva, tři, čtyři, kde jsou ty další? Ale je jich deset...s různymi objektivy, pochopitelně.", média, volební kampaně, gymnázia a jejich ředitele a dokonce i nositele Nobelovy ceny za mír, protože "Harry" Kissinger tady fakt zabíjí "-Pane, telefon. -Prezident? - Ne. Jacky". ()

tomtomtoma

Příjemně zábavná a vtipná komedie s kapkou ztřeštěnosti a škodolibosti pro neodbytný svět médií a pletichařský svět politiky. Učitel matematiky Pierre Durois (dobrý Pierre Richard), díky své naivní roztržitosti a vtípku svých dospívajících žákyň, rozviřuje život svého malého městečka, které lační po senzacích. Obzvláště jeví-li se učitel jako milenec herecké hvězdy Jackie Logan (Jane Birkin). Začíná hon novinářů v čele Albertem Renaudinem (Julien Guiomar) a jeho synovcem Patrickem (Henri Guybet) po senzačních podrobnostech a detailech. Začíná popírání a zahalování domělé pravdy stranou starosty města Huberta Durois (Claude Piéplu), který byl otcem Pierra. Další zajímavé postavy: žárlivá Pierrova snoubenka Danielle (Danielle Minazzoli), tělocvikářka, puritánský ředitel gymnázia (Jean Martin) a skutečný milenec Jakie Harry Welsinger (Clément Harari). Roztržitá, bobtnající, usmiřující a bouřlivá ve svém závěrečném finále, se škodolibým nadhledem k přetvářce a lačnosti po každé zdánlivé senzaci. ()

Juto

Herecké obsadenie je v tejto francúzskej nenáročnej komédii úžasné. Pierre Richard je určite veľmi zábavný vo svojej úlohe roztržitého učiteľa matematiky. Jane Birkin je rovnako dobrá a dokazuje, že dobre vyzerajúce dievča nie je nevyhnutne bez hereckého talentu. 8/10 ()

Martrix

Ke komediím s Pierre Richardem se vracím asi po čtvrt století a s radostí zjišťuji, že pan roztržitý na mě funguje snad ještě víc, než tenkrát. Především oceňuji, že většina jeho filmů má chytrý scénář a jeho postavy nejsou pitvořící se hlupáci. Ano, jsou roztržité, někdy smolaři a jindy se jim prostě dějí věci, nad kterými by žasl i autor Murphyho zákonů. A ano, někdy už je to za hranou, ale zpravidla to ultrasympatickému Richardovi rádi odpustíte. Navíc mu sekunduje i krásná Jane Birkin, takže kdo by řešil těch pár minut, kdy to nebylo úplně ono. Dobrý scénář, spousta vtipných situací a Pierre v nejlepší formě. Jsem velmi spokojený; narozdíl od nedávno shlednutého a kupodivu stejně dobře hodnoceného Ukradli torzo Jupitera, mi tohle dokonale sedlo. ()

MJMilan

V celku sranda, která splnila moje očekávání, ale nedali mi asi nic moc na víc. Pierre perlí svými kravinkami jako vždy, nedaří se mu věci, tak jak by chtěl, jako vždy a jako vždy má plné ruce práce s řešením malérů, které si z většiny natropí sám. ()

sator

Už si nepamatuji zda se mi to v dětství líbilo ale nyní ne. Zajímavost : Hořčice mi stoupá do nosu, je ekvivalent českého mám toho plné zuby, takže překlad nebyl moc šťastný kdopak to ví... ()

Mylouch

Učitel matematiky na dívčím gymnáziu a syn kandidáta jako základ hlavní postavy plus ženská herecká hvězda v centru pozornosti smečky médií. Slaběji pointovaný kousek z dílny Richard-Zidi, ve kterém ovšem nechybí obvyklý - i když zde otupený - společenský osten. Výbuch nádraží - na 10 kamer současně točený neopakovatelný záběr - ve skromných kapitalistických poměrech provedený předobraz scény z Trháku ()

dr.fish

Jedena z těch nejlepších Richardových komedií. Jemně a s grácií zahraný nesmělý pan profesor, který prostě není pánem svého osudu, naopak je jím neúprosně vlečen do všemožných nesmyslných situací. Pokud je dobrá nálada, tak tenhle film pobaví jako málo co. Zažil sice jsem i pár projekcí, kdy jsem zíval, to ale určitě nebylo kvalitou filmu, spíš mou rozmrzelostí. Takže nepochybně plný počet. 90% ()